Презентація Правила гри Баскетбол 3х3. Жести суддів

Баскетбол 3х3 — спортивна командна гра з м'ячем, один з видів баскетболу, що грається двома командами на одному баскетбольному кільці. Він розвинувся з вуличного баскетболу (стрітбол).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

жести суддів ПРАВИЛА ГРИ У БАСКЕТБОЛ 3 х 3 Презентація створена на основі Офіційних правил баскетболу 3х3

Номер слайду 2

ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБаскетбол 3х3 — спортивна командна гра з м'ячем, один з видів баскетболу, що грається двома командами на одному баскетбольному кільці. Він розвинувся з вуличного баскетболу (стрітбол) та є найбільшим міським командним видом спорту у світі. Дебютував на Олімпійських іграх 2020. В кожній команді по 3 гравці в грі і 1 запасний. Мета кожної з команд— закинути м’яч у кошик суперників та перешкодити іншій команді закинути його увласний кошик за відведений ігровий час. Переможцем гри стає команда, яка на завершення ігрового часу (10 хв.) набрала більшу кількість ігрових очок або першою набере 21 очко до завершення часу.

Номер слайду 3

Майданчик 11 м. – довжина 15 м. – ширина5,8 м. – до лінії штрафних кидків6,75 м. – до лінії двохочкових кидків5 см. – ширина ліній. Обмежувальні лінії (бічні, лицьова, задня) не є частиною ігрового майданчикаІГРОВИЙ МАЙДАНЧИК

Номер слайду 4

М'ЯЧ М'яч для баскетболу 3x3 є універсальним і використовується у всіх змаганнях, як чоловічих, так і жіночих чи змішаних. Його окружність дорівнює стандартному 6 розміру (720 мм), що використовується у звичайному жіночому баскетболі. Однак його маса дорівнює стандарту 7 розміру (650 грамів), що використовується у звичайному чоловічому баскетболі.

Номер слайду 5

СКЛАД КОМАНДИКожна команда складається з не більше ніж 4 членів команди (3 гравці в грі та 1 запасний). Екіпірування гравця складають майка, шорти, шкарпетки (форма) і спортивне взуття. Колір і дизайн форми повинні бути однаковими для команди. Шкарпетки повинні бути видні. Майки пронумеровані спереду і ззаду. Гравці однієї команди не повинні мати однакових номерів. Заборонено носити предмети, які можуть призвести до травмування, або надати штучну перевагу гравцю, винятком є окуляри чи лінзи, як що вони не створюють небезпеку.

Номер слайду 6

ІГРОВИЙ ЧАСІгровий час триває 1 період - 10 хвилин, або команда набирає 21 або 22 очка в основний час гри «раптова смерть», залежно від того, що відбудеться першим. Команду, яка отримує перше володіння м’ячем, визначають жеребом.Ігровий годинник зупиняють під час ситуацій мертвого м’яча та під час штрафних кидків. Якщо на кінець ігрового часу рахунок нічийний, призначають овертайм. Команда, яка в овертаймі першою набере 2 очка, стає переможцем гри. Тривалість перерви між основним часом гри та овертаймом становить 1 хвилину.

Номер слайду 7

ЗАРАХУВАННЯ ОЧОКОчки зараховують команді, що атакує кошик суперників, у який згори увійшов м’яч:м’яч випущено зі штрафного кидка, зараховують 1 очко;м’яч випущено із середньої та близької дистанції (до двохочкової лінії 6,75 метра) зараховують 1 очко;м’яч випущено із дальньої дистанції (з-за меж дуги) з гри, зараховують 2 очка. Після закинутого м’яча з гри, влучного штрафного кидка, судді не дають свистків. Коли команда захисту встановлює контроль і закидає м’яч, але не вивела м’яч за лінію 2-очкових кидків до спроби кидка, очко не зараховують.

Номер слайду 8

ОБМІН М’ЯЧЕМ (ЧЕК)Нападник, який бере участь в обміні м’ячем, повинен бути за лінією 2-очкових кидків (не наступаючи на лінію дуги) біля верхньої точки, обличчям до щита. Захисник, який перебуває обличчям до нападника на відстані приблизно 1 метр, має передати йому м’яч , що дає можливість нападнику встановити контроль над м’ячем. Під час гри, якщо захисник і нападник перебувають у правильній позиції, процедура обміну м’ячем не потребує ніяких дій від суддів. Якщо гравці порушують правила обміну, суддя передає м’яч безпосередньо захисникові, щоб забезпечити правильне виконання обміну м’ячем. На початку основного часу гри або овертайму обмін м’ячем виконує суддя. Володіння м’ячем, надане одній з команд після будь-якої ситуації мертвого м’яча, починається / поновлюється обміном м’ячем між гравцями захисту і нападу.

Номер слайду 9

ТАЙМ-АУТКожній команді може бути надано 1 тайм-аут, який триває 30 секунд. Можливість надання тайм-ауту з’являється перед обміном м’ячем або штрафним кидком. Невикористані тайм-аути можуть бути перенесені на овертайм. Тайм-аут — це переривання гри на прохання гравця або запасного, з яким звертаються до суддів.

