Презентація "Перетягування канату"

Про матеріал
Презентація містить матеріали з правил перетягування канату, його загальну характеристику як окремого виду спорту.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Перетягування канату. Підготував: Вчитель фізичної культури краснокутського ліцею № 1 Микулінський олексій іванович

Номер слайду 2

Вікові обмеження. Спортивні змагання з перетягування канату проводяться у віковихгрупах:юнаки – 12 – 14 років;юніори – 14 – 18 років;молодь – 16 – 22 роки;дорослі – 16 років та старші. Юнаки. Пулер може змагатися в категорії юнаки, якщо йому виповнилося 12 років та до кінця року, в якому виповнилося 14 років. У році, коли пулеру виповнилося 14 років, він має право брати участь в категорії юнаки або юніори. Не дозволяється виступати в обох категоріях. Юніори. Пулер може змагатися в категорії юніори, якщо йому виповнилося 14 років, та до кінця року, в якому виповнилося 18 років. Молодь. Пулер може змагатися в категорії молодь, якщо йому виповнилося 16 років, та до кінця року, в якому виповнилося 22 роки. У році, коли пулеру виповнилося 22 роки, він має право брати участь в категорії молодь або дорослі. ДоросліПулер допускається до спортивних змагань віковій категорії дорослі, в разі, якщо йому виповнилося 16 років. У році, коли пулеру виповнилося 16 років, він може брати участь в категорії молодь або дорослі.

Номер слайду 3

Вагові категорії В усіх міжнародних спортивних змаганнях спортсмени змагаються у вагових категоріях: надлегка – не важче 480 кг, супер легка – не важче 520 кг, легка – не важче 560 кг, легка середня – не важче 600 кг, напівсередня вага – не важче 640 кг, середня – не важче 680 кг, важка – не важче 720 кг, супер важка – без вагових обмежень.

Номер слайду 4

Команди та заміни 1. Кількість пулерів в командіКоманди складаються з восьми членів на старті спортивних змагань. На окремих спортивних змаганнях дозволяється зменшення складу команди до чотирьох - п’яти пулерів. Команди готові до спортивних змагань тільки тоді, коли вони стоять у позиції тяги під наглядом судді. 2. Умови використання заміни Можна замінити тільки одного будь якого пулера під час спортивних змагань. Після того, як відбулася заміна, інші заміни не можуть бути здійснені. Заміна може бути здійснена після зважування команди та після закінчення 8 першого матчу в тязі канату. Замінений пулер не бере участі в жодному матчі цих спортивних змагань у названій ваговій категорії. Заміна має бути зареєстрованим пулером клубу, в команді якої він/вона був замінений. Друга заміна не дозволяється. Якщо ще один пулер одержав травму, команді дозволяється продовжувати спортивні змагання з сімома пулерами. За класичною схемою з вісьмома пулерами не дозволяється змагатися команді, в якій залишилося менше семи пулерів.

Номер слайду 5

Технічні правила перетягування канату Захват канату Жодний з учасників не може робити захват ближче до центру, ніж крайня маркувальна стрічка. Перший до центру пулер має здійснити захват якомога ближче до крайньої маркувальної стрічки. Не допускаються ніякі вузли або петлі на канаті, не дозволяється чіпляти канат до будь-якої частини тіла будь-якого члена команди. Пересічення канату через самого учасника вважається петлею. На старті тяги центральний маркер на канаті має бути поєднано із центральною лінією на поверхні майданчика.

Номер слайду 6

2. Тягова позиція Кожний член команди під час тяги має тримати канат двома відкритими руками простим захватом, долоні обох рук мають бути направлені догори. Канат має розташовуватися між тілом та верхньою частиною передпліччя. Будь-який інший захват, що може заважати вільному руху канату вважається замком, що порушує Правила. Стопи мають бути попереду колін, всі члени команди мають зберігати таку позицію протягом усього періоду тяги.

Номер слайду 7

3. Позиція якірного Кінцевий пулер називається якірним. Канат має проходити вздовж тіла, діагонально через спину та через протилежне плече, ззаду наперед. Залишки канату проходять під передпліччям іншої руки та звисають назад або вбік. Якірний робить такий самий захват обома руками (долонями догори), руки витягнуті вперед.

