1. ознайомити учнів із різноманітним світом рослин, вчити порівнювати дерева, кущі, трав'янисті рослини;
2. розвивати мовленнєве вміння, мислення;
3. виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи.
Я досліджую світ
Виконала:
Вчитель початкових класів
НВК № 27
Доденко С.Є.
Тема: Як розрізняти дерева, кущі та трав'янисті рослини ?
Мета:
Обладнання: проектор; таблиця «Рослини»; малюнки та фото рослин.
Хід уроку
Ось і пролунав дзвінок.
Дітям. Розпочався наш урок.
На телеекрані з'являються картини природи.
Сьогодні у нас урок-подорож. Ми мандруємо у чарівний світ живої природи. Сіли рівненько, взяли штурвали, полетіли (звук літака).
II. Мотивація до вивчення нового.
Щоб цікавіша була наша подорож ми будемо відгадувати загадки (вчитель загадує загадки та показує малюнки-відгадки).
Відгадування загадок.
Гучні, ніжні віти
Білу кору, стан тоненький
Як я звуся діти...
(Береза)
На сонечко схожа, до віночка гожа.
(Кульбабка)
(Калина)
Бесіда з малюнками-відгадками
III. Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні будемо вчитися розрізняти рослини за групами: дерева, кущі та трав'янисті рослини.
Фізкультхвилинка для очей.
Розплющую очі, розглядаю все охоче. Мружусь наче киця і заплющую очиці! (4 рази)
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з малюнками (далі подорожуємо потягом. Діти під звуки потягу роблять рухи).
- Зараз їдемо понад лісом. Які рослини ви бачите у лісі? (показує вчитель малюнки: береза, каштан, сосна)
|
|
|
Попереду сад.
|
|
|
|
|
|
2. Робота з таблицею «Рослини».
Таким чином, всі рослини можна розподілити на групи.
Таблиця «Рослини»
Фізкультхвилинка під музику «Голубой вагон»
Рослини
Дерева
Кущі
Трав’янисті рослини
Фізкультхвилинка під музику «Голубой вагон»
V. Узагальнення та систематизація знань та вмінь учнів.
І. Спробуємо розподілити рослини за групами (робота в парах)
Перевірка на екрані телевізора.
2. Індивідуальна робота (за картками).
Гра «Закресли зайве»
Картка №1
Картка №2
Картка №3
Перевірка на екрані телевізора.
Картка №1 Картка №2 Картка №3
3. Робота в парах. Робота з гербарієм.(У одного учня листя, у другого зображення дерева)
Гра «Відшукай дереву листя»
Перевірка за малюнками дерев з причепленим листям на дошці. (дуб, береза, клен)
VI. Підсумок уроку.
Вчитель:
Шануй і бережи!
Все, що тебе оточує: травинку і кущик, деревце і квіточку, пташку і кожну тваринку, водойми і всю землю, на якій ти живеш!