Номер слайду 10

ЗАМІНАКоманди можуть багато разів робити заміну, коли м’яч стає мертвим перед обміном м’ячем або штрафним кидком. Запасний може увійти у гру без попередження суддів або суддів за столом, коли ігровий годинник зупинений. Заміни можуть відбуватися тільки за задньою лінією, що протилежна кошику. Заміни не потребують будь-яких дій від суддів або суддів за столом. Якщо гравець, який виконує штрафні кидки, повинен бути замінений через те, що він травмований або дискваліфікований штрафний кидок (-ки) виконує гравець, який його замінив. Заміна — це переривання гри на прохання запасного, висловлене для того, щоб стати гравцем.

Номер слайду 11

ПОРУШЕННЯЗайві кроки з м’ячем (Пробіжка) – це заборонене переміщення однієї чи обох ніг у будь-якому напрямку, коли гравець тримає «живий» м’яч на ігровому майданчику. Подвійне ведення – гравець не може вести м’яч другий раз після того, як його перше ведення закінчилося, якщо тільки між 2 веденнями він не втрачав контролю над живим м’ячем.3 секунди – гравець нападу перебуває в обмеженій зоні більше 3 секунд поспіль і не намагається вийти, коли його команда володіє м'ячем.5 секунд – гравець з м’ячем, якого активно атакує суперник, і при цьому не чинить порушень правил, повинен передати, зробити кидок або повести м’яч протягом 5 секунд.12 секунд – команда імітує активну гру, чи їй не вдається грати активно, тобто вона не виконала спробу кидка протягом 12 секунд відведених на атаку. М’яч не виведено за лінію 2-очкових кидків – команда у кошик якої було закинуто м’яч, або гравці які захищаються, перехоплюють чи підбирають м’яч, повинні вивести м’яч за лінію 2-очкових кидків (передачею або веденням). Якщо не зробили – це порушеня і можливий влучний кидок з гри не зараховують. М’яч передають суперникам для обміну м’ячем. Порушення — це недодержання правил гри.

Номер слайду 12

ПЕРСОНАЛЬНИЙ ФОЛЗіткнення - це неправильний персональний контакт гравця з м’ячем або без м’яча, що відбувається при поштовху або руху в тулуб суперника. Блокування - це неправильно поставлений заслон, що перешкоджає переміщенню суперника з м’ячем або без м’яча. Затримка - це персональний контакт із суперником з недодержанням правил, що заважає свободі його пересування. Цей контакт (затримка) може бути з будь-якою частиною тіла. Поштовх - це персональний контакт з недодержанням правил із будь-якою частиною тіла, при якому гравець примусово посуває або намагається посунути суперника з м’ячем або без м’яча. Фол — це недодержання правил, що полягає у неправильному персональному контакті з суперником та/або неспортивній поведінці.

Номер слайду 13

КОМАНДНИЙ ФОЛЗа технічний фол суперникам надають 1 штрафний кидок. За неспортивний фол зараховують 2 командні фоли. Після 2 неспортивних фолів, гравця дискваліфікують до кінця гри. За фол з дискваліфікацією зараховують 2 командні фоли. Команда підлягає покаранню за командні фоли після того, як вона вчинила 6 командних фолів. Командні фоли 7-й, 8-й, 9-й карають 2 штрафними кидками. Командний фол 10-й і подальші карають 2 штрафними кидками та володінням м’ячем. Гравець, проти якого було вчинено фол, виконує штрафні кидки. Заміна його можлива після виконання штрафних кидків. Тільки якщо гравець травмувався і йому потрібна медична допомога, штрафні виконує той, що його замінив. Командний фол — це персональний, технічний, неспортивний або фол з дискваліфікацією, вчинений гравцем.

Номер слайду 14

ШТРАФНІ КИДКИГравець який виконує штрафний кидок, повинен:зайняти позицію за лінією штрафних кидків і всередені півкола.виконати кидок будь-яким способом протягом 5 секунд від моменту, коли суддя передав йому м’яч.не наступати на лінію штрафних кидків і входити в обмежену зону, поки м’яч не увійде в кошик або не торкнеться кільця.не імітувати штрафного кидка. Гравці, які перебувають на місцях для боротьби за підбір м’яча, не мають право входити в обмежену зону раніше, ніж м’яч залишить руки гравця, який виконує штрафний кидок. Гравці, які не займають місць для боротьби за підбір м’яча, залишаються за уявним продовженням лінії штрафних кидків й лінією триочкових кидків, поки не закінчиться штрафний кидок. Штрафний кидок — це можливість, яку надають гравцеві, щоб набрати очки без перешкод кидаючи м’яча в кошик з позиції штрафних кидків.

