Презентація до уроку на тему "Обмін речовин. Виділення та його значення. Видільні системи тварин". У презентації подані матеріали до уроку за відповідною темою (ілюстрації, схеми, завдання), що дає можливість учням краще засвоїти новий матеріал.
Обмін речовин. Виділення та його значення. Видільні системи тварин. Процеси життєдіяльності тварин. Руснак Т. М.
Номер слайду 2
Вправа «Асоціативне слово»У – Р – О – К – Руснак Т. М.
Номер слайду 3
Вправа «Асоціативне слово»У – успіх. Р – радість. О – обізнаність. К – кмітливість. Руснак Т. М.
Номер слайду 4
Виділення – це процес звільнення організму від кінцевих продуктів обміну речовин. Кінцеві продукти обміну речовин – це речовини непотрібні для організму. Наприклад, сечовина, сечова кислота, отруйні речовини, вуглекислий газ …Сеча – рідина з кінцевими продуктами обміну речовин. Руснак Т. М.
Номер слайду 5
Амоніотелічні тварини. Амоніотелічні тварини – це тварини, основним кінцевим продуктом білкового обміну яких є аміак. До них належать більшість безхребетних (переважно водних форм), а також деякі риби. У цих тварин на частку аміаку припадає від 40 до 90% кінцевих продуктів обміну. Руснак Т. М.
Номер слайду 6
Уреотелічні тварини. Уреотелічні тварини – це тварини, основним кінцевим продуктом білкового обміну яких є сечовина. До цієї групи належать ссавці, земноводні та більшість риб. Частка сечовини у цих тварин становить 60-90%. Руснак Т. М.
Номер слайду 7
Урикотелічні тварини. Урикотелічні тварини – це тварини, основним кінцевим продуктом білкового обміну яких є сечова кислота. До цієї групи належать комахи, плазуни і птахи. Сечова кислота погано розчиняється у воді, а тому виводиться з організму у вигляді напіврідкої маси кришталиків. Руснак Т. М.
Номер слайду 8
Типи органів виділення у тварин. Руснак Т. М.
Номер слайду 9
Логіко-смислова модель. Руснак Т. М.
Номер слайду 10
Еволюція систем виділення хордових тварин{3 B4 B98 B0-60 AC-42 C2-AFA5-B58 CD77 FA1 E5}РИБИтулубні ниркисечоводисечовий міхурклоака або сечівник. ЗЕМНОВОДНІтулубні ниркисечоводисечовий міхурклоака. ПЛАЗУНИтазові ниркисечоводисечовий міхурклоака. ПТАХИтазові ниркисечоводиклоака. ССАВЦІтазові ниркисечоводисечовий міхурсечівник. Руснак Т. М.