З кожним роком на планеті стає все менше і менше диких тварин. І це зрозуміти неважко: збільшується кількість населення в світі, а чим більше людей, тим менше місця для проживання тварин.
Номер слайду 3
Тваринний світ становить один з найбільш вразливих об'єктів природи, бо впливати на його стан можна як безпосередньо (на самих тварин), так і через вплив на середовище його перебування
Номер слайду 4
Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання громадян. Виховання гуманного ставлення до тварин передбачає формування високого рівня еколого-етичної свідомості та культури громадян. Виховання гуманного ставлення до тварин забезпечується шляхом викладання курсів з екологічної етики та гуманного ставлення до тварин у дошкільних навчальних закладах, у системі загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти.
Номер слайду 5
ЯК ЗАХИСТИТИ ТВАРИН Важливу роль відіграє раціональне використання тваринного світу. Необхідно встановити рамки використання тварин, зокрема рибальства, мисливства та ін.
Номер слайду 6
Основні нормативно-правові акти щодо захисту тварин : Закон України «Про тваринний світ» Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» Закон України «Про ветеринарну медицину» Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»
Номер слайду 7
При поводженні з тваринами не допускається: - використання оснащень, інвентарю, що травмують тварин; - примушування тварин до виконання неприродних для них дій, що призводять до травмувань; - нанесення побоїв, травм з метою примушування тварин до виконання будь-яких вимог; - використання тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень тощо. При проведенні больових процедур обов’язкове застосування знеболюючих препаратів. Забороняється: - розведення тварин з виявленими генетичними змінами, що спричиняють їм страждання; - розведення тварин зі спадково закріпленою агресивністю; - примушування до нападу одних тварин на інших, крім випадків використання собак мисливських порід, інших ловчих звірів та птахів для полювання; - проведення генетичних змін на тваринах; -застосування до тварин фармакологічних та механічних засобів допінгу; -інші дії чи бездіяльність, що суперечать принципам захисту тварин від жорстокого поводження.
Номер слайду 8
При поводженні з домашньою твариною особа, яка її утримує, зобов’язана: - дбати про домашню тварину, забезпечити їй достатню кількість їжі та постійний доступ до води; - надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні рухи, контактувати з собі подібними; - забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання; - забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками; - забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо); - негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам; - запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин.
Номер слайду 9
Притулок для бездомних тварин – тимчасовий штучний прихисток для тварин, які опинилися в невластивому для них середовищі існування. У притулку долею та побутом тварин опікуються працівники притулку – державні службовці або волонтери, в залежності від типу притулку. Частіше за все цими тваринами є бездомні коти та собаки, що опинилися на вулиці з різних причин: загубилися, втратили господаря, були викинуті. Безпритульні коти Собаки в притулку
Номер слайду 10
4 жовтня Організація Об'єднаних Націй визначила як Міжнародний День захисту тварин. Товариства захисту тварин багатьох країн світу щорічно відзначають цю дату і організовують масові заходи. В Україні Міжнародний день захисту тварин відзначається з 2000 року. А в 2006 році в нашій країні був прийнятий "Закон про захист тварин від жорстокого поводження", який захищає право як свійських, так і диких тварин на життя.