Мета уроку: Дидактична: ввести поняття звичайного дробу, навчити учнів читати й записувати звичайні дроби; формувати поняття про звичайні дроби; організувати діяльність учнів по вивченню понять: звичайний дріб, чисельник та знаменник дробу; Розвивальна: розвивати інтерес до пізнавальної діяльності, формувати позитивний мотив навчання, логічне і просторове мислення, візуальне і тактильне сприймання; Виховна: виховувати навички застосовування знання на практиці, формувати відповідальність до отриманого завдання; корегувати мову, дрібну моторику рук, постави; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку:І. Організаційний момент. Перевірка домашнього завдання. Організація класу. Добрий день! Я рада вас вітати на уроці! Сьогодні ми дізнаємось про такі цікаві числа в математиці як дроби. Для початку зробимо перевірку домашнього завдання. Якщо ви виконали домашнє завдання, то сьогодні на уроці ви будете почувати себе впевнено і будете готові до сприйняття нового матеріалу.*аналіз домашнього завдання*
ІІ. Актуалізація опорних знань. Перед тим як ми познайомимося з новими для нас числами, давайте згадаймо перш за все: Які числа називають натуральними? Чи існує найбільше натуральне число? Чи існує найменше натуральне число? Що ми можемо сказати про число «нуль»?Натуральні числа – це числа, якими користуються при лічбі: 1, 2, 3, 4, 5…Ні, не існуєТак, найменшим натуральним числом є 1 Число 0 не є натуральним числом.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, постановка і задача уроку. Ви вже, знаєте, що крім натуральних чисел і нуля, існують й інші числа – дробові. Дробові числа з`являються, коли один предмет (яблуко, торт, листок) необхідно поділити на декілька рівних частин. В житті ви часто зустрічаєтесь з такими фразами: півхліба, чверть години, третина доби. Це приклади дробових чисел. Всі ви їли апельсин. А з чого він складається? (із дольок) Долі – це рівні частини, на які ділиться предмет. Ми будемо знайомитись з дробовими числами, дізнаємось, що таке дріб, як називаються числа в записі дробу, навчимося застосовувати їх на практиці. Отже, записуємо дату і тему сьогоднішнього уроку «Звичайні дроби»
Рухаємося далі. Правильні і неправильні дроби. Завдання 3. а) Запишіть дробом, яка частина фігури зображена на рисунку? Чому дорівнюють дроби? 55=1 33 ; 77 ; 124124 Якщо чисельник дробу дорівнює знаменнику, то такий дріб дорівнює одиниці. Дріб у якого чисельник більше або дорівнює знаменнику називається неправильним дробом.
Порівняння дробів1) Порівняємо два дробів з однаковими знаменниками. 2 частини з'їла Маша,а 1 частину вона віддала Шарику. Дві частини — 𝟐𝟖 піци, а одна частина — 𝟏𝟖 піци. Оскільки 1 частина меньше, ніж 2 такі частини, тоді 𝟏𝟖 < 𝟐 𝟖 2 частини з'їла Маша,а 1 частину вона віддала Шарику. З двох дробів з однаковими знаменниками менший той, у якого менший чисельник, більший той, у якого більший чисельник. Розглянемо випадок:піцу розрізали на 8 рівних частин.rrrrrrrrrr