Презентація "Перемагає той, хто пам'ятає"

Про матеріал
Методичні рекомендації для закладів освіти до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України “Vincit qui meminit (Перемагає той, хто пам’ятає)” 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за батьківщину. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є обов’язком держави і суспільства. Дана презентація присвячена подіям Іловайської трагедії. Учні мають змогу ознайомитися з подіями серпня 2014 року, подивитися відеоматеріали, вшанувати пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання. В презентації відображаються події російсько - української війни 2014 -2024 року. Не дивлячись на те, що війна триває, даний матеріал втілює оптимізм і віру в перемогу, незламність українського народу. В презентації використані документальні факти, фото і відео матеріали, містить рекомендації правил безпеки та поведінки. Ця презентація створена на допомогу класним керівникам для проведення виховних годин та бесід
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Перемагає той, хто пам’ятає» (до 10-ої річниці Іловайської трагедії)(матеріали до Уроку знань підготувала викладач Київського професійного коледжу інформаційних технологій та поліграфії Софія Кравченко)

Номер слайду 2

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за батьківщину. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є обов’язком держави і суспільства. Кабінет Міністрів України розпорядженням від 21 червня 2024 року № 570-затвердив план заходів із відзначення у 2024 році цієї пам’ятної дати. З цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів із оточення під Іловайськом.

Номер слайду 3

Сонях — це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України. З чорним, як українська земля, зернятком, що обов’язково проросте, бо українці й далі будуть відроджуватися, скільки б не намагалися їх знищити.

Номер слайду 4

Борці за волю і незалежність України

Номер слайду 5

У серпні 2014 року під містом Іловайськ розгорнулась одна з найстрашніших битв для української армії у війні на Донбасі. Бої тривали майже місяць з 6 по 29 серпня і увійшли в історію під назвою “Іловайський котел” . Українська армія втратила 366 воїнів, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості. 300 - потрапили у полон. Це спонукало українську сторону погодитися на умови Мінського перемир’я, підписаного 5 вересня 2014 року в білоруській столиці

Номер слайду 6

24 лютого у мирне життя кожного українця увірвалася російська агресія

Номер слайду 7

На війні без жертв не буває. На жаль, 3 квітня 2022 підірвався на міні наш викладач фізики, Народний герой України Андрій Анатолійович Кравченко, учасник боїв за Дебальцево.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Збройні сили України показали непереборну силу, сміливість та відвагу. Завдяки мужності наших захисників ВСУ вдалося звільнити багато населених пунктів. Але війна триває. Запеклі бої продовжуються на Сході країни, Покровську. Тривають контрнаступальні операції ЗСУ.

Номер слайду 11

Є певні успіхи на усіх фронтах. ЗСУ пішли у контрнаступ. Знищено майже 616300 рашистів. Наші воїни показують незламну силу, героїзм,відвагу, мужність. «Якби нам важко не було, але вже точно соромно не буде»

Номер слайду 12

Поведінка під час ракетного удару. Правило "двох стін"Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опірних стін — вони витримають. Правило "двох виходів"Ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше 2 виходи. Тому підвал чи гараж з одним виходом — це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим. Проте сучасні підземні паркінги та підвали у більшості будинків спроєктовані безпечно. Крім кількох виходів вони оснащені датчиками диму та в них передбачені системи пожежогасіння. Бережіть себе!

Номер слайду 13

Слава Україні! Віримо в ЗСУ! Ми обов'язково переможемо

Номер слайду 14

Перемагає той, хто пам’ятаєVincit qui meminit

pptx
Додано
10 листопада
Переглядів
87
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку