Поміркуйте!Синиця велика (Parus major) - невеликий птах родини синицевих. В Україні це звичайний осілий вид. Велика синиця чудово пристосувалася до ландшафтів, створених людиною. Її можна зустріти як у лісах усіх типів, так і у великих містах. Раціон синиць досить різноманітний: навесні та влітку вони живляться комахами та гусінню, а взимку - насінням рослин, плодами глоду, тису, шипшини. - Чому одні птахи відлітають в теплі краї, а інші – ні? - Що таке екологічна валентність виду?
При цьому в діапазоні їх дії виокремлюють певні зони 1. Зону нормальної життєдіяльності (оптимум) – значення чинника, що є найсприятливішими для життєдіяльності організмів і за яких спостерігаються ріст й розмноження.2. Зону пригнічення (зони песимуму, стресові зони) – значення чинника, за яких організми зберігають життєдіяльність, але не ростуть і не розмножуються.3. Зону екологічної валентності (діапазон витривалості, межі витривалості) – діапазон мінливості чинника,в межах якого можлива нормальна життєдіяльність.
За екологічною валентністю організми поділяють на такі екологічні групи{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Стенобіонти. Еврибіонтиорганізми, які можуть жити лише за дуже незначної зміни чинників середовища. високоспеціалізовані види, симбіонти, мешканці морських глибин, печер, лісів високогір'я.організми, які можуть жити за значних змін екологічних чинників
Закон оптимуму: кожен чинник позитивно впливає на життєдіяльність організмів лише в певних межах. Закон толерантності (закон Шелфорда, 1913): лімітуючим чинником процвітання будь-якого організму (виду) в даному місцеіснуванні може бути як мінімум, так і максимум екологічного чинника, діапазон між якими визначає витривалість (толерантність) організму до даного чинника.
Червоновухі черепахи. Черепаха червоновуха звичайна (Tra chemys scripta) - поширений мешканець тераріумів та потенційно інвазивний вид на теренах України. За допомогою таблиці дайте характеристику дії температури як екологічного чинника на організм. {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Ознака. Характеристика. Систематичне положення. Спосіб життя. Значення температури для організму. Температурний оптимум. Температурні межі витривалостіДжерело тепла (ендо- чи екзотермія)Екологічна група. Адаптації до впливу температури