27 вересня о 15:00Вебінар: Брендування класу: як створити привабливий імідж класного колективу для навчання та виховання

Презентація "По Україні з краю в край ходить Святий Миколай"

Про матеріал

Презентація "По Україні з краю в край ходить Святий Миколай" стане у пригоді класному керівнику напередодні грудневого свята, якого з превеликим нетерпінням чекає дітвора.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Святий Миколай. Це не вигаданий персонаж,така людина насправді існувала. Правда, давно-давно, багато століть тому, а точніше в третьому столітті нашої ери.

Номер слайду 4

Близько 280 року, в місті Патарі на південному березі Малої Азії ( зараз це територія Турції) жила знатна і багата сімейна пара Феофан і Нонна, до глибокой старості, у них не було дітей.

Номер слайду 5

Господь дарував їм сина, якого вони назвали Миколай, що означає "переможець народів" . Фреска Ферапонтового монастиря

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

З юних літ Миколай відзначався глибокою побожністю, піклувався про вбогих та нужденних і, згідно з рішенням своїх благочестивих батьків, вибрав духовний сан. Близько 300 року в Мірі вибухла велика епідемія. Миколай, незважаючи на небезпеку, допомагав хворим, утішав їх. Під час цієї епідемії померли його батьки. Миколай успадкував велике багатство, яке роздав бідним і нужденним.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Святий Миколай є опікуном подорожніх, моряків і рибалок.Святий неодноразово приходив на допомогу людям під час стихійного лиха - силою молитви зупиняв грозу чи бурю. Кожен рибальський курінь мав обов'язково ікону цього святого.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

В місті Міри (сьогодні місто Демре) і зараз є храм, основою якого була церква, в якій служив Миколай Угодник (до 1087 року в ній покоїлись мощі святителя).

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Він ходить із хати до хати, питаючи, чи добре поводились там діти. Діти залишали свої чоботи за дверима, щоб на наступний ранок вони могли знайти їх із подарунками.

Номер слайду 18

Існувало також повір’я: якщо в ніч на Святого Миколая загадати бажання, то Святий обов’язково його виконає.

Номер слайду 19

У 2006 році на території Національного природного парку «Гуцульщина» йому збудували будинок – із дерев’яного зруба, в гуцульському стилі, де є кілька кімнат

Номер слайду 20

Дивовижне ліжко, застелене голубим покривалом. На подушках намальовані церковні куполи, біля ліжка – килимок, Миколаєві тапочки, на стіні – картина «Сон дитини».

Номер слайду 21

Найбільше вражають дітвору чучела диких тварин і птахів: кабана, косулі, орла… Це – пошта святого Миколая. Тут усі полиці заставлені листами дітвори, у кутку — великий чемодан теж із листами і малюнками дітей

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Священник Миколай своїм милосердям заслужив нагороду у Бога: благодать звершення чудес – відданість церкві зберегла немало свідчень і добрих справ святого Миколая, і чудес, звершених ним.

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Коваль Любов Дмитрівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
26 березня 2018
Переглядів
3777
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку