Мистецтво вишивання на картоні та інших матеріалах– один з видів декоративно-прикладного мистецтва. «Малювати» ниткою по картону дуже просто, тому цей вид творчості доступний людям будь-якого віку.. Мистецтво полягає в тому, щоб знайти незвичайне в звичайному і звичайне в незвичайному. Д. Дідро.
Мета заняття :1. Навчальна : - ознайомити учнів з новим видом декоративно – прикладного мистецтва – ізонитка; навчити дітей прошивати прямий кут,коло. 2. Виховна: - прищеплювати любов до декоративно – прикладного мистецтва; виховувати охайність, точність, уважність. 3. Розвивальна: - розвивати зорову і моторну координацію у системі «око – рука».
Ниткова графіка (варіанти назви: ізонитка, зображення ниткою, нитковий дизайн) — графічна техніка отримання зображення на картоні чи іншому твердому матеріалі. Ниткову графіку також інколи називають ізографіка або вишивка на картоні. Як основу інколи використовують також оксамит (оксамитовий папір) або цупкий папір. Нитки можуть бути звичайні швейні, вовняні та інші. Також використовують кольорові шовкові нитки.
Ниткова графіка як вид декоративно-прикладного мистецтва, уперше з'явилася в Англії в XVII столітті. Англійські ткачі придумали особливий спосіб переплетення ниток. Вони забивали в дощечки цвяхи й у певній послідовності кріпили на них нитки. У результаті виходили ажурні мереживні вироби, якими прикрашали житло. (Виникла версія, що ці роботи були свого роду ескізами для візерунків на тканині).
Погляньмо на зразки. Яке враження вони у вас викликають? ( красиво, незвично, складно). Ці роботи виконані на картоні, швейними нитками. Вони «намальовані» прямими лініями. Техніка виконання ізонитки проста і доступна. Для її засвоєння потрібно знати лише декілька основних прийомів, головними з яких є прошивання кола і кута та утворених від них різних форм: зірки, квадрата, трикутника, овала, дуги, сльози.
Тепер навчимося заповнювати коло. Для цього зі зворотнього боку накресліть коло і розділіть його на рівні частини. В кожній точці проколіть отвір. Тепер натягуємо нитку, тобто проводимо хорди. Чим довша хорда, тим менший центральний отвір. Змінюючи довжину хорди і кількість точок на однакових колах можна одержати різні візерунки. Вишивати потрібно за годинниковою стрілкою. Прошивання кола (овала)