Презентація Кашуба Любов Іванівна. Вчитель основ здоров’я
Номер слайду 2
Тема “Профілактика шкільних хвороб”
Номер слайду 3
Єпіграф:“Здоров'я скарб- бережи його!”
Номер слайду 4
Мета:ознайомити школярів із шкільними хворобами,з'ясувати найпоширеніші хвороби в шкільному середовищі, розповісти дітям про поставу, пояснити необхідність виконання вправ для профілактики порушення постави. Вивчити з учнями комплекс вправ для профілактики порушення постави; кожному визначити свою поставу та обґрунтувати дії щодо профілактики її порушень. Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я .
Номер слайду 5
Очікувані результати:-демонструвати правильну поставу; -розрізняти ситуації, які можуть призвести до порушення постави;-виконувати три вправи для зміцнення м'язів торса;-розрізняти ситуації, які можуть призвести до зниження гостроти зору;-показувати, як правильно читати, писати, дивитися телевізор і працювати за монітором;-виконувати дві гімнастичні вправи для очей.
Номер слайду 6
Шкільні хвороби. Втома Гастрит Порушення постави Порушення зору Неврози
Номер слайду 7
Постава – це звичне положення людини в спокої і русі. Хребет людини складається з 33 хребців, кожен з яких лежить на міжхребцевому диску, що нагадує мішечок з желе. Завдяки цьому людина може згинатися і розгинатися.
Номер слайду 8
Та якщо хребет часто й неприродно викривлюється, може виникнути порушення постави. У дітей 10-14 років лікарі дуже часто фіксують порушення постави або сколіоз - викривлення хребта.
Номер слайду 9
Дане викривлення потребує хірургічного втручання.
Номер слайду 10
Що ж найчастіше стає причиною порушення постави?“Мозковий штурм”
Номер слайду 11
“Пантоміма”Продемонструйте, як правильно сидіти за партою. Продемонструйте, як ви сидите за звичай.
Номер слайду 12
Звичайно, виправити викривлення хребтами в школі не можемо , але попередити – в наших силах. Якщо …
Номер слайду 13
Виконувати ранкову гімнастику. Правильно сидіти під час уроку. Правильно розраховувати вагу при перенесенні предметів. Надавати перевагу активному відпочинку. Виконувати фізкультхвилинки під час уроків.
Номер слайду 14
Вправа №1 Спина пряма, руки опущені, ноги разом, стопи притиснуті допідлоги. Спокійно вдихни і плавно підніми руки, з'єднавши їх долонями. Дихай вільно. Уяви себе деревом, яке гілками (руками) тягнеться вгору, а корінням (ногами) вростає у землю. Повільно рахуючи до 20, уявляй, як це дерево росте й міцніє. Опусти руки, розслабся.
Номер слайду 15
Вправа №2• Встань або сядь прямо.• Склади руки долонями за спиною.• Підніми руки якомога вище.• Тримай 20—30 секунд.• Опусти руки, розслабся.
Номер слайду 16
Вправа №3 Стань прямо. • Зчепи руки в замок.• Перебувай у такому положенні 10—15 секунд.• Поміняй руки
Номер слайду 17
Вправи для правильної постави виконуй вдома:
Номер слайду 18
Самостійна робота з підручником. Виготовлення пам'яток: Як правильно читати. Як правильно писати. Як правильно дивитися телевізор. Як правильно працювати за комп'ютером
Номер слайду 19
Презентація пам'яток ? Яке спільне правило є в усіх пам'ятках.
Номер слайду 20
фізкультхвилинки для очей: Кольорові сни: ст. 95“Упіймай зайчика”
Номер слайду 21
Виконання задачі З'ясуйте, чи відповідає вага вашого портфеля вашій вазі. (Для цього вагу свого тіла поділи на 7 (приблизно 15% твоєї ваги) і порівняйте з вагою свого портфеля.
Номер слайду 22
Тест:1. Найпоширеніші “шкільні хвороби” – це: А)сколіоз, Б) порушення зору, В) гастрит.2. Правильне положення тіла називається: А) сколіоз, Б) постава, В) хребет.3. Якого спільного правила потрібно дотримуватися при читанні, перегляді телепередач, роботі на комп'ютері: А) жмуритись, Б)кліпати, В)напружуватись.4. Який % ваги твого тіла, повинен становити портфель?А) 15%, Б) 50%, в) 5%.5. В чому найкраще носити шкільні речі до школи?А) портфель, Б)рюкзак, В)сумка.6. Назви види активного відпочинку.
Номер слайду 23
Підсумок уроку: По черзі продовжте речення, не повторюючи свого однокласника “Я сьогодні на уроці довідався про …”
Номер слайду 24
Домашнє завдання Опрацювати § 17. Відпрацювати комплекс вправ для постави зі сторінки 92.