Історія підводного спорту. Підводний спорт зародився в 20-х роках XX століття , коли у зв'язку винаходом підводних ласт і маски стали активно розвиватися підводне полювання і пірнання з затримкою дихання ( апное).
Номер слайду 3
Підводне плавання. Підводне плавання – це вид спорту, метою якого є пропливати різні дистанції за найкоротший час. Правила вимагають, щоб спортсмен виконував підводні рухи, використовуючи свою фізичну силу та ласти
Номер слайду 4
Види підводного плавання Підводне плавання - спосіб пересування підводою. Розрізняють: Фрідайвінг - занурення і плавання на затримці дихання. Дайвінг- занурення за допомогою спеціального спорядження. Підводне плавання ( вид спорту) - вид підводного спорту. Підводне плавання – спеціальних підводних апаратах.
Номер слайду 5
Дисципліни плавання Існує чотири дисципліни з плавання в ластах ( у басейнах): На поверхні: 50, 100, 200,400,800,1500 метрів. Естафета 4х100, 4 х200 метрів. На поверхні в звичайних ластах: 50,100,200. Пірнання: 50 метрів. Під поверхнею води з аквалангом: 100,400,800,(метрів). На відкритій воді проходять також запливи на марафонські дистанції 3,6,20(кілометрів.)
Номер слайду 6
Підводне швидкісне плавання Швидкісне плавання в ластах – це один з прогресуючих підводних видів спорту , або спортивна дисципліна, у якій спортсмени долають дистанцію вплав з моноластою за найкоротший час. Завдання спортсмена полягає в подоланні дистанції по або під поверхнею води за допомогою м'язової сили і моноласти.
Номер слайду 7
Дисципліни і відстані Плавання в ластах відрізняється від гладкого плавання у використанні моноласти і іншого обладнання. Різне обладнання використовується відповідно до дисциплін, в яких спортсмен бере участь
Номер слайду 8
Спорядження спортсмена. Плавальний костюм, плавки, купальник. Маска або плавальні окуляри. Моноласти або ласти. Трубка або балон (акваланг).
Номер слайду 9
Правила безпеки. Ніколи не стрибайте у воду, не бачучи дна. Переконайтеся, що глибина достатньою для безпечного пірнання. Не занурюйтесь більше ніж на 3-5 метрів. Розраховувати свої сили. Завжди залишайте запас кисню на сплив. Економити енергію. Всі рухи плавні та спокійні. Не занурюйтесь на видиху. Тільки на вдиху
Номер слайду 10
Дайвінг. Дайвінг, також пірнання – одна з форм підводного плавання, в якому нирець використовує певні технічні засоби для дихання під водою.
Номер слайду 11
Фрідайвінг. Фрідайвінг – це підводне плавання із затримкою дихання. Цю найдавнішу форму підводного плавання досі практикують як зі спортивною, так і з комерційною метою