Номер слайду 8

Порушення Правил 1. Сидіння (навмисне сидіння на землі або повільне вставання після падіння). 2. Торкання (торкання землі будь-якою частиною тіла, окрім стоп). 3. Замок (будь-який захват, що заважає вільному руху канату). 4. Захват (будь-який захват, відмінний від встановленого Правилами). 5. Обминання (тримання канату в іншій позиції ніж та, коли він проходить поміж тілом та верхньою частиною передпліччя). 6. Позиція (сидіння на стопах або постановка стоп таким чином, коли вони не знаходяться попереду колін). 7. Пропуск (просковзання канату через кисті рук). 8. Веслування (повторні присідання на землю під час руху стоп назад). 9. Якірна позиція (будь-яка інша позиція, окрім встановленої Правилами). 10. Тренер (тренер, який розмовляє з командою під час тяги). 11. Неактивність (команди не прикладають активних зусиль під час тяги, що спонукає до довгого стояння на позиції тяги і приводить до дискредитації спортивних змагань, констатується як “відсутність тяги”, що оголошується в будь-який час. Тяга буде перенесена на новий, більш міцний ґрунт у максимальному наближенні до оригінальної лінії тяги. Якщо тяга з періодами неактивності продовжується довше 10 хвилин, головний суддя дає вказівку боковому центральному судді оголосити “відсутність тяги”).

Номер слайду 9

Порушення тільки під час спортивних змагань на відкритому повітрі на грунті 12. Зачіп стопи Якщо робиться будь-яким засобом заглиблення у ґрунті перед командою “Взяти канат”. Порушення тільки під час спортивних змагань на синтетичній доріжці 13. Боковий крок Вихід стопами за зону поверхні тяги під час спортивних змагань в залі. Дискваліфікація Команди одержують два попередження за порушення Правил в будь-якій одній тязі перед тим, як бути дискваліфікованими. Команда може бути оголошена винною у порушенні будь-якого з вищезазначених Правил, якщо навіть один член команди допустив порушення. Ігнорування Правил Неприйняття (відмова виконувати) командою будь-якої вимоги Правил тягне за собою усунення команди від спортивних змагань.

Номер слайду 10

Змагальні матчі та нарахування очок Матчі, пули та періоди відпочинку. Залікові спортивні змагання складаються із (п х (п – 1):2 матчів, в яких п-кількість команд у спортивних змаганнях. Кожний матч складається із двох або трьох пулів. Між пулами дається визначений головним суддею час на відпочинок. Максимальний час відпочинку між матчами – шість хвилин, починаючи з моменту залишення командою зони тяги та закінчуючи моментом, коли команда готова знову увійти в зону тяги. Жеребкування Для команд перед тягою здійснюється жеребкування. Кінці канату обираються шляхом киданням монети. Після першої тяги команди змінюють кінці канату. Якщо потрібна третя тяга (пул), вибір кінців робиться знову за допомогою жеребкування. Перемога в тязі (пули) Пул вважається виграним, якщо команда протягнула канат на визначену Правилами дистанцію або через дискваліфікацію суддею іншої команди. Перемога в пулі на відкритому повітрі на грунті Пул вважається виграним, якщо один з бокових маркерів на канаті дотягнутий до центральної лінії маркування на землі. Перемога в пулі на синтетичній доріжці Пул вважається виграним, якщо один із бокових маркерів на канаті дотягнутий до протилежного бокового маркера на покритті.

Номер слайду 11

Сигнали та команди Стартова процедура Після отримання головним суддею спортивних змагань від двох тренерів сигналу, що всі готові, він дає командам словесні та візуальні команди: “Підхопити канат” Канат має бути захвачено відповідно до Правил, стопи усією поверхнею стоять на землі. “Натягнути” Канату надається достатнє натягнення. У спортивних змаганнях на відкритому повітрі на грунті кожний пулер має право виставити одну ногу вперед підбором або ребром черевика. “Центрування канату” Суддя має право встановити канат у центральну позицію. Коли канат встановлено – центральна мітка канату співпадає із центральною лінією на землі. “Тяга” Команда дається після визначеної паузи. “Закінчення тяги” “Кінець тяги” сигналізується свистком та оголошенням команди – переможниці, якщо виявлено “відсутність тяги” – перехрестям рук та вказуванням на центральну лінію.

