Чому кажемо слово "писати", а не "малювати"? І навіть інструмент, який будемо використовувати, називається "писачок". Таким чином на яйці записуємо таємний код, тому що кожен символ, кожен колір несе у собі якусь прив'язку.
Номер слайду 4
Писанка — це не лише витвір мистецтва, а код нації, письмо тисячоліть, зафіксоване нашими пращурами і передане нам.Історія писанки та символіка започатковані в глибокій давнині і мають велетенське значення для національної культури в цілому. Цілий ряд магічних символів надавав писанці велику силу оберегу. Магічні символи дуже древні. Деякі, наприклад, спіралі, зустрічаються на єгипетській кераміці ще з V тисячоліття до Різдва Христового.
Номер слайду 5
Як підготувати яйце до писанки Голкою робимо отвори з обох боків яйця, стараємося проколювати по центру. Видуваємо вміст – дуємо в отвір, що знаходиться на тупій маківці: так вміст яйця видути легше. Щоб просушити зсередини, кладемо їх до вимкненої гарно прогрітої духовки.
Номер слайду 6
Наступний крок — нагрівання воску над запаленою свічкою й нанесення спеціальним писачком на шкаралупу. Не забуваймо закупорити цим матеріалом дірочки, які утворилися під час спорожнення яйця. Згодом малюємо тоненькі та широкі лінії. Основні - проводять воском по поверхні. Вони залишаться білими (бо фарба не подіє). Не можна двічі протягувати по одному місцю, адже віск відпаде. Окрім того, його необхідно постійно підігрівати. Завдяки такому чаклуванню за 30−40 хвилин отримаєте простий візерунок.
Номер слайду 7
Писанка – то неповторне багатство
Номер слайду 8
Використана література та фото: інтернет ресурс. Презентацію розробила: Жидченко-Радченко Олена Василівна