Презентація: Поняття про технологію. Основні види технологічної діяльності в побуті

Про матеріал
5 клас технології, презентація на тему: Поняття про технологію. Основні види технологічної діяльності в побуті
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Поняття про технологію. Основні види технологічної діяльності в побуті5 – клас Нова українська школа

Номер слайду 2

На цьому уроці ми дізнаємось:1.    Що таке технологія?2.    Технологічна діяльність.

Номер слайду 3

У сучасному житті нас оточує багато різних предметів: меблі, техніка, одяг, транспорт, книги тощо. Усі ці предмети стали невід’ємною частиною нашого життя, адже вони полегшують працю людей, створюють затишок у помешканнях, сприяють відпочинку тощо. Крім того, ці предмети та багато інших речей є результатом праці або об’єктами технологічної діяльності людини.

Номер слайду 4

Виготовлення будь-якого виробу потребує затрат енергії, матеріалів і використання обладнання. Виготовити один і той самий виріб можна з різними витратами енергії та матеріалів. Це залежить від сировини, обраного обладнання, форми й розмірів виробів. Технологія (з грец. хе^о. Хоуіа — наука про майстерність, спосіб виробництва) — це сукупність прийомів і способів обробки або переробки сировини, матеріалів з метою отримання виробів. Будь-яка технологія складається з таких елементів: предмет праці (те, що необхідно виготовити), засоби праці (технічні пристрої* для виготовлення виробів), носії технологічних функцій (працівник, колектив тощо), продукт праці. Предмет праці — об’єкт, на який людина діє в процесі трудової діяльності, перетворюючи його в потрібний виріб. Якщо людина вимішує тісто, то тісто — предмет праці. Предметом праці є металева заготовка, яку токар обробляє на верстаті.

Номер слайду 5

Засоби праці — це знаряддя праці (обладнання*, машини, механізми, інструменти), за допомогою яких людина, діючи на предмети праці, виготовляє вироби. Вирішальна роль серед них належить механічним засобам. Знаряддя праці, які необхідні для виконання певної роботи, називають технологічним обладнанням (технологічними засобами). Залежно від функцій, які виконуються в процесі праці, певна річ може виступати і предметом, і засобом праці. Так, швейна машина, за допомогою якої шиють одяг, належить до засобів праці, а та, що перебуває в ремонті, — до предметів праці. Матеріальним результатом праці людини є продукт праці. Це різні деталі, механізми, швейні вироби тощо.

Номер слайду 6

Технологічна діяльність на виробництвіУсі речі, якими ми користуємося, виготовляють вручну або за допомогою спеціального обладнання на спеціалізованих підприємствах — заводах, фабриках, приватних підприємствах, агропромислових виробництвах. Уся робота таких підприємств поєднана в єдиний технологічний процес і спрямована на перетворення матеріалів і виготовлення виробів.

Номер слайду 7

Кожне виробництво, що виготовляє продукцію, має підрозділи, які виконують певну роботу. Наприклад, на швейному виробництві є:•    конструкторський відділ, де розробляють конструкцію майбутнього виробу;•    експериментальний відділ, де розробляють модель і проводять випробування майбутніх виробів;•    розкрійний цех, де відбувається розкроювання швейних виробів;•    швейний цех, де шиють виріб (мал. 1);•    цех контролю та кінцевої обробки, де вироби прасують (мал. 2), перевіряють якість, складають, пакують тощо.

Номер слайду 8

Технологічна діяльність у побутіТехнологічна діяльність властива не тільки виробництву, а й побуту. Майже щодня удома ми переробляємо продукти для приготування їжі, прибираємо помешкання, прасуємо вироби. Дехто вдома із захопленням вишиває, в’яже, шиє вироби або ремонтує та виготовляє меблі. Усе це також технологічна діяльність, в результаті якої ми з матеріалів отримуємо виріб.

Номер слайду 9

Для виготовлення виробів або виконання ремонтних робіт використовують такі знаряддя праці: молоток, ножиці, викрутки, гайкові ключі, електродриль, швейні машини, спиці, гачки тощо (мал. З).

Номер слайду 10

ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНА РОБОТАОзнайомлення з видами технологічної діяльностіМатеріали: зразки об’єктів технологічної діяльності, зразки виробів, виготовлених учнями в попередні роки. Послідовність виконання роботи1.    Ознайомитися зі зразками виробів та їх призначенням.2.    Визначити, які з них виготовлено на промислових підприємствах, а які — у шкільних майстернях.3.    Визначити, з яких матеріалів виготовлено вироби.4.    Порівняти якість виробів.5.    Заповнити таблицю у зошиті за поданим нижче зразком.6.    Роботу виконувати з дотриманням правил безпечної праці. Назва виробу. Призначеннявиробу. Матеріали, з яких виготовлено виріб. Якістьвиробу. Вироби, виготовлені на промислових підприємствах                Вироби, виготовлені в шкільних майстернях                

Номер слайду 11

Домашнє завдання відповісти на питання: Технологічна діяльність, об’єкт технологічної діяльності, технологія, предмет праці, засоби праці, продукт праці, технологічний процес, технологічне обладнання. Відповісти на питання:1.    Що таке технологія?2.    Які об’єкти технологічної діяльності нас оточують?3.    Де можна виготовляти об’єкти технологічної діяльності?4.    Наведи приклади технологічної діяльності в побуті.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.4
Оригінальність викладу
4.4
Відповідність темі
4.8
Загальна:
4.5
Всього відгуків: 5
Оцінки та відгуки
  1. Мельник Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Седлецька Тетяна Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Новосад Валентина Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Сердюк Тимофій Олександрович
    Загальна:
    2.7
    Структурованість
    2.0
    Оригінальність викладу
    2.0
    Відповідність темі
    4.0
  5. Качмар Ольга
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 2 відгука
pptx
Додано
6 вересня 2022
Переглядів
12256
Оцінка розробки
4.5 (5 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку