15 лютого проводиться День бегемота.
Звичайний бегемот, або гіпопотам, - це великий, в основному рослиноїдний ссавець, що живе в Африці на південь від Сахари.
Африка! Африка! Дивна країна!Мавпу й слона ви зустрінете там. Й інша живе теплолюбна тварина —Це бегемот або гіпопотам!Де береги йдуть похило до Нілу,Буйна рослинність росте вздовж ріки. Тут бегемоти дітей народилиІ проживають свій вік залюбки.
Номер слайду 3
Його стихія — болото і річка. Там він проводить усі свої дні. Довідка дітям усім невеличка: Родич далекий він нашій свині!Але три тонни цей родич вагою,Довший удвічі, як в хаті диван.І півтора бегемот висотою. Рот величезний, немов чемодан.
Номер слайду 4
Зуби рідкі і тверді, наче криця.Ікла півметра і більше, мабуть.Іклами він підбирає з водиціВсі ті рослини, що в річці ростуть. Має товстенну без волосу шкіру. Ноги короткі, живіт до землі.І голова величезна без міри,Майже без шиї, хребці в ній малі.
Номер слайду 5
Очі розміщені в нього прекрасно,Вуха та ніздрі в одній площині. Бачить і чує він все одночасно. Й дихає, поки все тіло на дні. Він поміж пальців перетинки має. Це щоб ногами міг добре гребти. Гіпопотаму, усякий це знає,Плавати легше, ніж сушею йти.
Номер слайду 6
Вдень у воді, а вночі він пасеться. В кожного стежка своя до води. В час небезпеки як поїзд несеться... Ти на ту стежку ніколи не йди!Стадні тварини, та б’ються частенько. Горе тому, хто не вмів відступить. Сильний живе на землі багатенько: Може в неволі піввіку прожить.
Номер слайду 7
ХАРКІВСЬКИЙ ЗООПАРКБегемотиха Степанида – шістнадцятий бегемот, народжений у Харківському зоопарку. Вона з'явилася на світ пізно ввечері 22 грудня 1992 року.
Номер слайду 8
Бегемоти займають 3 місце за величиною серед найбільших сухопутних тварин планети після слонів і білих носорогів. ЦІКАВО!
Номер слайду 9
ЦІКАВО!Бегемота важко переплутати з ким-небудь. У нього великі габарити і бочкоподібний тулуб. Його вага часом досягає 4 тонн.
Номер слайду 10
ЦІКАВО!Бегемоти виходять на сушу, щоб знайти собі їжу. Як правило, вони харчуються вночі. Бегемоти на суші бігають набагато швидше людей.
Номер слайду 11
ЦІКАВО! Бегемоти можуть спати на воді, під водою можуть протриматися без повітря близько 6 хвилин.
Номер слайду 12
ЦІКАВО!Виходячи на сушу, бегемоти втрачають велику кількість рідини. Саме тому їх шкіра починає рожевіти: це особливий запобіжник від прямих сонячних променів. До того ж такий окрас захищає від набридливої мошкари.
Номер слайду 13
За останні десятиліття чисельність бегемотів скоротилася від 7 до 20% у різних частинах континенту. Головною причиною зникнення цих ссавців є нелегальне полювання за м’ясом і зубами гіпопотамів, а також втрата природного середовища, зникнення прісноводних водойм.
Номер слайду 14
Дослідники та експерти повідомляють, що в даний час в дикій природі мешкає від 125 до 148 тисяч бегемотів.