Презентацію можуть використати як класоводи, так і класні керівники. Вона містить народні прикмети, прислів'я та приказки, звичаї, традиції та обряди відзначення народних свят осіннього циклу.
Народний календар. Година спілкування. Початкові класи
Номер слайду 2
27 листопада. Пилипівка. Це останній день напередодні посту. Народні прикмети: Яка ніч на Пилипівку, такий день у Петрівку. Якщо на Пилипівський піст лежить сніг, то він лежатиме до повені.
Номер слайду 3
Прислів’я: У Пилипівку день до обіду. Пилипівський піст збігається з найкоротшим сонцестоянням
Номер слайду 4
7 грудня Катерини. У давнину це було свято жіночої долі
Номер слайду 5
Традиційно з приходом Катерини сподівалися на люті морози. Як Катерина по воді, то Різдво по льоді. Як на Катерину холодно, то буде голодно. На святу Катерину ховайся під перину.
Номер слайду 6
13 груднясвято Андрія. Гадання і народні розваги
Номер слайду 7
Калита
Номер слайду 8
Номер слайду 9
14 грудня. Наума. У давні часи навчальний процес починався взимку у день святого пророка Наума. Приказки: Пророк Наум наведе на ум. Прийшов Наум – пора братися за ум.
Номер слайду 10
19 грудня. День святого Миколая Він другий після Бога заступник на землі.
Номер слайду 11
Приказки та прислів’я: Хвали зиму після Миколи. Коли ти мені не віддаси до Миколи, то вже не віддаси ніколи. Після Миколи пшениця вкриває поле. Варвара постелить, Сава погладить, а Микола стукне.
Номер слайду 12
Передбачення погоди 19 грудня: Як впаде великий іній, то буде гарний урожай хліба. Якщо мороз – на врожай хліба і городини.