A B C D P = Щоб помножити дріб на натуральне число, треба його чисельник помножити на це число, а знаменник залишити без зміни. На рисунку зображено квадрат ABCD. Чому дорівнює периметр P цього квадрата?
Номер слайду 3
A B C D На рисунку зображено прямокутник ABCD. Чому дорівнює площа S цього прямокутника? S= Добутком двох дробів є дріб, чисельник якого дорівнює добутку чисельників, а знаменник – добутку знаменників.
Номер слайду 4
ЗНАЙДІТЬ ЗНАЧЕННЯ ДОБУТКУ: Не поспішайте обчислювати добутки, записані в чисельнику і знаменнику, оскільки зручніше спочатку виконати скорочення.
Номер слайду 5
МНОЖЕННЯ ЗВИЧАЙНИХ ДРОБІВ ПРАВИЛО Добутком двох звичайних дробів є дріб, чисельник якого дорівнює добутку чисельників цих дробів, а знаменник - добутку їх знаменників.
Номер слайду 6
ЗНАЙДІТЬ ЗНАЧЕННЯ ДОБУТКУ: Щоб помножити мішані числа, треба спочатку записати їх у вигляді неправильних дробів, а потім скористатися правилом множення дробів.
ЗАДАЧІ НА МНОЖЕННЯ ДРОБІВ ПРАВИЛО Щоб знайти дріб від числа, потрібно число помножити на цей дріб Знайти 0,3 від 15. 15 • 0,3=4,5. Щоб знайти відсотки від числа, потрібно записати відсотки у вигляді дробу і помножити число на цей дріб. Знайти 25% від 1,2. 0,25 • 1,2 = 0,3.
Номер слайду 10
ВЗАЄМНО ОБЕРНЕНІ ЧИСЛА ПРАВИЛО Два числа, добуток яких дорівнює 1, називають взаємно оберненими. 2 і 5 5 і 0,2 5 2
Номер слайду 11
ДІЛЕННЯ ЗВИЧАЙНИХ ДРОБІВ ПРАВИЛО Щоб поділити один дріб на інший, досить ділене помножити на число, обернене до дільника.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
ЗАДАЧІ НА ДІЛЕННЯ ДРОБІВ ПРАВИЛО Щоб знайти число за даним значенням його дробу, досить це значення поділити на дріб. Знайти число, 6 якого дорівнює 45 7 Щоб знайти число за його відсотками, досить записати число дробом і поділити значення відсотків на одержаний дріб. 35% якого дорівнює 7
Номер слайду 17
Номер слайду 18
ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗВИЧАЙНИХ ДРОБІВ У ДЕСЯТКОВІ. ПРАВИЛО Якщо у розкладі знаменника на прості множники є лише 2 і 5, то такий дріб перетворюється у скінченний десятковий дріб. Наприклад: 3 = 3:4 = 0,75; 7 = 7:20 = 0,35 4 20 Якщо в розкладі знаменника звичайного дробу на прості множники, крім чисел 2 і 5, є інші числа, то такий дріб перетворюється у нескінченний десятковий дріб. Наприклад: 3 = 3:11 = 0,(27) 1 = 1:3 = 0,(3) 11 3
Номер слайду 19
Встановіть відповідність між рівняннями та їх коренями: