15 квітня о 18:00Вебінар: Інтегрований STEM-тиждень як ресурс формування цілісності сприйняття світу

Презентація "Природні зони України"

Про матеріал

Дана презентація призначена для вивчення теми "Природні зони України" в 4-му класі. У презентації коротка характеристика природних зон України, рослинний і тваринний світ цих зон, погодні умови.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Природні зони України

Номер слайду 2

Мета урокудізнатися: - що таке природна зона; - які природні зони існують в Україні,скільки їх, і де вони розташовані; - яка природна зона займає найбільшу площу, а яка найменшу; - у чому полягає подібність і відмінність між природними зонами України.

Номер слайду 3

Природна зона. Природні зони - ділянки суші, які отримують однакову кількість сонячного тепла і опадів, мають однакові погодні умови, рослинний і тваринний світ.

Номер слайду 4

КАРТА ПРИРОДНИХ ЗОН УКРАЇНИУМОВНІ ПОЗНАЧКИмішані лісилісостепстепгори

Номер слайду 5

Порівняння площ природних зон України

Номер слайду 6

Мішані ліси Зона мішаних лісів розташована на півночі України. Простягається з півночі на південь на 150 – 200 км. Охоплює Волинську, Рівненську, Житомирську, Київську, Чернігівську області невеликі територіїЛьвівської, Тернопільської, Хмельницької, Сумської областей.

Номер слайду 7

Тваринний світ мішаних лісів

Номер слайду 8

Рослинний світ мішаних лісів

Номер слайду 9

Лісостеп Територія, на якій чергуються ділянки лісу і степу, називається лісостеповою зоною. У лісостеповій зоні тепле літо і помірно холодна зима. Опадів випадає менше, ніж у зоні мішаних лісів, але більше, як у степах. На степових ділянках переважає чорноземний ґрунт. Природні умови сприятливі для росту і розвитку дикорослих та багатьох культурних рослин. У цій зоні переважно трапляються ділянки листяних лісів. Там живуть тварини, більшість яких поширені і в зоні мішаних лісів.

Номер слайду 10

Тваринний світ лісостепу

Номер слайду 11

Рослинний світ лісостепу

Номер слайду 12

Степ На південь від лісостепу до Чорного й Азовського морів розкинулася безлісна територія — степова зона України. Поверхня степів рівнинна, з горбами, ярами й балками. Сонячні промені падають на степову зону пряміше і дужче нагрівають земну поверхню. У степах літо довге, сонячне, жарке. Опадів випадає мало. Осінь тепла. У другій половині осені йдуть дощі. Зима коротка, холодна, малосніжна. Весна настає рано. Через те, що температура повітря різко підвищується, волога з ґрунту швидко випаровується. Навесні і влітку гарячі суховії часто зумовлюють посухи. Взимку холодні вітри спричиняють хуртовини й чорні бурі. Вони руйнують родючий шар ґрунту.

Номер слайду 13

Тваринний світ степу

Номер слайду 14

Рослинний світ степу

Номер слайду 15

Південний берег Криму Південний берег Криму — смуга суші завширшки від 1 до 12 км між Кримськими горами і Чорним морем. Весна розпочинається рано. Літо майже бездощове, довге і спекотне. Опади випадають восени і взимку. Зима дуже тепла, тому сніг одразу тане. На погоду також впливають Кримські гори і Чорне море. Гори в усі пори року захищають Південний берег Криму від холодних північних вітрів. Улітку море прохолодніше, ніж суша. Його прохолода зменшує літню спеку. За літо вода в морі добре нагрівається. Взимку вона поступово віддає тепло, зігріваючи повітря над узбережжям.

Номер слайду 16

Тваринний світ Південного берега Криму

Номер слайду 17

Рослинний світ Південного берега Криму

Номер слайду 18

Кримські гори Кримські гори межують із зоною степів і Чорним морем. Від моря їх відділяє рівнинна смуга узбережжя різної ширини. До степу спускаються положисті схили гір, а до моря — круті скелі. Взимку в горах випадає багато снігу, частими є завірюхи. Навесні йдуть дощі, влітку — грозові зливи. Осінь у горах суха і тепла.

Номер слайду 19

Тваринний світ Кримських гір

Номер слайду 20

Рослинний світ Кримських гір

Номер слайду 21

Українські Карпати Карпатські гори, які знаходяться в Україні, називають Українськими Карпатами. Українські Карпати — гори, середні за висотою. Вони утворені кількома гірськими хребтами. Між ними розкинулися мальовничі долини. Карпатські гори — це місце в Україні, де випадає найбільше опадів: дощів — навесні і влітку, снігу — взимку. Весною сніг довго лежить на округлих вершинах гір, але з часом тане під променями сонця. Після дощів і танення снігу вода потоками збігає з гір у долини й часто спричиняє повені.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Тваринний світ Українських Карпат

Номер слайду 24

Рослинний світ Українських Карпат

Номер слайду 25

Зробимо останній крок - підсумуємо урок. Що таке природна зона?Які природні зони є на території України?Чим відрізняються природні зони одна від одної?

Номер слайду 26

Продзвенів уже дзвінок Час закінчити урок. Ви активно працювали. І почуєте в кінці, Що у нас в четвертім класі – Діти просто МОЛОДЦІ!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.8
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 6
Оцінки та відгуки
 1. Крицька Любов Василівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Белоус Юлия
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. пінтак олена
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. пінтак олена
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 5. Yulia
  Дякую за розробку!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 6. Даниліна Тетяна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  4.0
Показати ще 3 відгука
pptx
Додано
28 травня 2018
Переглядів
38725
Оцінка розробки
5.0 (6 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку