презентація "Порівняльно-анатомічний склад видільної системи органів безхребетних і хребетних тварин"

Про матеріал
Порівняльно-анатомічний склад видільної системи органів безхребетних і хребетних тварин
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Порівняльно-анатомічний склад видільної системи органів безхребетних і хребетних тварин. Підготувала. Галій Софія Миколаївна

Номер слайду 2

Виділення — це процес видалення з організму шкідливих і непотрібних продуктів обміну речовин, надлишку води, солей, спрямований на підтримання сталості його внутрішнього середовища.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Одноклітинні організми (амеби, інфузорії-туфельки) видаляють продукти життєдіяльності через поверхню тіла. У прісноводних одноклітинних є скоротлива вакуоля, яка видаляє надлишок води.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Кишковопорожнинні й губки не мають спеціалізованих органів або систем виділення. Виділення продуктів обміну речовин у них відбувається клітинами ектодерми шляхом дифузії безпосередньо у воду навколишнього середовища.

Номер слайду 7

Видільна система вперше з’являється у плоских червів. Продукти обміну потрапляють у систему канальців, які виконують видільну функцію. Ці канальці називають протонефридіями.

Номер слайду 8

У кільчастих червів органом виділення слугують метанефридії. Метанефридії функціонують як фільтраційно-реабсорбційна нирка, в якій рідина спочатку фільтрується, а потім її склад змінюється при проходженні по канальцю.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

У молюсків видільна система представлена однією або двома нирками, канальцями та видільними порами. Нирка пов’язана з кровоносною системою, фільтруючи з крові кінцеві продукти розпаду.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Видільна система ракоподібних представлена зеленими залозами, названі так за своє забарвлення. Розташовані в головному відділі, мають вигляд пухирців, із вивідними канальцями, що відкриваються назовні в основі довгих вусиків.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Еволюція видільної системиу безхребетних

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Еволюція видільної системи у хребетних. Видільна система РИБ (кісткових) складається з парних нирок , що лежать уздовж хребта, сечоводів і сечового міхура . Кров омиває нирки, де відбувається фільтрація. У результаті цього утворюється сеча. Сеча по сечоводах надходить до сечового міхура, накопичується там і виводиться назовні.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Видільна система земноводних включає довгасті червоно-бурі нирки, які розташовуються в порожнині тіла з боків хребта, сечоводи й сечовий міхур. Виділювані із крові непотрібні для організму речовини по сечоводу надходять у клоаку, і видаляються назовні.

Номер слайду 19

Видільна система плазунів, така ж, як і у земноводних, але виділяється менше води.

Номер слайду 20

Видільна система птахівсечового міхура немає

Номер слайду 21

Видільна система ссавців складається з парних нирок, сечоводів і непарних сечового міхура і сечівника.

Номер слайду 22

Еволюція видільної системи у хребетних 1. Первинні, або тулубні, нирки є в більшості риб і земноводних. Вони мають мальпігієве тільце — з’єднання воронки нефридію з клубочком капілярів.

Номер слайду 23

2. Вторинні, або тазові, нирки розвинені в плазунів, птахів і ссавців. Одиницею будови нирки є нефрон, який починається капсулою Шумлянського — Боумена з клубочком капілярів.

Номер слайду 24

pptx
Додано
21 липня
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку