Презентація "Освітні втрати"

Про матеріал
Матеріал містить причини освітніх втрат та шляхи їх подолання, через розроблену програму Сatch-up
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ОСВІТНІ ВТРАТИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ. Підготувала: Кравченко В. М.

Номер слайду 2

Я сьогодні - 12345 Криголам

Номер слайду 3

Освітні втрати - це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в здобувачів освіти під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків.

Номер слайду 4

ПРИЧИНИ ОСВІТНІХ ВТРАТБойові дії та окупація. Постійні сирени, підвищена тривога дитини. Руйнування закладів освіти. Переїзд, або виїзд за межі країни. Відключення електроенергії

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Заняття з надолуження знань відрізняються від звичайних тим, що їхньою метою є швидке заповнення прогалин у знаннях. Тому виділимо 3 основних групи відмінностей. До першої групи належить організація навчального процесу. Тривалість заняття з надолуження освітніх втрат буде довшою за звичайне. А темп навчання – інтенсивнішим, з акцентом на засвоєння конкретних знань та вмінь. Якщо зазвичай урок проводять для 20+ школярів, то catch up заняття для меншої кількості дітей або ж індивідуально.

Номер слайду 7

Другий важливий аспект, який відрізняє звичайний урок від catch up – це зміст та методика викладання. Адже під час надолуження основний акцент сконцентрований на заповненні прогалин у знаннях, фокус на ключових темах, де у дітей є пробіли. А також використання адаптивних навчальних платформ та частішого оцінювання для зворотного зв’язку.

Номер слайду 8

Третій аспект, відмінний між звичайним заняттям та catch up, – це психологічна складова. Під час уроку з надолуження вчитель активніше працює над тим, щоб мотивувати учня до навчання.

Номер слайду 9

ЯК ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ?Виявити освітні втрати здобувачів освіти закладу.1. Провести моніторингові діагностичні дослідження щодо визначення навчальної успішності учнів «на початку».2. Здійснити коригування навчальних програм (за програмами проєктів) або календарно-тематичних планів з урахуванням потреби в подоланні освітніх втрат.3. Вибудувати індивідуальні освітні траєкторії для кожного здобувача освіти, які мають навчальні прогалини.

Номер слайду 10

Шляхи та інструменти подолання освітніх втрат.- організація індивідуальних та групових консультацій, факультативів- компенсуючі та коригуючі уроки- навчання під час канікул- репетиторство в малих групах- створення інтеграційних класів- перегляд та адаптація освітніх програм - розробляти власні навчальні програми, коригуючи зміст та результати навчання з урахуванням виявлених освітніх втрат.- перерозподіл навчального часу між темами- використовувати завдання різних рівнів складності для окремих учнів- напрацювання якісного освітнього контенту з тих тем, які потребують надолуженняорганізація навчання за екстернатною або сімейною формою- впровадження програми самонавчання, яка дає змогу учню поступово просуватися до оволодіння базовими навичками- індивідуальні консультації в очному режимі (за присутністю батьків)

Номер слайду 11

Для компенсації виховних та психологічних втрат необхідно:на світоглядному, науково-теоретичному й виховному рівнях здолати у молодого покоління відчуження від своїх національно-історичних коренівнадати психологічну підтримку учасникам освітнього процесу, яка сприятиме попередженню появи посттравматичного стресового розладу, тривожних розладів та депресійпаралельно з навчанням передбачити емоційну підтримку

Номер слайду 12

Узагальнення результатів роботи закладу по усуненню освітніх втрат та освітніх розривів:- Провести моніторингові дослідження навчальної успішності учнів після вичитки тем. Визначити найбільш ефективні методи/технології подолання навчальних втрат. Здійснювати адаптивне гнучке планування, яке б передбачало перерозподіл навчального часу між темами, або розробляти власні навчальні програми, коригуючи зміст та результати навчання з урахуванням виявлених освітніх втрат, розробити завдання різних рівнів складності для окремих учнів.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Це мені підходить, бо…12 Асоціації…

pptx
Додано
27 жовтня
Переглядів
68
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку