18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація "Небо і небесна сфера. Небесні світила. Видимі рухи світил."

Про матеріал
Презентація призначена для ознайомлення учнів з основними поняттями "небо", "небесна сфера", "небесні світила"; формування уявлення про видимі рухи світил. У роботі розкрито основні причини видимих рухів небесних тіл, а також є пояснення що являє собою небесна сфера.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Таємне бажання Заплющіть очі і уявіть, що до вас у руки впала зірка. Загадайте своє таємне бажання , а на зірочці запишіть про що б ви хотіли сьогодні дізнатися на уроці.

Номер слайду 3

Небо і зорі завжди приваблювали людину. Зачаровує таємничість і довершеність зоряного неба. Вираз «на сьомому небі» означає щось недосяжне, казкове, загадкове. Давні греки називали зоряний Всесвіт «космосом», що означає оздоба, прикраса. Тому сьогодні і ми починаємо вивчати цей загадковий і таємничий простір.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Якщо дивитися на зоряне небо, нам здається, що всі зорі розташовані на однаковій відстані відстані від нас. Вони ніби світять на внутрішній поверхні велетенської кулі, у центрі якої перебуваємо ми. Проте це не так. Відомо, що зорі і планети знаходяться на різних відстанях від Землі, що наша планета постійно рухається. Оскільки вона куляста, то спостерігач із Землі може бачити лише половину неба. Тому вчені здавна намагалися створити модель, яка дала б змогу побачити все небо одразу.

Номер слайду 6

Такі кулі дають змогу уявити небесну сферу. Якщо зсередини на стінках такої кулі розмістити всі світні точки, які ми бачимо на зоряному небі, то можна сказати, що ми створили модель неба – небесну сферу.

Номер слайду 7

Небесна сфера – це уявна порожниста куля довільного радіуса, на внутрішній поверхні якої нанесені всі зорі саме так, як спостерігач із Землі бачить їх на зоряному небі.

Номер слайду 8

Небесна сфера дещо схожа на глобус – модель Землі, проте на глобусі розташовані материки, моря, океани, а на небесній сфері – зорі.

Номер слайду 9

Точки і лінії небесної сфери Як і на земному глобусі, на небесній сфері можна намалювати уявні лінії та певні точки, що дає змогу ввести систему небесних координат.

Номер слайду 10

Небесні полюси лежать над полюсами Землі, а небесний екватор – над земним екватором. Коли людина спостерігає за небесною сферою, то здається, начебто небесна сфера обертається навколо Землі . Але уявний рух небесної сфери зумовлений обертанням Землі навколо своєї осі.

Номер слайду 11

Географічні полюси і земний екватор реально існують. До них можна долетіти чи доїхати. Всесвіт – безмежний, тому небесні полюси – це напрямок. До нього ми прив’язуємо тіла на небі. (Полярна зірка розташована напрямку Пн. небесного полюса.)

Номер слайду 12

Точка небесної сфери розташована над головою спостерігача – зеніт , а діаметрально протилежна – надир. Небесний екватор ділить небесну сферу на 2 півкулі – Північну і Південну, а горизонт – на видиму (небосхил) і невидиму

Номер слайду 13

НЕБЕСНІ СВІТИЛА. Їх вивчає наука астрономія

Номер слайду 14

Чому все, що ми бачимо на небі, постійно рухається

Номер слайду 15

Продовжити речення Уявна порожниста куля довільного радіуса, на внутрішню поверхню якої нанесено зорі, – це… Точка над головою спостерігача – це … Уявна вісь, навколо якої обертається небесна сфера, називається … Точку перетину уявної осі з небесною сферою називають … Усе, що знаходиться на небі постійно …

Номер слайду 16

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Сульжик Надія Олексіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
26 листопада 2019
Переглядів
3861
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку