16 вересня о 18:00Вебінар: Робота з дітьми, що мають синдром Дауна: цікаво про важливе

Презентація "Осілі та перелітні птахи"

Про матеріал
Презентація допомагає вчителю розкрити тему уроку "Птахи восени. Осілі та прелітні птахи", знайомить дітей з птахами, вчить розрізняти їх.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Птахи восени. Осілі та перелітні птахи Підготувала Петрук Тамара Іванівна

Номер слайду 2

Мета: ознайомити учнів із життям птахів восени, зі змінами, що відбуваються в їхньому житті; показати зв’язок змін у житті птахів зі змінами в природі; вчити називати групи птахів (за переміщенням відповідно до пір року), наводити приклади перелітних й осілих птахів своєї місцевості, пояснювати причини відльоту птахів у вирій; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховувати бережливе ставлення до природи , чуйність, милосердя,усвідомлення того,що життя пернатих друзів може залежати від людини.

Номер слайду 3

Обладнання: демонстраційний матеріал – мультимедійна призентація, набір малюнків « Птахи», таблиця з ребусом; мультимедіапроектор, аудіозапис – весела мелодія для фізкультхвилинки.

Номер слайду 4

Очікувані результати: після уроку учні зможуть: наводити приклади перелітніх та осілих птахів нашої місцевості; розрізняти ознаки перелітніх та осілих птахів ; розпізнають перелітних та осілих птахів у довкіллі тварин, виконуючи умови гри; пояснюють залежність відльоту птахів від чинників природи , користуючись поданою схемою; обговорюють в групі власні спостереження за поведінкою птахів восени.

Номер слайду 5

Девіз уроку ПТАХИНАШІДРУЗІ, МИДРУЗІПТАХІВ.

Номер слайду 6

—Які зміни відбуваються в природі з настанням осені? —Куди зникають комахи восени? —Чим живляться птахи?

Номер слайду 7

Чи хочуть птахи відлітати? Що змушує деяких птахів відлітати в теплі краї?

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Відліт птахів

Номер слайду 10

Горихвістка Соловей

Номер слайду 11

Стриж Ластівка

Номер слайду 12

Журавель

Номер слайду 13

Деркач Перепілка

Номер слайду 14

Робота в групах —Що страшніше для птахів —голод або холод? —Чому відлітають восени птахи?

Номер слайду 15

Дятел

Номер слайду 16

Сорока

Номер слайду 17

Ворона

Номер слайду 18

Снігур

Номер слайду 19

Горобець

Номер слайду 20

Синиця

Номер слайду 21

Чому ці птахи залишиються зимувати?

Номер слайду 22

Робота з підручником Запитання та завдання Які птахи відлітають першими? Розгляньте малюнки на с.52 та скажіть, за якими ознаками можна впізнати птахів?

Номер слайду 23

Робота в парах. Гра “Чи знаєш ти птахів”

Номер слайду 24

Перелітні птахи долають великі відстані, летять іноді без відпочинку цілий день або ніч і дуже втомлюються. Багато птахів гине під час перельоту.Тому не потрібно лякати птахів, розганяти зграю, що опустилася на відпочинок. Для птахів, що залишаються на зиму, вже зараз потрібно збирати корм і виготовляти годівниці.

Номер слайду 25

Робота в групах. Гра “ Посади птахів до годівнички”

Номер слайду 26

Перша причина відльоту птахів —це голод, нічим живитися, немає комах А зимувати залишаються птахи, які живляться різним насінням, рештками рослин.

Номер слайду 27

Гра « Так чи ні?» Полетіли птиці: голуби й синиці, Горобці й снігурі. Це правильно чи ні? Полетіли птиці: журавлі, синиці, шпаки і чижі, А також качки, А зимують завжди: лелеки, сороки, Ще й чорні ворони, Люблять у нас зимувати: Дятли, горобці ще й жовті синиці.

Номер слайду 28

. Користуючись поданою схемою, поясніть залежність відльоту птахів від чинників неживої і живої природи: Зміни в неживій природі Зменшення кількості їжі та її відсутність Відліт у вирій

Номер слайду 29

Вправа “Вітерець” Вітерець дме для тих, хто правильно відповів на уроці... Вітерець дме для тих, хто дізнався щось нове на уроці... Вітерець дме для тих, кому було цікаво на уроці...

ppt
Додано
25 червня
Переглядів
54
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку