Дана презентація дає знання учням про розміщення населення на материку Євразія, про расовий та національний склад населення, належність до мовних груп, що об'єднуються у мовні сім'ї.
Євразія - це найбільший материк Землі, що складається з двох частин світу Європи та Азії.
Номер слайду 3
На її території мешкає близько 4,4 млрд чоловік, що становить 2/3 населення планети. Більшість населення розташоване на рівнинній території.
Номер слайду 4
Євразія густо заселена. Середня густота населення становить більше 90 чоловік на 1 км2
Номер слайду 5
Розміщення населення в Європі
Номер слайду 6
Розміщення населення в Азії
Номер слайду 7
Приріст населення материка здійснюється головним чином за рахунок азіатських країн, для яких характерними є високі показники народжуваності.
Номер слайду 8
У Європі приріст населення низький, що призводить до скорочення частки дітей і молоді та збільшення частки людей похилого віку. Відбувається процес «старіння нації».
Номер слайду 9
У Європі міські жителі складають близько 70 % населення, в Азії цей показник значно нижчий — близько 50 %.
Номер слайду 10
На материку проживають представники монголоїдної та європеоїдної рас, на островах Індонезії — представники австралоїдної раси. Монголоїди живуть на сході Азії, європеоїди — на заході та півдні Азії, у Європі.
Номер слайду 11
Європеоїди становлять 45 % від усього населення материка. Вони представлені двома головними гілками: північною та південною.
Номер слайду 12
Представники північної гілки — світлошкірі й світловолосі, переважають у північній частині Європи.
Номер слайду 13
Представники південної гілки мають смагляву шкіру й темне волосся. Вони проживають на півдні Європи, у Південно-Західній Азії, на півострові Індостан.
Номер слайду 14
В Азії відбувалося формування монголоїдної раси. Монголоїди становлять близько 37 % від усього населення материка. Вони населяють Східну, Південно-Східну Азію, частково Північну, Центральну та Середню Азію.
Номер слайду 15
Расові ознаки
Номер слайду 16
Національний склад населення материка є дуже складним. Європу населяють безліч різних народів.
Номер слайду 17
Серед них: Слов’яни. НімціФранцузи
Номер слайду 18
ІталійціІрландціІспанці
Номер слайду 19
АнглійціІндійціНорвежціКитайці
Номер слайду 20
Південно-Західну Азію населяють арабські народи, а також турки, курди і перси; Північну Азію — росіяни; Південну — гіндустанці, бенгальці, пакистанці; Південно-Східну — в’єтнамці, тайці, бірманці, малайці. У Центральній Азії проживають тибетці, уйгури, монголи, у Східній — китайці, японці, корейці.
Номер слайду 21
Мови деяких народів Євразії мають в своїй основі багато спільного й складають кілька мовних груп.
Номер слайду 22
південні (серби, хорвати, словенці, болгари); західні (чехи, словаки, поляки);східні (українці, білоруси, росіяни). До слов’янської групи народів належать:
Номер слайду 23
німці;англійці;датчани;голландці;норвежці та інші. Народи германської групи займають Північну й частину Західної Європи:
Номер слайду 24
італійці, французи, іспанці, португальці, румуни й молдавани. Романські мови виникли на основі латинської, якою розмовляли в Древньому Римі. Романську групу народів складають:
Номер слайду 25
В Південній Азії на індійських мовах говорить близько 600 млн. осіб. До китайсько-тибетських народів належать китайці, тибетці, в’єтнамці, лао та багато інших народів Південно-Східної Азії. В азіатській частині материка найчисленніші групи індійських і китайсько-тибетських народів.
Номер слайду 26
На Зондських островах живуть народи індонезійської групи. В Західній Азії живуть перси, афганці й таджики – народи іранської мовної групи.
Номер слайду 27
Особливу групу становлять японці – великий по чисельності зі своєрідною мовою народ.
Номер слайду 28
Населення розміщується на материку нерівномірно. Тут можна виділити ареали з густотою сільського населення понад 100 осіб/км2 (Південна Азія, Східний Китай). Західна Європа теж густо заселена (особливо узбережжя Атлантики), але тут переважає міське населення. Значна частина материка заселена дуже рідко (менш ніж 1 особа/км2). Це нагір’я Тибету і Гобі, Центральна і Північна Азія, півострів Аравія.