Номер слайду 15

СУДДІГру повинні судити 2 судді. Їм допомагають судді за столом. Судді не повинні бути будь-яким чином пов’язані з жодною з команд, що перебувають на майданчику. Судді виконують жеребкування перед початком гри. Судді дають свисток, коли стається недодержання правил, закінчується основний час або овертайм, або тоді, коли вони вважають за потрібне зупинити гру. Кожний суддя має право приймати рішення в межах своїх обов’язків, але не має права скасовувати чи піддавати сумніву рішення, що приймає інший суддя. Судді повинні показувати офіційними жестами причину своїх свистків (характер помилки). Після фолу номер гравця не демонструють секретарському столу, якщо тільки це не неспортивний або фол з дискваліфікацією. Мах піднятою рукоюз 2 пальцями

Номер слайду 16

ЖЕСТИ СУДДІВВідкрита долоня ЗУПИНИТИГОДИННИК - ФОЛВіднесені до ігрового годинника. Долоня надвказівним пальцем. Долоня стиснута в кулак. ТАЙМ-АУТЗУПИНИТИГОДИННИК

Номер слайду 17

ЖЕСТИ СУДДІВ1 палець,опустити кисть2 ОЧКАЗарахування влучення. Одна рука: Спроба кидка. Обидві руки: Влучний кидок1 ОЧКО

Номер слайду 18

ЖЕСТИ СУДДІВОдноразово розвести та звести руки на грудяхІнформативніВИДИМИЙ ВІДЛІКСКАСУВАТИ ВЛУЧЕННЯ АБО ІГРОВУ ДІЮВідлік рухом долоні

Номер слайду 19

ЖЕСТИ СУДДІВВеликий палець у гору. НАПРЯМОК ГРИІнформативніВказівним пальцемпаралельно бічній лініїСПІРНИЙ М’ЯЧПідняття в гору великих пальців. ЗВ’ЯЗОК МІЖ СУДДЯМИ

Номер слайду 20

ЖЕСТИ СУДДІВОбертання кулаками. Порушення. Напівоберт долонею вперед. Рух долонямивгору-вниз. НЕПРАВИЛЬНЕ ВЕДЕННЯ: ПРОНЕСЕННЯ М’ЯЧАЗАЙВІ КРОКИЗ М’ЯЧЕМПОДВІЙНЕВЕДЕННЯ

Номер слайду 21

ЖЕСТИ СУДДІВПростягнута вперед рука з 3 пальцями 5 СЕКУНДПорушення. Показ 5 пальців12 СЕКУНД3 СЕКУНДИТоркання плеча пальцями

Номер слайду 22

ЖЕСТИ СУДДІВПерехват зап’ястя,руки внизу. БЛОКУВАННЯ (у захисті), НЕПРАВИЛЬНИЙ ЗАСЛІН (у нападі)Тип фолу. Обидві рукина таліїПОШТОВХ ГРАВЕЦЯ БЕЗ М’ЯЧАЗАТРИМКАІмітація поштовху

Номер слайду 23

ЖЕСТИ СУДДІВУдар по зап’ястю. ПОШТОВХ АБО ЗІТКНЕННЯ,ГРАВЕЦЬ ІЗ М’ЯЧЕМТип фолу. Удар кулакому відкриту долоню. НЕПРАВИЛЬНИЙКОНТАКТ У РУКУНЕПРАВИЛЬНАГРА РУКАМИУдар кистюпо передпліччю

Номер слайду 24

ЖЕСТИ СУДДІВІмітація контакту з головою. НАДМІРНЕ РОЗМАХУВАННЯ ЛІКТЯМИТип фолу. Рух ліктем убік. ФОЛ КОМАНДИ, ЯКА КОНТРОЛЮЄ М’ЯЧУДАР У ГОЛОВУУказати кулаком у бік команди, яка завинила

Номер слайду 25

ЖЕСТИ СУДДІВДолоня стиснута в кулак, потім показати кількість штрафних кидків Тип фолу. ФОЛ ПРОТИ ГРАВЦЯ НЕ ПІД ЧАС КИДКАФОЛ ПРОТИ ГРАВЦЯ ПІД ЧАС КИДКАДолоня стиснута в кулак, потім показати на майданчик

Номер слайду 26

ЖЕСТИ СУДДІВМахові рухи кулаками. ТЕХНІЧНИЙ ФОЛОкремі види фолів. Дві долоні утворюють літеру ТНЕСПОРТИВНИЙ ФОЛОБОПІЛЬНИЙ ФОЛПерехват зап’ястянад головою. Підняті в горукулаки. ФОЛ З ДИСКВАЛІ-ФІКАЦІЄЮ

Номер слайду 27

ЖЕСТИ СУДДІВПідняти в гору1 палець2 ШТРАФНІ КИДКИПризначення покарання за фол. Підняти в гору2 пальці1 ШТРАФНИЙ КИДОК

Номер слайду 28

ЖЕСТИ СУДДІВПрава рукапоказує 0 НОМЕРИ 1 - 5 Номери гравців. Права рукавід 1 до 5 пальців. НОМЕРИ 6 - 10 НОМЕР 0 Права рука – 5 пальців. Ліва рука від 1 до 5 Права рука показує кулак. Ліва рука від 1 до 5 НОМЕРИ 11 - 15