Поширення влади польського короля та литовських князів на українські землі. Марчук Є М
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Політика Польщі на землях Галичини. Заборона на торгівельні зв`зки з іноземними купцями (крім польських)Заохочували польську і німецьку колонізацію Галичини. Надавали земельні володіння виключно полякам. Підтримували католицькі чернечі ордени. Щоб зберегти своє становище і маєтки, українські бояри та шляхта переходили в католицьку віру, ополячувались.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Етапи приєднання руських земель до ВКЛ
Номер слайду 7
ІІ етап - битва на річці Сині Води (1362 р.)
Номер слайду 8
ІІ етап (1362 – 1392)Ольгерд Гедимінович (литовський князь) завдав поразки Золотій ОрдіПриєднав до Литви Чернігівщину, Київщину, Переяславщину, Поділля. Внаслідок боротьби з Польщею Ольгерд відвоював Берестейський, Володимирський і Луцький уділи.
Номер слайду 9
Таким чином, найбільш заселені українські землі ввійшли до Литовської держави. За її межами опинилися Галичина, Західна Волинь, Закарпаття, Буковина.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Значення Кревської уніїДопомогла об`єднаним силам розбити Тевтонський орден у Грюнвальдській битві (1410 р.)Спричинила роздавання українських земель польським феодалам. Сприяла поширенню католицизму в Литві та Україні зокрема. Кревська унія зустріла опір частини литовської, української й білоруської шляхти.
Номер слайду 15
Домашнє завдання: Опрацюйте параграф 20. Уважно розгляньте карту на ст. 182 Виконайте завдання 5 на ст. 187.