Пам’ятники Т. Г. Шевченкові в Україні та у світіПрезентацію підготувала вчитель початкових класів Северіна Рената Сергіївна
Номер слайду 2
ПАМ’ЯТНИКИ Т. Г. ШЕВЧЕНКУ В УКРАЇНІЧастина 1
Номер слайду 3
ПАМ’ЯТНИК У ХАРКОВІОдним із кращих зразків монументальної Шевченкіани у світі та кращим пам’ятником Шевченку в Україні вважається пам’ятник, встановлений у Харкові у 1935 році. Автори пам’ятника- скульптор Матвій Манізер і архітектор Йосип Лангбард. Він є одним із символів міста .
Номер слайду 4
ПАМ’ЯТНИК У ПОЛТАВІ
Номер слайду 5
ПАМ’ЯТНИК У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
Номер слайду 6
ПАМ’ЯТНИК У ЄВПАТОРІЇ
Номер слайду 7
ПАМ’ЯТНИК У БАЛАКЛІЇ
Номер слайду 8
ПАМ’ЯТНИК У КИЄВІ
Номер слайду 9
ПАМ’ЯТНИК У ЧЕРНІГОВІ
Номер слайду 10
ПАМ’ЯТНИК У ПРИЛУКАХ
Номер слайду 11
ПАМ’ЯТНИК У КРЕМЕНЧУЦІ
Номер слайду 12
ПАМ’ЯТНИК У БЕРМІНВОДАХ
Номер слайду 13
ПАМ’ЯТНИК У ДЕРГАЧАХ
Номер слайду 14
ПАМ’ЯТНИК У ЛЬВОВІ
Номер слайду 15
ПАМ’ЯТНИК У НІЖИНІ
Номер слайду 16
ПАМ’ЯТНИК У ПЕРЕСІЧНОМУ
Номер слайду 17
ПАМ’ЯТНИКИ Т. Г. ШЕВЧЕНКУ У СВІТІЧастина 2
Номер слайду 18
Монумент Т. Г. Шевченку в Оттаві (Канада)
Номер слайду 19
Пам’ятник в Алматі
Номер слайду 20
Пам’ятник у Баку (Азербайджан)
Номер слайду 21
Пам’ятник в Актау (Казахстан)
Номер слайду 22
Пам’ятник у Будапешті (Угорщина)В 2004 році на честь 190-річчя Кобзаря в Будапешті мав з’явитися пам’ятник йому, але… торжество довелось відмінити. По-перше, міська влада запропонувала дуже погане місце, на краю міста, поруч з якимось радянським бункером. А по-друге, Шевченко був схожий на Леніна і на Сталіна одночасно. Скульптор зробив щось зовсім не те.. Як встановлювати такий пам’ятник, то краще ніякого”. Дипломатам вдалось зняти накал пристрастей, але Кобзар в столиці Угорщини з’явився тільки через три роки, і на цей раз мерія Будапешта виділила місце в одному з центральних парків.
Номер слайду 23
Пам’ятник у Мінську (Білорусь)
Номер слайду 24
Пам’ятник у Москві (Росія)Москва обходилась без Шевченко до того момента, доки у Кремлі не почули про те, що у Вашингтоні до 150-річчя поета поставлять пам’ятник. У розпал холодної війни замість гонки озброєнь почалася гонка пам’ятників. Конкурс на право створити пам’ятник виграла група нікому не відомих випускників інституту мистецтв: Фуженко, Синькевич і Грицюк. Скульптори довго думали над одягом для поета. Потім згадали, що Шевченко був академіком і мав право носити шинелі- крилатки. Комісія довго не погоджувалась на такий наряд. Раніше так його не одягали. А після- кожен другий скульптор став одягати Шевченка в такий одяг. Місцеві жителі називають кам’яну глибу- «пам’ятник чоловікові з обрізаними крилами».
Номер слайду 25
Пам’ятник у Вашингтоні (США)Шевченко в Вашингтоні більше схожий на галантного аристократа, ніж на вчорашнього кріпосного — добре пошитий сюртук точно сидить на молодому, стрункому тілі, пещені пальці кокетливо поправляють ворот. Часто біля пам’ятника можна зустріти не менш яскраву публіку — крім української діаспори і туристів, Шевченко користується популярністю у закоханих.
Номер слайду 26
Пам’ятник у Римі (Італія)Автор пам’ятника Уго Мацей одягнув Тараса Григоровича в римську тогу, зобразив його трибуном-оратором, який підняв руку,звертається до присутніх з полум’яним словом. Пам’ятник Тарасу в Римі наводить на думку, що скульптор ліпив його з античної статуї. Шевченко у давньоримському одязі і виглядає, як римський імператор. Навіть римляни дивуються- адже римські імператори не носили вуса!
Номер слайду 27
Пам’ятник у Софії (Болгарія)Тарас із Софії,якого встановили на одній з центральних площ міста болгарської столиці, вже увійшов до весільної традиції місцевих жителів. Вважається, що якщо молодята торкнуться до чубчика поета, то шлюб у них буде довгий та міцний.
Номер слайду 28
Пам’ятник у Тбілісі (Грузія)Історія появи пам’ятника Кобзареві у Тбілісі дивна. Його поставили за одну ніч. Увечері студенти Тбіліського університету ішли з занять через парк- було пусто, а вранці виявили кам’яну глибу, накриту тканиною. Вдень пам’ятник вже відкрили. Шевченко ніколи не був на Кавказі, і багатьом незрозуміло, чому пам’ятник стоїть у самому центрі міста. Проте ніхто не заперечував. Сам пам’ятник був виготовлений на кошти Київського міського бюджету творчим об’єднанням «Художник», а був доставлений на Кавказ президентським літаком.
Номер слайду 29
Пам’ятник в Буенос-Айресі (Аргентина)Автор пам’ятника в Аргентині- Леонід Моложанін зобразив молодого Шевченка, а поруч- скульптурна група «Гайдамаки», що є своєрідною ілюстрацією до образу поета. Це рішення вдале для пам’ятника, який знаходиться в іншій країні. Ці персонажі дають додаткову інформацію для глядачів, що мають мало знань про Україну, Шевченка та його твори.
Номер слайду 30
Пам’ятник у Ташкенті(Узбекистан)Пам’ятник Т. Г. Шевченку в столиці Узбекистану Ташкенті збудований на початку 2000-х рр. на вулиці його імені на фоні панно, розташованого на стіні одного із корпусів школи №110, яка теж носить ім’я Т. Г. Шевченка. Автор пам’ятника - скульптор Л. Рябцев.
Номер слайду 31
Пам’ятник у Варшаві (Польща)Надпис на пам’ятнику Т. Шевченкові у Польщі у ВаршавіНа пам’ятнику чотири рядка з вірша Шевченка «Полякам»: Подай же руку козакові,І серце чистеє подай!І знову іменем Христовим. Ми оновим наш тихий рай. Пам’ятник у столиці Польщі- Шевченко молодий, граційний, з тонкою талією та тонкими пальцями. Волосся ретельно укладене. Цей Шевченко схожий… на Пушкіна.