Під час уроку учні можуть ознайомитися з практиками заземлення спрямованими на зняття нервово-психічного напруження, скутості, зниження тривожності, стабілізацію психоемоційного стану, заспокоєння.
Практики заземлення (частина ІІ) ознайомитись з техніками заземлення спрямованими на зняття нервово-психічного напруження, скутості, зниження тривожності, стабілізацію психоемоційного стану, заспокоєння
Номер слайду 2
ЦЕ ЦІКАВОТермін «заземлення» ввів американський лікар та психотерапевт Лоуен (Lowen, 1972) і запозичив його з фізики. Лоуен вважав, що заземлення «виконує для енергетичної системи організму ту ж функцію, що і для високовольтного електричного ланцюга. Заземлення забезпечує роботу запобіжного клапана для викиду надмірного збудження».«Коли ми були немовлятами, заземлення було фізичним, але мірою нашого зростання воно стає і психологічним (енергетичним, емоційним, ментальним, духовним). Себто, спочатку ми «заземлялися» об контакт нашого тіла з материнським, а потім заземлення стало й поглядом близького, і контактом із тим, що нам важливо. Ми заземляємося об друзів, цінності, інформацію, знання.
Номер слайду 3
ЯК ВИКОНУВАТИ ПРАКТИКУСфокусувати увагу на фізичному контакті, що дає відчуття підтримки, захисту та комфорту. Можна торкатися до сталого чи статичного об’єкта: стіни, столу. Спробуйте відчути, як стійко стопи опираються на землю чи підлогу, якими частинами тіла ми спираємося на стійкі об’єкти – стілець, спинку крісла. Відчувати, як вас огортає плед або як ви стискаєте в руках щільний предмет. Спробуйте відчути приємне або нейтральне самовідчуття.
Номер слайду 4
ЯК ВИКОНУВАТИ ПРАКТИКУМожна змінювати позу і звертати увагу на те, як змінюється відчуття опори. Якщо під час практики, коли ми «зчитуємо сигнали», у нас виникають негативні відчуття, важливо повертатися до того, що було найбільш безпечно й ресурсно. Ці практики можна виконувати протягом дня й перед сном, щоби заспокоїтися, зняти напруження, стрес.
Номер слайду 5
Техніка "5-4-3-2-1 Оточення"Якщо у дитини проблема з ідентифікацією почуттів, спробуйте попрацювати з тим, що оточує дитину. Назви:5 кольорів, які ти бачиш4 фігури, які ти бачиш3 м'які речі, які ти бачиш2 людини, яких ти бачиш1 книгу, яку ти бачиш. Техніка "А, Б, В ... в кімнаті"Ця вправа допоможе дитині познайомитися з місцем, в якому вона зараз перебуває. Попросіть її оглянути кімнату і назвати предмети починаючи з першої(другої, третьої) літери алфавіту. Техніка "Тупоти, тупоти, видихай"Для активного заземлення попросіть дитину тупнути лівою ногою, тупнути правою ногою, а потім глибоко видихнути. Продовжуйте цю зв'язку.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Я ВЫДЧУВАЮ
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Сьогодні я дізналася(дізнався) про те, що... Було цікаво дізнатися про... Було складно під час... Я виконувала(виконував) завдання, щоб... Я зрозуміла(зрозумів), що...