ОСВІТНІ ВТРАТИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ. Підготувала: Кравченко В. М.
Номер слайду 2
Я сьогодні - 12345 Криголам
Номер слайду 3
Освітні втрати - це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в здобувачів освіти під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків.
Номер слайду 4
ПРИЧИНИ ОСВІТНІХ ВТРАТБойові дії та окупація. Постійні сирени, підвищена тривога дитини. Руйнування закладів освіти. Переїзд, або виїзд за межі країни. Відключення електроенергії
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Заняття з надолуження знань відрізняються від звичайних тим, що їхньою метою є швидке заповнення прогалин у знаннях. Тому виділимо 3 основних групи відмінностей. До першої групи належить організація навчального процесу. Тривалість заняття з надолуження освітніх втрат буде довшою за звичайне. А темп навчання – інтенсивнішим, з акцентом на засвоєння конкретних знань та вмінь. Якщо зазвичай урок проводять для 20+ школярів, то catch up заняття для меншої кількості дітей або ж індивідуально.
Номер слайду 7
Другий важливий аспект, який відрізняє звичайний урок від catch up – це зміст та методика викладання. Адже під час надолуження основний акцент сконцентрований на заповненні прогалин у знаннях, фокус на ключових темах, де у дітей є пробіли. А також використання адаптивних навчальних платформ та частішого оцінювання для зворотного зв’язку.
Номер слайду 8
Третій аспект, відмінний між звичайним заняттям та catch up, – це психологічна складова. Під час уроку з надолуження вчитель активніше працює над тим, щоб мотивувати учня до навчання.
Номер слайду 9
ЯК ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ?Виявити освітні втрати здобувачів освіти закладу.1. Провести моніторингові діагностичні дослідження щодо визначення навчальної успішності учнів «на початку».2. Здійснити коригування навчальних програм (за програмами проєктів) або календарно-тематичних планів з урахуванням потреби в подоланні освітніх втрат.3. Вибудувати індивідуальні освітні траєкторії для кожного здобувача освіти, які мають навчальні прогалини.
Номер слайду 10
Шляхи та інструменти подолання освітніх втрат.- організація індивідуальних та групових консультацій, факультативів- компенсуючі та коригуючі уроки- навчання під час канікул- репетиторство в малих групах- створення інтеграційних класів- перегляд та адаптація освітніх програм - розробляти власні навчальні програми, коригуючи зміст та результати навчання з урахуванням виявлених освітніх втрат.- перерозподіл навчального часу між темами- використовувати завдання різних рівнів складності для окремих учнів- напрацювання якісного освітнього контенту з тих тем, які потребують надолуженняорганізація навчання за екстернатною або сімейною формою- впровадження програми самонавчання, яка дає змогу учню поступово просуватися до оволодіння базовими навичками- індивідуальні консультації в очному режимі (за присутністю батьків)
Номер слайду 11
Для компенсації виховних та психологічних втрат необхідно:на світоглядному, науково-теоретичному й виховному рівнях здолати у молодого покоління відчуження від своїх національно-історичних коренівнадати психологічну підтримку учасникам освітнього процесу, яка сприятиме попередженню появи посттравматичного стресового розладу, тривожних розладів та депресійпаралельно з навчанням передбачити емоційну підтримку
Номер слайду 12
Узагальнення результатів роботи закладу по усуненню освітніх втрат та освітніх розривів:- Провести моніторингові дослідження навчальної успішності учнів після вичитки тем. Визначити найбільш ефективні методи/технології подолання навчальних втрат. Здійснювати адаптивне гнучке планування, яке б передбачало перерозподіл навчального часу між темами, або розробляти власні навчальні програми, коригуючи зміст та результати навчання з урахуванням виявлених освітніх втрат, розробити завдання різних рівнів складності для окремих учнів.