Презентація " Особливості обміну речовин гетеротрофного організму. Живлення і травлення"

Про матеріал
Презентація "Особливості обміну речовин гетеротрофного організму. Живлення і травлення" створена за підручником Л.І. Остапченко та ін.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Особливості обміну речовин гетеротрофного організму. Живлення і травлення

Номер слайду 2

Будь-якому організму потрібна енергія для того, щоб забезпечувати процеси його життєдіяльності

Номер слайду 3

Обмін речовин - це сукупність процесів надходження речовин до організму, їхнього перетворення в ньому, а також виведення назовні кінцевих продуктів обміну. Рослини - автотрофи. Тварини - гетеротрофи. СО2 Продукти обміну. Обмін речовин. Органічні речовини

Номер слайду 4

Способи живлення тварин{5 DA37 D80-6434-44 D0-A028-1 B22 A696006 F}Рослиноїдні (фітофаги)М’ясоїдніКровосисніВсеїдніСапротрофи. Хижаки. Паразити. Споживачі відмерлих решток рослин. Споживачі відмерлих решток тварин (некрофаги)Споживачі екскрементів (копрофаги)

Номер слайду 5

Хижацтво. Більшість кишковопорожнинних – хижаки. Португальський кораблик. Головоногі молюски – хижаки. Восьминіг полює, сидячи в засідці. Великий краб — нічний хижак, що полює на різноманітних молюсків і ракоподібних. Павук-хрестовик ловить свою здобич за допомогою павутини.

Номер слайду 6

Хижацтво. Щука у відкритих водоймах може довго переслідувати рибу, що тікає. Багато видів хижаків активно наздоганяє свою здобич. Найшвидший з них - гепард - переслідуючи здобич на коротких відстанях (у кількасот метрів), може розвивати швидкість до 115 км/год.

Номер слайду 7

Хижацтво

Номер слайду 8

Паразитизм

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Сапротрофи. Рештками рослин живляться дощові черв’яки. Скарабей священний належить до копрофагїв - споживачів екскрементів тварин. Переробляючипослід копитних тварин, він робить з гною кулю, яку закопує в ґрунт на глибину до 40 см.«Санітарну» функцію здійснюють також споживачі трупів тварин – некрофаги. Це, наприклад, жуки-гробарики. Грифи

Номер слайду 11

Тварини - фільтратори. Серед мешканців водойм є тварини, які споживають дрібні організми та частинки органіки, завислі у воді. Великий об’єм води проціджують через своєрідний фільтр - китовий вус - вусаті кити. Тварини-фільтраторисприяють процесам самоочищення водойм - звільненню від надлишкової органіки.

Номер слайду 12

Висновки. За характером обміну речовин багатоклітинні тварини належать до гетеротрофів. Серед багатоклітинних тварин трапляються різні способи живлення: хижацтво, паразитизм, фітофагія, є споживачі мертвої органіки - сапротрофи.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Харченко Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Біологія, 7 клас, Презентації
Додано
13 січня
Переглядів
501
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку