Презентація "Найдивніші тварини, що збереглись до нашого часу"

Про матеріал
Даний матеріал містить презентацію на тему: "Найдивніші тварини, що збереглися до нашого часу" для учнів 5-11 класів ЗЗСО, або для І-ІІІ курсу ПТНЗ, а саме: - 11 слайдів з описом та ілюстраціями; - список використаних джерел. Може використовуватись як додатковий матеріал на урок, або для засвоєння теми.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Найдивніші тварини, що збереглися до нашого часу

Номер слайду 2

​Реліктові тварини - це тварини, що існують на землі мільйони років і особливо не змінилися за цей час.

Номер слайду 3

Наутилус. Цей молюск з'явився 500 мільйонів років тому в епоху палеозою. Тут еволюція вирішила, що вже зробила все можливе: в наші дні наутилус виглядає точно так само, та й спосіб життя веде такий же, як і його далекі предки. Від інших сучасних восьминогів, кальмарів, каракатиць  наутилус відрізняється потужною зовнішньою черепашкою.

Номер слайду 4

Акула-гоблін. Свою назву отримала за химерну зовнішність: морда цієї акули закінчується довгим дзьобовидним виростом, а довгі щелепи можуть далеко висуватися. В довжину – до 3,5 м, вага - до 210 кг. Мешкає вона на глибині від 300 до 1300 метрів, але може опуститися і глибше. Її можна зустріти в теплих і помірних водах Атлантичного і Індійського океанів, а також поблизу Африки і Каліфорнії.

Номер слайду 5

Єхидна. Сто п'ятдесят мільйонів років - в такому віці пристойні звірі вже вимирають. Але тільки не єхидна, організм якої виглядає максимально непристосованим до суворої дійсності наших днів. Незважаючи на своє товсте та незграбне тіло, вона плаває на подив добре і в змозі долати чималі водойми.

Номер слайду 6

Тихоходки. Вчені називають тихоходок ідеальними істотами: за сотні мільйонів років еволюції ці мікроскопічні створіння взагалі не змінилися – так само витримують усі навантаження, від екстремальних температур до радіаційного випромінювання. І в космосі тихоходки почувають себе чудово.

Номер слайду 7

Рак-богомол. Недалекоглядні акваріумісти нерідко потрапляють в халепу, саджаючи такого рака в акваріум. Своїми клешнями рак-богомол здатний завдавати неймовірно потужні удари, яким не може протистояти навіть товсте скло.

Номер слайду 8

Критозябрець алегамський. Це - найбільша в світі саламандра, що з'явилася на планеті ще 170 мільйонів років тому. Мешкає у східних штатах США.

Номер слайду 9

Капібара. Це – найбільший гризун у світі. У Південній Америці гризун зустрічається на берегах багатьох водойм. Більш того, капібару часто беруть в якості домашнього вихованця - і навіть не уявляють, що завели тварину з родоводом в 9 мільйонів років.

Номер слайду 10

ОкапіРодичі жирафи. Єдиною країною, де збереглися окапі – менше 10 тис особин - є Демократична Республіка Конго. Окапі населяють густі тропічні ліси на півночі та сході країни. Наприклад, це заповідники та національні парки Салонга, Маїко, Вірунга та Окапі.

Номер слайду 11

Пурпурова жаба. Все своє життя пурпурова жаба проводить глибоко в багнюці , виходячи на поверхню на два тижні в рік в період мусонів для спаровування. Вона з'явилася ще 130 мільйонів років тому, але вчені виявили її тільки в 2003 році.

Номер слайду 12

Пекельний вампір. Зовсім не ясно, чому вчені вирішили дати цьому невинному родичу кальмара таке жорстоке прізвисько. Пекельний вампір ні на кого не полює, виростає до 15 см і не живиться живою здобиччю, як це роблять інші головоногі. Замість цього він поїдає дрейфуючі частинки мертвого планктону, водоростей, риб’ячої луски та інших розклалися у воді речовин.

Номер слайду 13

https://patrioty.org.ua/society/top-10-naidyvnishykh-reliktovykh-tvaryn-shcho-zberehlysia-do-nashoho-chasu-foto-180296.htmlhttps://uk.wikipedia.org/wiki/https://dovidka.biz.ua/shho-take-relikti-prikladi/

pptx
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
29 квітня
Переглядів
238
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку