Презентація "Перші спроби класифікації хімічних елементів"

Про матеріал
Презентація "Перші спроби класифікації хімічних елементів" можна використати на уроці хімії відповідної теми у 8 класі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Перші спроби класифікації хімічних елементів Міць і сила – у множині фактів, Мета – в узагальненні цієї множини. Д.І.Менделєєв

Номер слайду 2

Класифікація – це поділ об’єктів (предметів, живих організмів, явищ тощо) на групи або класи за певними ознаками. У хімії існують класифікації елементів, речовин, хімічних реакцій.

Номер слайду 3

Накопичення фактичного матеріалу До часу відкриття Періодичного закону було відомо 63 хімічних елемента, описані склад і властивості їх багаточисельних сполук.

Номер слайду 4

Класифікація Лавуазьє В 1789р. А.-Л.Лавуазьє запропонував першу класифікацію хімічних елементів. Він розділив прості речовини на метали і неметали. Така класифікація була недосконалою, але розподіл простих речовин, а також хімічних елементів на дві великі групи відіграло важливу роль у розвитку хімії. Антуан Лоран Лавуазьє (1743-1794)

Номер слайду 5

Класифікація Берцеліуса У 1804р. видатний шведський хімік , Й. Я. Берцеліус розділив усі відомі тоді 32 елементи на метали і неметали на основі відмінностей у властивостях утворених ними простих речовин і сполук. Йенс Якоб Берцеліус (1779-1848)

Номер слайду 6

Класифікація Берцеліуса Недоліки: груп було лише дві і включали вони елементи, що значно відрізняються один від одного наявність амфотерних оксидів і гідроксидів у деяких металів вносило путанину.

Номер слайду 7

Тріади Деберейнера В 1829 році Деберейнер опублікував відкрите ним «правило тріад»: атомна маса середнього елемента приблизно дорівнює середньому арифметичному атомних мас двох інших елементів. Йоганн Вольфганг Деберейнер (1780-1849)

Номер слайду 8

Тріади Деберейнера Недоліки: вдалось скласти 5 тріад, тобто використати лише 15 елементів, інші елементи він класифікувати не зміг.

Номер слайду 9

«Гвинтовий графік» Шанкуртуа В 1862 році розташував елементи в порядку зростання атомних мас і відзначив їх на так званому «гвинтовому» графіку. Олександр Еміль Шанкуртуа (1820-1886 )

Номер слайду 10

«Гвинтовий графік» Шанкуртуа Шанкуртуа розмістив елементи вздовж гвинтової лінії і помітив часте циклічне повторення хімічних властивостей по вертикалі.

Номер слайду 11

Октави Ньюлендса В 1865 році свій варіант періодичної системи запропонував хімік і музи- кант Джон Олександр Ньюлендс, модель якого («закон октав») зовні нагадувала менделєєвську. Джон Олександр Ньюлендс (1837-1898 )

Номер слайду 12

Октави Ньюлендса Недоліки: модель була скомпрометована наполегливими спробами автора знайти в таблиці містичну музикальну гармонію; при такому расположенні без пропусків виключалась можливість відкриття нових елементів і багато елементів потрапляли на невідповідні їм місця.

Номер слайду 13

Таблиця Мейєра В цьому ж десятилітті з’явились ще декілька спроб систематизації хімічних елементів; ближче всього до кінцевого варіанту підійшов Мейєр (1864). Він розташував хімічні елементи в порядку зрастання їх атомних мас. Юліус Лотар Мейєр (1830-1895 )

Номер слайду 14

Таблиця Мейєра Недоліки: в його таблицю ввійшли лише 28 елементів разміщених в шість стовбчиків, тобто менше половини відомих на той час. При цьому структура таблиці була дуже невизначеною і не відображала періодичності властивостей.

Номер слайду 15

Розглянуті спроби вчених об’єднати хімічні елементи створили передумови для відкриття Д. І. Менделєєвим періодичного закону.

Номер слайду 16

З’їзд хіміків в Карлсруе На цьому з’їзді остаточно затвердилось атомно-молекулярне вчення, були прийняті перші єдині визначення понять молекули і атома, а також атомної ваги (атомної маси). Саме ці поняття як незмінну характеристику атомів Д.І. Менделєєв поклав в основу своєї класифікації.

Номер слайду 17

З’їзд хіміків в Карлсруе з 3 по 5 вересня 1860 року

Номер слайду 18

Дмитро Іванович Менделєєв (1834-1907 гг.) «Маса речовини є саме така властивість його, від якої повинні залежати всі інші властивості. Тому ближче і природніше шукати залежність між властивостями і подібністю елементів, з одного боку, і атомними вагами їх, з іншого боку»

Номер слайду 19

Д.І.Менделєєв на відміну від своїх попередників: Змінив атомні маси ряду елементів; Під час визначення положення елементів керувався в першу чергу хімічними властивостями; Для деяких елементів, що ще не були відкриті, залишив порожні клітинки – під Si – екасиліцій (Ge); Передбачив наявність великих періодів

Номер слайду 20

Особистісні якості Д.І.Менделєєва енциклопедичність знань, наукава інтуіція, вміння узагальнювати, постійне прагнення до пізнання невідомого, дар наукового передбачення.

ppt
Додано
23 жовтня
Переглядів
184
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку