26 січня о 18:00Вебінар: Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Презентація "Обережно!Вибухонебезпечні предмети."

Про матеріал

Презентація спрямована сприяти формуванню у школярів стійкої мотивації щодо питань безпеки життєдіяльності, збереження свого здоров'я, ознайомлення з основними правилами поводження з вибухонебезпечними предметами.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Обережно!Вибухонебезпечні предмети

Номер слайду 2

Запам’ятайте! Якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет,до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно. Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають правотільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами. 

Номер слайду 3

Більшість із них залишились нам у спадок після Другої світової війни, але і в післявоєнний час цей «арсенал» постійно поповнювався сучасними боєприпасами, які не вибухнули з різних причин на військових полігонах та за їх межами. Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару.

Номер слайду 4

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпаса. Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпаса утворюються хімічні сполуки – пікрати, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів. Пікрати також можуть вибухати від тертя, іскри чи удару.

Номер слайду 5

До вибухонебезпечних предметів відносяться: –          вибухові речовини — хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморосповсюджується з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів;–          боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для  поразки живої сили супротивника. До боєприпасів відносяться–  бойові частки ракет;– авіаційні бомби;   – артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

Номер слайду 6

- інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни); - ручні гранати; - стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, автоматів, гранатометів). - освітлювальні, імітаційні, спеціальні ракети; - вибухові пакети та петарди, освітлювальні, сигнальні ракети; - димові гранати та шашки.

Номер слайду 7

При знаходженні серійних мін, снарядів, гранат: ЗАБОРОНЕНО: Наближатися до предмету;Пересувати його або брати в руки;Розряджати, кидати, ударяти по ньому;Розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;Приносити предмет до дому, у табір, школу. Необхідно негайно повідомити міліцію про знахідку або зателефонувати на безкоштовні телефонні номери 101 або 102!Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності!

Номер слайду 8

Під час прогулянок в лісі або в туристичному поході: Ретельно вибирайте місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни. Перед розведенням багаття в радіусі п’яти метрів перевірте наявність вибухонебезпечних предметів щупом (або лопатою зніміть верхній шар ґрунту, перекопайте землю на глибину 40-5 3 см ) Користуватися старими багаттями не завжди безпечно. Там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї»або такі, що не вибухнули. У жодному випадку не підходьте до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Пам'ятайте! Після вашого повідомлення фахівці Державної служби надзвичайних ситуацій обов’язково відреагують, виїдуть на місце, вивезуть та знищать вибухонебезпечний предмет в установленому порядку.

Номер слайду 11

Особливу небезпеку становлять піротехнічні вироби

Номер слайду 12

Якщо ж, ви все ж таки вирішили скористатись піротехнічними виробами, Запам’ятайте загальні правила безпеки користування ними:• зберігайте піротехнічні вироби потрібно у недоступному для дітей місці;• не допускайте відкритого вогню у приміщенні, де зберігаються вироби;• розташовуйте їх подалі від обігрівальних приладів;• не використовуйте піротехнічні засоби для ігор, а застосовуйте тільки за призначенням;• чітко дотримуйтесь інструкцій, які повинні мати всі піротехнічні засоби.• запускайте піротехнічні вироби лише на відкритому повітрі, за відсутності сильного вітру;• не використовуйте піротехнічні іграшки для пустощів, застосовуйте їх лише за призначенням.

Номер слайду 13

Категорично забороняється:• носити піротехнічні вироби в кишенях;• спалювати їх у багатті;• розбирати вироби та піддавати їх механічним впливам;

Номер слайду 14

Ваша безпека в ваших руках!

pptx
Додано
28 жовтня 2018
Переглядів
1998
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку