Дуже давно , в давнину, єдиним джерелом світла для людини було сонце. Але коли наступала ніч, людині погрожували дикі звіри, які жили всюди навкруги. Людям було дуже тяжко, доки вони не винайшли вогонь. Першим “освітлювальним приладом” для людини стало багаття. Воно горіло в печерах, давало людині світло і тепло.
Коли з'явилася електрика в будинках і квартирах? Для багатьох це явище пов'язане в першу чергу з освітленням. Таким чином, слід розглядати, коли була винайдена перша лампочка. Це сталося в 1809 р. Винахідником став англієць Деларю. Трохи пізніше з'явилися спіралеподібні лампочки, які бу- ли наповнені інертним газом. Проводитися вони почали в 1909 р.
гра “ТРЕТІЙ ЗАЙВИЙ”1. Електроприлади, які використовують для приготування їжі: лобзик, тостер, міксер2. Електроприлади, які використовують для зберігання продуктів: холодильник, фен, морозильна камера3. Електроприлади, які використовують для освітлення: фонарик, нічник, сірники4. Електроприлади, які використовують для обігріву: тепловентилятор, кондиціонер, праска5. Електроприлади, які використовують для догляду за волоссям: фен, смартфон, плойка6. Електроприлади, які використовують для догляду за одягом: кофемолка, праска, пральна машина7. Електроприлади, які використовують для ремонту: єлектропила, дрель, адаптор8. Електроприлади, які використовують для отримання інформації: телевізор, мультиварка, планшет
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ КОРИСТУВАННІ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ 10. Коли йдете з дому, потрібно вимикати всі електроприлади з розеток. 9. Категорично заборонено виконувати будь-які ремонтні роботи самостійно. 8. Ні в якому разі не можна закривати вентиляційні отвори в корпусі приладу. 1. Перед вмиканням електроприладу необхідно візуально перевірити електрошнур на наявність механічних пошкоджень.2. Не торкайтеся мокрими руками та не витирайте вологою ганчіркою електричні проводи, розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.3. Небезпечно вмикати в одну розетку велику кількість електроприладів. 4. Неможна смикати за дріт,щоб витягнути вилку з штепсельної розетки. 5. Переважна кількість побутових електроприладів є переносними, тому треба стежити за справністю ізоляції проводу, оскільки будь-який дотик до оголених проводів може мати серйозні наслідки. 6. Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади. 7. Не можна підвішувати речі навіть на ізольовані дроти, підключені до електрики.