Пустеля Піннаклз. Колись ці прибережні території були океанським дном. Після відходу води на поверхні залишилися мільйони мікроорганізмів і раковин молюсків, які під впливом вітру і сонця сформували такі химерні фігури - гладкі і зубчасті, вузькі і широкі, високі і низькі. Найвища з них досягає 4 метрів. Одне з самих пізнаваних і відвідуваних місць Австралії. Цікава тим, що на усьому її величезному просторі з піску стирчать тисячі вапнякових веж, створених природою десятки тисяч років назад
Рослинність — листопадно-вічнозелені та евкаліптові ліси (східні схили), саванни, рідколісся, чагарники (західні схили Великого вододільного хребта). Хребет також є місцем існування для деяких дивних видів тварин і рослин, які існували ще з доісторичних часів. Волемія благородна, знайдена в ущелині Блакитних гір у 1994 році, є живим динозавром рослинного світу.
Улуру, або Айєрс-Рок. Улуру (мовою аборигенів священна) — великий овальний оранжево-бурий масив гір на північній території Австралії. Для аборигенів, малюнки яких покривають стіни гірських печер, вони мають магічне значення. Улуру є однією з найвідоміших візитних карток Австралії і священною для корінних народів.
Хільєр знаходиться на острові Мідл у південно-західній частині Австралії, і самостійно дістатися до нього вкрай складно. Водної навігації в цьому районі немає, і практично єдиним способом дістатися сюди є повітряний транспорт. Але з метою збереження унікальної екосистеми, приземлятися на острові заборонено.
Мілке, солоне, сезонне озеро в центрі Австралії в середині так званої «Западини озера Ейр». Коли наповнене, є найбільшим озером континенту. Рівень озера на 15 м нижчий від рівня моря. Розташоване в пустелі в центральній Австралії, в північній частині штату Південна Австралія. Зазвичай озеро наповнюється до рівня 1,5 м що три роки, до рівня 4 м — кожні десять років та повністю або майже повністю — чотири рази на століття (у XX столітті повністю наповнювалося тричі: 1950, 1974 і 1984 року). Вода в озері зазвичай випаровується до кінця наступного літа. ЕЙР, або Каті-Танда-Лейк-Ейр
Навколишні пейзажі у сухий період нагадують дивовижну неживу планету. У цей час сюди з'їжджаються вчені, туристи, фотографи і натуралісти. Існує теорія, що умови життя тут приблизно такі, як на Марсі. Озеро Ейр називають «мертвим серцем Австралії», оскільки під час посухи озеро нагадує соляну пустелю.
Навчилися накопичувати вологу всередині себе. Таке вміння вплинуло на їх зовнішній вигляд – стовбур став схожий на товсту пляшку, а гілки починаються дуже високо, часто нагадуючи коріння. Ось за цей стовбур дерева і називають «пляшковими». Він може досягати товщини п’ять метрів, а висота дерева — від 15 до 17 метрів. ПЛЯШКОВЕ ДЕРЕВО
Акація виростає до 6-12 м і являє собою розлоге дерево, заворожуюче красиве під час цвітіння. Цвіте вона з лютого по квітень. Дрібні золотисто-жовті квітки, зібрані в невеликі суцвіття-кульки утворюють пухнасті китички, в період цвітіння покривають дерево повністю. Дивний і аромат акації - тонкий, вишуканий, свіжий. АКАЦІЯ
Тваринний світ. Суходільний міст, яким сумчасті потрапили на континент, із часом був зруйнований, а тварини поширилися в усіх природних зонах материка. Якщо в Африці переважають копитні, то в Австралії - кенгуру і валабі. Там, де в інших частинах світу живуть лемури і білки, в Австралії - кускуси, сумчасті летяги, соні. Де живе борсук, в Австралії - вомбат. Намбат, або смугастий мурахоїд, живе в евкаліптових лісах на південному заході Австралії.
Листяний морський дракон. В прибережних водах південної та західної Австралії мешкає Листяний морський дракон. Імітуючи рух морських водоростей, він повільно переміщається в потрібному напрямі й практично не відмінний він ландшафту, що оточує його. Дракон також може змінювати колір свого "листя”: забарвлення міняється в тон морському пейзажу, залежить від їжі й навіть стресу! В особливо небезпечних ситуаціях він чіпляється за донну рослину й стає абсолютно непомітним.