Номер слайду 12

Спортивне обладнання 1. Спортивний одяг Команди мають одягати спортивну форму, що складається з спортивної сорочки або джерсі, спортивних шортів та гольфів. 2. Захисний одяг Одяг для захисту шкіри може бути одягнений під спортивний одяг, якщо є дозвіл судді. Захисні ремені дозволяється надівати тільки поверх спортивного одягу. Захисний одяг для якірного не може бути товще п’яти сантиметрів см і має бути вдягнений під спортивний одяг та розміщений між канатом та тілом. У захисному одязі не дозволяється використовувати ніякі конструкції (гачки, зачепи та інше), що може сприяти додатковому затриманню канату. 3. Клей, тальк (крейда) Учасникам не дозволяється наносити клей на канат для полегшення захвату, також не дозволяється наносити клей на долоні та передпліччя. Дозволяється використовувати тальк, якщо він не заборонений для використання в закритих приміщеннях. Використання тальку (крейди) здійснюється з дозволу судді. 4. Одяг для зважування Чоловічі команди мають бути вдягнені в непрозорі шорти відповідного розміру. Жіночі команди зважуються в непрозорих шортах та сорочках відповідного розміру. Під час зважування не дозволяється надівати або брати з собою взуття.

Номер слайду 13

Взуття для спортивних змагань на грунті на відкритому повітрі. Взуття учасників не дозволяється переробляти ніяким чином. Підошва, підбори та боки підборів мають бути плоскими. Не дозволяються кріпити ніякі металеві чашки або пластини на носках взуття. Металева накладка на підбір у вигляді пластини може мати максимальну товщину 6,5 мм, вона може заходити на бік та поверхню підбору. Не дозволяється використання шипів або гвіздків на підошві та підборах взуття. Взуття для синтетичної доріжки. Взуття, що використовується для спортивних змагань на синтетичній доріжці, має відповідати стандартам: спеціальне взуття для перетягування канату із гладкою каучуковою підошвою або стандартні кросівки без будьяких модифікацій, які можна придбати у торговельній мережі. Не дозволяється використання клею, шипів або гвіздків на підошві взуття.

Номер слайду 14

Специфікація канату 1. Розміри канату Канат має бути діаметром не менше 10 см і не більше 12,5 см і не може мати вузлівабо інших зачіпок для рук. Кінці канату мають бути обмотані (не розсатані). Мінімальна довжина канату – не менше 33,5 м. 2. Маркування канату Стрічки маркування мають закріплюватися таким чином, щоб суддя спортивних змагань міг вільно їх пересунути на належне місце в разі випадкового скручування або деформації канату. Маркування канату для спортивних змагань на відкритому повітрі (на грунті). П'ять стрічок маркування мають бути нанесені таким чином: одна стрічка у центрі канату;2) дві стрічки на відстані чотири м від центру канату в обидва боки; 3) дві стрічки на відстані п’ять м в обидва боки від центру канату. Маркування “1)”, “2)” та “3)” має бути трьох різних кольорів. 3. Маркування для спортивних змагань на синтетичній доріжці П'ять стрічок маркування розміщуються таким чином: 1)одна стрічка у центрі канату; 2) дві стрічки на відстані два м у кожен бік від центру канату; 3) дві стрічки - на відстані два з половиною м від центральної стрічки в обидва боки канату. Маркування стрічок “1)”, “2)” та “3)” має бути трьох різних кольорів.

Номер слайду 15

Майданчик для спортивних змагань та маркування майданчика для перетягування 1. Майданчик для тяги на відкритому повітрі Спортивні змагання на ґрунті: Майданчик має бути плоским, покритим підстриженою травою; На землі наноситься тільки одна центральна лінія. Спортивні змагання на твердій поверхні (гумова доріжка, асфальт, бетон, тощо): поверхня зони перетягування має бути зроблена з матеріалу, що забезпечує достатнє зчеплення зі звичайними кросівками та має бути затверджене Виконкомом Федерації. Рекомендовані матеріали для поверхні гумової доріжки MONDOTRACК SX або DUNLOP DUNLOMAT; Рекомендована довжина доріжки – не менше 36 м; Наносяться одна центральна лінія та дві бокові лінії на відстані два метри від центру в обидва боки. 2. Майданчик для спортивних змагань у приміщенні Поверхня зони перетягування має бути зроблена з матеріалу, що забезпечує достатнє зчеплення зі звичайними кросівками та має бути затверджене Виконкомом Федерації, рекомендовані матеріали для поверхні гумової доріжки MONDOTRACК SX або DUNLOP DUNLOMAT;Рекомендована довжина доріжки – не менше 36 м; Наносяться одна центральна лінія та дві бокові лінії на відстані два метри від центру в обидва боки.

pptx
Додано
7 січня
Переглядів
18
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку