Презентація "Найотруйніші тварини на планеті"

Про матеріал
Даний матеріал містить презентацію для учнів 5-11 класів ЗЗСО, або для І-ІІІ курсу ПТНЗ: - 13 слайдів з описом та ілюстраціями; - список використаних джерел. Можна використовувати в якості наочного, чи додаткового матеріалу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Найотруйніші тварини

Номер слайду 2

Кубомедуза, або морська оса. Найотруйніша тварина на планеті. Її отрута вважається однією з найбільш смертоносних у світі, оскільки містить токсини, які вражають серце, нервову систему та клітини шкіри. Це настільки нестерпно боляче, що люди впадали в шок і тонули або помирали від серцевої недостатності, навіть не досягаючи берега. Ті, хто вижив, можуть тижнями відчувати сильний біль і часто мають значні рубці в місцях контакту щупалець.

Номер слайду 3

Королівська кобраЄдина змія, яка своїм укусом може вбити слона. Отрута містить цитотоксини та нейротоксини - впливає на  центральну нервову систему жертви, призводить до сильного болю, порушення зору, координації рухів та паралічу. Жертва впадає в кому через колапс серцево-судинної системи. Смерть настає через дихальну недостатність через 30 хвилин після отруєння.

Номер слайду 4

Риба-куля, фугу Друга найотруйніша хребетна тварина на Землі. Риба фуґу містить смертельну дозу тетродотоксину у внутрішніх органах, переважно в печінці та ікрі, жовчному міхурі  та шкірі. Печінку, яєчники та шкіру риби фуґу взагалі не можна вживати в їжу, інші частини тіла — після ретельної спеціальної обробки. Отрута паралізує м'язи та викликає зупинку дихання.

Номер слайду 5

Листолаз жахливий, дереволаз. Ця невелика жабка – друга найотруйніша тварина на планеті. Слиз, що виділяє шкіра, у 1000 раз потужніший за ціаністий калій. Один грам слизу листолаза здатен вбити до 15.000 людей. У сухому вигляді отрута не втрачає своїх якостей протягом 15 років. Втім отрута цієї жаби небезпечна лише при потраплянні у рану, при порізі.

Номер слайду 6

Тайпан континентальний. Отрута має надзвичайну потужність. Наділена сильною нейротоксичною властивістю. Одна доза (від 44 до 110 мг) отрути здатна вбити 100 осіб, або армію з 250 тисяч мишей. На щастя, змія уникає контактів з людиною.

Номер слайду 7

Палестинський жовтий скорпіон. Лейруси - дуже небезпечний вид скорпіонів, тому що його отрута - сильний коктейль нейротоксинів, який викликає інтенсивний і нестерпний біль, потім лихоманку, що супроводжується комою, конвульсіями, паралічем і смертю.

Номер слайду 8

Блакитно-кільчастий восьминіг. Отруйна слина цього молюска включає два компоненти, що діють одночасно на нервову і м’язову системи і викликають параліч дихальної мускулатури. Через кілька хвилин після укусу жертва починає відчувати поколювання в язику і губах, потім її зір стає нечітким, а мова нерозбірливою. У результаті може наступити зупинка дихання, хоча жертва залишається в повній свідомості. Фактично восьминіг має достатньо отрути, щоб убити 26 дорослих людей протягом пари хвилин, і не існує жодної протиотрути

Номер слайду 9

Равлик конус. Вважається, що конуси мають найбільш швидкодіючу отруту на планеті. Їхня отрута містить більше 100 токсинів, які одночасно зупиняють роботу серця, знерухомлюють, викликають тремтіння і непритомність, але одночасно і знеболюють. Протиотрути не існує.

Номер слайду 10

Риба-камінь, бородавчатка. Отрута, що міститься в гострих шипах на спині риби, викликає такий нестерпний біль, що в пошуках порятунку від мук, постраждалі бажають ампутації ураженого місця. Вважається, що укол риби-каменя провокує найсильніший біль, відомий людині. Біль супроводжується шоком, паралічем, і відмиранням тканини.

Номер слайду 11

Бразильський блукаючий павук – банановий павук. Бразильський мандрівний павук, або банановий павук вважається одним з найбільш агресивних і небезпечних павукоподібних. Його отрута приблизно у 3 рази сильніша за отруту чорної вдови і сіднейського воронкового павука. Токсин викликає нестерпний біль в усьому тілі та параліч м’язів.

Номер слайду 12

Морський крайт. Дуже небезпечна і отруйна змія. Достатньо 1,5 мг отрути, щоб вбити людину. Пірнальник спочатку не помічає укусу, але отрута вже починає діяти, зупиняючи роботу серця, знищуючи нирки і паралізуючи жертву. Втім, ця змія рідко кусається, оскільки уникає будь-яких контактів з людиною.

Номер слайду 13

Гадюка шумлива. Для людини дуже небезпечна, особливо вночі, коли змія активна й завдає укусу без зволікання. Величезні отруйні ікла, до 2—3 см завдовжки, роблять укус дуже ефективним, а отрута має високу токсичність. Смертність від укусів може доходити до 15—20 % при відсутності належної допомоги постраждалим.

Номер слайду 14

Його отрута близька до травних ферментів шлункового соку, яка блокує нервові закінчення та згортання крові. Після укусу варан всюди слідує за своєю жертвою, щоб дочекатися, коли вона ослабне від отрути і з’їсти її. Дракон острова Комодо – комодський варан

Номер слайду 15

https://ru.wikipedia.org/wiki/Кубомедузиhttps://life.pravda.com.ua/society/2012/11/12/115604/https://www.youtube.com/watch?v=baw. YH03 V4 Ychttp://svitdovkola.com.ua/https://www.animalia.bio/uk/https://www.atlastour.ua/ua/nature/https://life.pravda.com.ua/society/2012/11/12/115604/https://vodamir.wordpress.com/тварини/

pptx
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
29 квітня
Переглядів
680
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку