Презентація містить ілюстрований матеріал та цікаві відомості про пошуки європейців морського шляху до Індії та відкриття Америки, а також запитання для обговорення вивченої теми.
Пошуки морського шляху до Індії. Відкриття Америки
Номер слайду 2
Бліцопитування Чому уявлення давніх людей про Землю істотно відрізняються від сучасних?Що вплинуло на думку давніх вчених, які почали говорити про кулястість Землі?Чому багато мореплавців середньовіччя, приховували відкриття нових земель?Які відмінності на картах світу Ератосфена і Птолемея? Чому?
Номер слайду 3
Значний внесок в організацію перших подорожей зробив портуґальський принц Генріх Мореплавець. У 1418 р. Генріх заснував Географічний дослідницький інститут, де навчали географії. Ця установа мала школу мореплавства, астрономічну обсерваторію, сховище карт і рукописів. З усього Середземномор’я Генріх запросив туди різних учених — географів, картографів, математиків.
Номер слайду 4
1487-го року портуґальський капітан Бартоломеу Діаш обігнув Африку з півдня, відкривши мис Доброї Надії.
Номер слайду 5
1492-го року німецький учений Мартін Бегайм створив глобус
Номер слайду 6
1497 року експедиція під керівництвом Васко да Ґами обігнула мис Доброї Надії, досягла Індії
Номер слайду 7
Відплиття Васко да Гами в Індію
Номер слайду 8
Карта першої подорожі
Номер слайду 9
Васко да Гама прибув до Індії
Номер слайду 10
Номер слайду 11
В 1502 році Васко да Гама здійснив другу експедицію до Індії
Номер слайду 12
Під час другої експедиції мореплавці на частині півострова утворили португальську колонію
Номер слайду 13
Міст “Васко да Гами” в Португалії
Номер слайду 14
Відкриття АмерикиІспанці у той час також намагалися знайти морський шлях до Індії. Христофор Колумб (1451–1506) прагнув дістатися Індії більш коротким шляхом: спираючись на знання про кулястість Землі, він вирішив досягти Індії, рухаючись на захід, через Атлантичний океан.
Номер слайду 15
Карта подорожей Х. Колумба
Номер слайду 16
12 жовтня 1492 року італійський мореплавець Христофор Колумб, перепливши Атлантичний океан, досягнув сучасних Багамських островів, щиро вірячи, що дістався Східної Азії.
Номер слайду 17
Значення експедиції Колумба Всього Колумб здійснив чотири подорожі до Нового Світу, відкрив безліч Карибських островів, Мексиканську затоку, побував на материковій частині Південної та Центральної Америки, але так і не досягнув своєї мети - знайти західний морський шлях до Азії. Він помер в 1506 році, не усвідомивши значення своїх відкриттів - в наступному столітті багатства Нового Світу зробили Іспанію найбагатшою і найсильнішою державою планети.
Номер слайду 18
Походження назви континенту Першим, хто здогадався, що відкриті землі не Індія, а новий материк, був італієць Амеріґо Веспуччі, який у своїх листах залишив яскраві описи про плавання у берегів нових земель.
Номер слайду 19
Лейф Еріксон - імовірно, перший європеєць, який побував у Північній Америці за п'ятсот років до Христофора Колумба
Номер слайду 20
Колумбів обмінз Нового світу до Європи привезли. Кукурудза, помідор, картопля, ваніль, гевея, какао, тютюн, соняшник, суниця, червоний перець, гарбуз, арахіс, квасоля …
Номер слайду 21
Місця на планеті названі на честь Христофора Колумба
Номер слайду 22
Колумбія – держава у Південній Америці
Номер слайду 23
Гора Колон (на ісп. мові ім’я Х. Колумба звучало Крістобаль Колон ) – найвища гора Колумбії 5775 м
Номер слайду 24
Місто Колумбія, США
Номер слайду 25
Місто Колон, Панама
Номер слайду 26
Департамент Колон, Гондурас
Номер слайду 27
Маяк Колумба, Домінікана
Номер слайду 28
Площа Колумба в Нью-Йорку, США
Номер слайду 29
Географічні об’єкти названі на честь Амеріго Веспучі
Номер слайду 30
Запитання для обговорення. Яке значення відкриття морського шляху до Індії для європейців? Чому всі мандрівники прагнули знайти морський шлях до Індії? В чому помилився Христофора Колумба?Чи згодні ви з тим, що відкриті експедицією Колумба землі назвали Америкою? Чи згодні ви з тим, що Х. Колумб був першим європейцем, який побував в Америці?
Номер слайду 31
Домашнє завдання. Опрацювати параграф. Скласти кросворд. Підготувати повідомлення Ф. Магеллана Позначити на контурній карті маршрут подорожей, Б. Діаша, Х. Колумба та Васко да Гами