Презентація для ознайомлення дітей з культурою та особливостями жителів півночі; ілюстрації із зображенням північних пейзажів, оленів, правила поведінки на морозі.
Живу я там, де вічний лід, Люблю я рибу на обід. В кожусі білому завжди Виходжу часто я з води, Умію плавати й пірнати… А як мене, малята, звати?
Номер слайду 3
Ведмідь білий теж буває, мед бджолиний не вживає. Дуже сильний, хижий звір, живе в Арктиці, повір! По крижинах він мандрує, на тюленів ще полює. Може плавати, пірнати, здобич легко упіймати. А барлоги він немає, в сплячку теж не залягає. Дуже теплу шубу має, що в мороз не промерзає. Спить лиш тільки ведмедиця, щоб в теплі могли родиться на світ білий ведмежата і барліг, це їхня хата. Там сніги, мороз тріскучий ніч полярна, лід колючий. Але їм все ніпочім, бо для них це рідний дім!
Номер слайду 4
Номер слайду 5
На півночі взимку буває дуже холодно, зима триває дуже довго – сім місяців. А літо на Півночі коротке і не спекотне. Влітку там багато комарів та мошок, які дуже кусають. Влітку на Півночі росте багато ягід: морошка, брусниця. Люди, що живуть на Півночі, пасуть стада оленів, полюють на тюленів, моржів та китів. Олень – найкрасивіша тварина Півночі. Олень їсть мох, ягоди. Стада оленів переходять з місця на місце в пошуках їжі, а люди переїздять за стадами оленів. Тому чум – традиційний будинок народів півночі. Його легко розібрати,скласти на сани і повезти із собою.
Номер слайду 6
Олені дають людям півночі їжу, одяг, із ріг роблять ґудзики, іграшки, посуд. Зі шкіри оленів шиють одяг, прикрашаючи візерунками, намистинками, бісером. Дитячі іграшки роблять із дерева, гілочок, кісток.
Номер слайду 7
Мешканці Півночі
Номер слайду 8
Правила поведінки на морозі На морозі одягай теплий одяг. Якщо температура повітря нижча від – 20 С, змащуй обличчя і шкіру рук кремом або жиром. Не доторкайся заліза язиком – шкіра прилипне. На морозі не можна кричати та їсти морозиво.