Презентація на тему "Застосування лазерів"

Про матеріал
Великі можливості відкриваються перед лазерною технікою в біології й медицині. Лазерний промінь застосовується не тільки в хірургії (наприклад, при операціях на сітківці ока) як скальпель, але й у терапії. Інтенсивно розвиваються методи лазерної локації й зв'язку. Локація Місяця за допомогою рубінових лазерів і спеціальних кутових відбивачів, доставлених на Місяць, дозволила збільшити точність виміру відстаней Земля — Місяць до декількох см. Отримано обнадійливі результати в спрямованому стимулюванні хімічних реакцій. За допомогою лазерів можна вибірково збуджувати одне із власних коливань молекули.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Застосування лазерів. Підготувала Учениця 11-Б класу. ЗЗСО №5 м. Токмака Антонова Аліна

Номер слайду 2

зміст. Що таке лазери?Види лазерів. Застосування лазерів у медициніЗастосування лазерів у промисловостіЗастосування лазерів у військовій справіЗастосування лазерів у ювелірній галузіЗастосування лазерів у науціВисновки

Номер слайду 3

Що таке лазери?Лазер - дуже корисний винахід, що знайшов застосування у багатьох сферах життя. Вони викликають захват і незмінно асоціюються з фантастичними фільмами і наукою майбутнього. Перші відкриття, які подарували людству лазер, були зроблені ще на початку XX століття. Пучок світла від лазера високомонохроматичний. Тому його можна модулювати і тим самим передавати певну інформацію. Модуляція ця може здійснюватися в самому лазері, наприклад, зміною потужності лампи. Модулювати світлову хвилю можна мовою, телевізійними сигналами.

Номер слайду 4

Види лазерів

Номер слайду 5

Застосування лазерів у медициніУ даний час важко уявити прогрес у медицині без лазерних технологій, які відкрили нові можливості у вирішенні численних медичних проблем. Вивчення механізмів впливу лазерного випромінювання різних довжин хвиль і рівнів енергії на біологічні тканини дозволяє створювати лазерні медичні багатофункціональні прилади. Лазерна медицина розвивається за трьома основними гілками: лазерна хірургія, лазерна терапія і лазерна діагностика. Нашою областю діяльності є лазери для застосувань в хірургії та косметології, які мають досить велику потужність для розрізання, вапоризації, коагуляції та інших структурних змін в біотканинах.

Номер слайду 6

У хірургії: З їх допомогою виконуються найскладніші операції на мозку. Лазер використовують онкологи. Потужний лазерний пучок відповідного діаметру знищує злоякісну пухлину. Потужними лазерними імпульсами (тривалістю порядку мілісекунди і менше) «приварюють» відшарувалася сітківку і виконують інші офтальмологічні операції і т. д. У лазерній терапії лікування:больових синдромів;порушеннь мікроциркуляції;ослабленнь імунітету;алергічних реакцій;запальних захворювань.

Номер слайду 7

Лазери у діагностиці відіграють важливу роль у ранньому виявленні раку, а також багатьох інших захворювань. Наприклад, у Тель-Авіві група вчених зацікавилася ІК-спектроскопією з використанням інфрачервоних джерел когерентного випромінювання. Причиною цього є те, що рак і здорова тканина можуть мати різну прохідність в інфрачервоному діапазоні. Одним з перспективних застосувань цього методу є виявлення меланом. При раку шкіри рання діагностика дуже важлива для виживання пацієнтів. В даний час виявлення меланоми робиться на око, тому залишається покладатися на майстерність лікаря.лазерна діагностика

Номер слайду 8

Застосування лазерів у промисловостіОптичні квантові генератори та їх випромінювання знайшли застосування в багатьох галузях промисловості. Так, наприклад, в індустрії спостерігається застосування лазерів для зварювання, обробки і розрізання металевих і діелектричних матеріалів і деталей у приладобудуванні, машинобудуванні і в текстильній промисловості. Починаючи з 1964 року малопродуктивне механічне свердління отворів стало замінятися лазерним свердлінням. Приклад такого способу свердління - пробивання отворів у годинникових каменях, яка зараз вже є звичайною справою. Для цієї мети застосовуються твердотільні імпульсні лазери, наприклад, лазер на склі з неодимом.

Номер слайду 9

Застосування лазерів у військовій справіДо теперішнього часу склалися основні напрямки, за якими йде впровадження лазерної техніки у військову справу. Цими напрямками є: 1. Лазерна локація (наземна, бортова, підводна). 2. Лазерний зв'язок. 3. Лазерні системи ПРО і ПКО, що створюються в рамках стратегічної оборонної ініціативи - СОІ.4. Лазерні навігаційні системи.5. Лазерна зброя.

Номер слайду 10

Застосування лазерів у ювелірній галузіВ останні роки намітилася тенденція розширення застосування лазерів у ювелірної галузі. Найбільш широке поширення одержали верстати дляобробки з твердотілими лазерами на алюмо-ітриєвому гранаті, випромінювання яких досить добре поглинається основними матеріалами ювелірної промисловості - дорогоцінними металами та камінням. Частина технологічних процесів лазерної обробки повністю відпрацьована і впроваджена в ювелірнійгалузі, деякі процеси й технології перебувають у стадії розробки, і, можливо, незабаром можуть бути застосовані для обробки виробів ювелірної промисловості.

Номер слайду 11

Застосування лазерів у науціУ середині 80-х років було отримано ряд повідомлень про те, що на американських полігонах було випробувано кілька зразків лазерної зброї, частина з яких була виконана у вигляді пістолета. Повідомлялося, що він створений для боротьби з живою силою противника на полі бою. Дія зброї засноване на використанні високої пікової потужності лазера. Для цього використовувався твердотільний (рубіновий або на склі з неодимом) лазер з модуляцією Q-фактора. В результаті тривалість імпульсу склала всього 10~9 секунд, що при використанні енергії в 1 Дж призвело до потужності 109 Вт. Перш за все, дія такої зброї, на думку творців, має полягати в ураженні очей, викликаючи в них оборотні або незворотні процеси.

Номер слайду 12

висновки Лазери активно використовуються для різання матеріалів, для стерилізації, в картографії, для отримання фотографій з надзвичайно високим дозволом, дослідження явищ, що відбуваються в речовині, коли вона піддається впливу потужного світлового випромінювання. Вони можуть знайти застосування в метеорологічних вимірюваннях, наприклад, за допомогою лазера і фотодетектора, розташованих на відомій відстані один від одного, можна по загасанню сигналу в атмосфері визначити вологість повітря, його склад і т. д.

Номер слайду 13

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 11 клас, Презентації
До підручника
Фізика (академічний рівень, профільний рівень) 11 клас (Бар’яхтар В.Г., Божинова Ф.Я., Кирюхіна О.О., Кірюхін М.М.)
Додано
10 лютого
Переглядів
428
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку