У країні Геометрії жила-була точка. Вона була дуже маленькою. Її створив простий олівець, який залишив свій слід на аркуші паперу. Ось яка вона була симпатична.
Номер слайду 4
Точка дуже сумувала, бо її ніхто не помічав. Єдине, що вона вміла робити, це стрибати і залишати свій слід. Ось такий.
Номер слайду 5
Вирішила вона знайти собі друзів. Йшла вона, йшла і потрапила на вулицю Ліній. Лінії були різні. Одні лінії тяглися без зміни напрямку. Вони називалися прямими лініями.
Номер слайду 6
Інші змінювали напрямок руху. Це були криві лінії.
Номер слайду 7
Точка розглядала їх із цікавістю. Їй дуже сподобалися прямі лінії. У них не було ні початку, ні кінця. Найбільше за всіх вихвалялася червона пряма лінія: «Я найдовша! Ніхто мене не зламає і не зупинить, бо я нескінченна!» Захотіла точка ближче підійти, щоб познайомитися з нею. І не помітила, як перечепилася і впала на лінію. І раптом пряма лінія зникла. На її місці з'явилося два промені.
Номер слайду 8
Вони теж були дуже довгими, але все ж не такі, як пряма лінія. У них з'явився початок. Злякалася точка: «Що ж я наробила!». Тільки вирішила вона все виправити, стрибнула назад, але знову наступила на промінь. І на місці променю з'явився відрізок. Він був найкоротший, бо у нього вже були і початок, і кінець.
Номер слайду 9
Дуже засмутилася точка, що тепер її виженуть, і вона так і не знайде собі друзів, але відрізок став її втішати: «Не плач, залишайся жити з нами. Ти дуже важлива геометрична фігура». Послухалася точка, витерла сльози і стали вони дружити і допомагати один одному. Ось так маленька точка знайшла собі друзів і змінила життя великих ліній!
Номер слайду 10
Фізкульхвилинка для очей
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Робота з підручником с.12 Розглянемо поняття «точка», «пряма», «промінь», «відрізок».