ЮНЕСКО та Україна. Україна є членом ЮНЕСКО з 1954 року. За цей час країна ініціювала низку міжнародних програм і проєктів, зокрема, дала поштовх до розробки i прийняття у 1978 році Декларації про расу та расові забобони. Станом на 2020 рік шість українських культурних об’єктів і один природний належать до Списку всесвітньої спадщини.
Номер слайду 3
Київ: собор святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра. Ці два комплекси в нинішньому історичному центрі Києва представляють культурну спадщину Середньовіччя та ранньомодерного часу.
Номер слайду 4
Львів — ансамбль історичного центру. Ансамбль історичного центру Львова складається з основної частини, що охоплює Замкову гору, прилеглі території і середмістя, та собору святого Юра на Святоюрській горі.
Номер слайду 5
Геодезична дуга Струве. Це мережа опорних геодезичних пунктів, закладених протягом 40 років у XIX ст. астрономом Фрідріхом Вільгельмом Георгом Струве. Дуга довжиною 2820 км простягається через територію десяти європейських країн, від Баренцового до Чорного моря. Її південна межа знаходиться в Україні, на березі річки Дунай в селі Стара Некрасівка.
Номер слайду 6
Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи. Природний об’єкт світового значення, який спочатку охоплював заповідні карпатські території Пряшівщини в Словаччині і Закарпаття в Україні. Пізніше до нього приєднали лісові масиви Німеччини та ще дев’яти країн Європи (Австрії, Албанії, Бельгії, Болгарії, Іспанії, Італії, Румунії, Словенії, Хорватії).
Номер слайду 7
Резиденція митрополитів Буковини та ДалмаціїАрхітектурний ансамбль у Чернівцях, збудований у XIX ст. під керівництвом чеського архітектора Йозефа Главки. Центр Буковинської православної митрополії за часів Австро-Угорської імперії.
Номер слайду 8
Дерев’яні церкви карпатського регіону в Польщі та УкраїніРозташований вздовж північного краю Карпат українсько-польський об’єкт Світової спадщини, який поєднує гуцульський, галицький, бойківський і лемківський типи сакральної дерев’яної архітектури.
Номер слайду 9
Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора. У південно-західному Криму, на території Севастополя збереглися залишки давнього міста-держави, довкола якого були сільськогосподарські околиці (хора). Херсонес Таврійський був класичним грецьким полісом з демократичною системою управління.
Номер слайду 10
Петриківський декоративний живопис. Петриківський розпис — різновид українського декоративно-орнаментального народного малярства, що виник у селі Петриківка на Подніпров’ї. Жителі Петриківки прикрашають свої будинки, предмети домашнього вжитку та музичні інструменти орнаментальними фантастичними квітами та іншими природними елементами. Побутові речі з таким розписом збереглися з XVII ст.
Номер слайду 11
Традиція Косівської мальованої кераміки. Традиція Косівської мальованої кераміки, зокрема, посуду, обрядових предметів, іграшок та плитки, виникла у XVIII ст. у селах Гуцульщини та має практичну і художню цінність.