Презентація "Народні промисли Украіни"

Про матеріал

Народні художні ремесла та промисли— це організаційні форми народного мистецтва, що виникли в період становлення товарного виробництва, розвитку ринкових відносин. Першими з них були домашні художні ремесла

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Народні промисли України Підготувала Скрипка Юлія Миколаївна Вихователь групи короткотривалого перебування дітей пятирічного віку

Номер слайду 2

Народні промисли України

Номер слайду 3

Народні художні ремесла та промисли— це організаційні форми народного мистецтва, що виникли в період становлення товарного виробництва, розвитку ринкових відносин. Першими з них були домашні художні ремесла

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Гончарство — один із найдавніших видів народного ремесла Гончарство один із найдавніших видів народного ремесла

Номер слайду 6

Кераміка Серед керамічних виробів побутують миски, полумиски, глечики, горнята, макітри, куманці, кухлі, дзбанки, барила. Традиції гончарного виробництва і художнього оздоблення у різних регіонах мають свої різноманітності.

Номер слайду 7

Ковальська справа

Номер слайду 8

Обробка металів

Номер слайду 9

Золотарство — обробка благородних металів — золота, срібла та ін. Золотарі широко виготовляли сережки, перстні, каблучки, оклади для ікон, тощо.

Номер слайду 10

Гутництво – виготовлення виробів зі скла

Номер слайду 11

Ткацтво — найдавніше ремесло, яким займалися українські жінки

Номер слайду 12

Килимарство – давня галузь ручного ткацтва

Номер слайду 13

Вишивка - створення на шкірі та тканині узорів за допомогою ниток та голки

Номер слайду 14

Писанкарство є унікальним українським культовим мистецтвом, пов'язаним водночас і з вірою, і з міфологією, і з обрядами

Номер слайду 15

Петриківський розпис — декоративно-орнаментальне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині. Назва походить від назви села Петриківка.

Номер слайду 16

Обробка шкіри. Вичинка шкіри і виготовлення з неї побутових виробів – одне з найдавніших занять українців

Номер слайду 17

Деревообробка, різьбярство. Дерев’яні вироби на Україні відомі теж із найдавніших часів. З дерева виробляли посуд, знаряддя праці, човни, господарське начиння тощо. Найдавніші способи обробки деревини, що збереглись і до наших днів, - випалювання та видобування. Так виготовляли дріжки, ступи, ложки, човни тощо.

Номер слайду 18

Плетіння — кустарний промисел по виготовленню господарсько-побутових та художніх виробів з різноманітної еластичної сировини. Як сировину для плетіння використовували лозу, кору певних дерев, верболоз, хвойну та дубову скіпку, коріння ялини, сосни.

Номер слайду 19

Бондарство відоме в Україні вже в Х ст. як виготовлення місткого посуду: діжі, барила, відра, коновки, балії, дійниці та ін.

Номер слайду 20

Стельмаство - виготовлення транспортних засобів – возів, саней, а також коліс, полоззя.

Номер слайду 21

Обробка каменю. Ще у добу Київської Русі різні види каменю використовувались ремісниками для виготовлення пряслиць, прикрас, форм для лиття, у будівництві тощо.

Номер слайду 22

Теслярство — один із найбільш масових деревообробних промислів; зведення житлових та інших споруд, господарських будівель

Номер слайду 23

Столярство — вид деревообробного промислу; виготовлення хатнього начиння — лав, ослонів, скринь, столів, табуреток та стільців, мисників, ліжок, а також віконних рам та рамок для вуликів, дерев'яних частин борін та плугів.

Номер слайду 24

Шевство — ремесло, що займається виробництвом і ремонтом взуття.

Номер слайду 25

Кравецтво – це пошиття одягу

Номер слайду 26

Номер слайду 27

1. Т.М.Байбара, Н.М.Бібік, Я і Україна: підручник для 3 класу, Київ: Форум, 2003. 2. Й. Гілецький, Географія: Економічна і соціальна географія України: підручник для учнів 9 класу, Тернопіль: Підручники і посібники, 2009. Оформлення: ресурси інтернету

ppt
Додано
29 червня 2018
Переглядів
939
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку