11 серпня о 18:00Вебінар: Зберегти креативність: корисні вправи для вчителів та учнів

Презентація " Вітька+ Галя, або Повість про перше кохання" В. Чемериса"

Про матеріал

Презентація допоможе вчителю у підготовці до уроків вивчення творчості В. Чемериса

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИѫ³тька + Галя, або Повість про перше кохання»

Номер слайду 2

Тема — пригоди школярів із села Великі Чаплі; гумористична розповідь про справжню дружбу й перше кохання. Ідея — поетизація почуття першого юнацького кохання, утвердження високих моральних цінностей, таких як відповідальність, уміння дружити, працьовитість, взаємопідтримка, саморозвиток, наполегливість, уміння відповідати за свої вчинки.

Номер слайду 3

Жанр — гумористична повість. Повість — великий розповідний прозовий твір, у якому широко змальовано життя одного або кількох героїв протягом тривалого або важливого за подіями проміжку часу. Ознаки повісті:  прозова мова;  великий обсяг;  декілька або багато героїв;  розповідь про події протягом тривалого або важливого за подіями проміжку часу.

Номер слайду 4

Це цікаво! «Вітька + Галя…» — це гумористичний твір про пригоди 14-річних друзів Віті Горобця, Федька Котигорошка і Галі Козачок — мешканців села Великі Чаплі. Цей твір автобіографічний, тому що автор розповів про своє перше кохання, а Вітя Горобець — це він, Валентин Чемерис, бо в дитинстві його часто називали «Вально» або «Вітько». Імен друзів письменник теж не змінював: Федько і Галя Козачок реальні особи, з яких він писав своїх героїв.

Номер слайду 5

Проблематика: кохання; батьки і діти; культура спілкування; дружба; уміння бачити прекрасне в буденності; необхідність навчання та розвитку творчих здібностей.

Номер слайду 6

Сюжетний ланцюжок:• експозиція: розповідь про те, як Вітька Горобець закохався в Галю Козачок;• зав’язка: хлопець розповідає найкращому другові Федькові про свої почуття до дівчини;• розвиток дії: події, пов’язані з підкоренням серця Галі (серенада, складання віршів до районної газети, спроба дістати приворотне зілля, допомога по господарству, дуель з Петром Білим, похід до кіно);• кульмінація: спроба Вітьки за допомогою Котигорошка посватати Галю;• розв’язка: відмова Соломії Кіндратівни віддати дочку заміж, пропозиція почекати 10 років.

Номер слайду 7

Персонажі — Вітька Горобець, Галя Козачок, Федько Котигорошко (Жучок), Петро Білий, Юрко Гречаний, міліціонер Грицько Причепа (Даний Етап), Соломія Кіндратівна — матір Галі, дід Свирид (Кісточка), баба Векла, тітка Пріська, баба Хівря, дід Левонтій.

Номер слайду 8

Охарактеризуйте образи Вітька Горобця та Галі Козачок за допомогою хмари слів

Номер слайду 9

Прислів’я та приказки, використані В. Чемерисом у творі ( попрацюй з текстом, доповни список)Від своєї долі в рідній хаті не сховаєшся. Вік живи, вік учись Всі ми колись помремо. Гріхи ваші тяжкіїГора з горою не сходиться, а людина. Двічі не вмирати, а раз не минувати. З коханням не жартують. Засватана – як продана. Здалеку пташка до нашої стріхи прилетіла. Коли любиш — так женись, а не любиш — відступись. Куй залізо, поки гаряче. Любов сильніше смерті

Номер слайду 10

Зробіть характеристику образу Федька Котигорошка за допомогою хмари слів

Номер слайду 11

“Прочитай” кроссенс

Номер слайду 12

Створи фейсбук-сторінку одного з героїв повісті (на вибір)

Номер слайду 13

Заповни фейсбук-сторінку письменника

Номер слайду 14

Дякую за увагу! Підготувала Стельмащук Н. Л.

pptx
Додано
8 травня
Переглядів
764
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку