Навчальний проект «Вирощування найвищої бобової рослини» Вчитель природознавства: Лавренчук С. Г.
Номер слайду 2
Технологічна карта навчального проекту Мета проекту: З’ясувати умови у яких можна виростити найвищу бобову рослину Завдання проекту: Закріпити вміння вирощувати рослини, доглядати за ними. Розподіляти поставлені завдання. Фіксувати результати досліджень (фотофіксація, записи в зошит). Навчатися робити висновки спостережень та презентувати їх. Обладнання: Посудина (горщики, склянки та інше) для посадки, пісок, глина, ґрунт, дренаж (каміння), насіння квасолі (пророщене) для посадки, вода для поливу, фотофіксація спостережень (для звіту – колажу). Очікувані результати: Вирощена бобова рослина, звіт (фотоколаж або опис дослідження в зошитах), презентація дослідження.
Номер слайду 3
Етапи роботи на проектом : Постановка проблеми: Як виростити найбільшу рослину? Який склад ґрунту буде найкращим для рослини? Який режим поливу і освітлення буде оптимальним? В ході дослідження учні набувають навички вести спостереження, фіксувати хід роботи (фотофіксація, записи в зошит), робити висновки. Планування: 1. Визначення джерел інформації. 2. Збір інформації та аналіз. 3. Виконання завдань проекту. 4. Підготовка звіту дослідження. 5. Презентація проекту.
Номер слайду 4
Етапи вирощування рослини Підготувати посудину (горщики, склянки та інше) для посадки. 2. Підготовка суміші для посадки (пісок, глина, ґрунт, гумус), дренаж (каміння).
Номер слайду 5
Етапи вирощування рослини 3. Підготувати насіння для посадки: насіння квасолі загорнути у вату або ватний диск, змочити водою, загорнути зверху у паперову серветку або рушничок, змочити водою. Залишити у теплому місці на декілька днів, постійно зволожувати. 4. Посадити підготовлене насіння квасолі у горщики з ґрунтом та дренажем.
Номер слайду 6
Етапи вирощування рослини 5. Поставити горщики або інший посуд з посадженим насіння, для пророщування, у тепле і гарно освітлене місце. Постійно слідкувати за зволоженням ґрунту у посудині. 6. Після того як рослина проросте, робити фотофіксацію або замальовки та опис усіх змін її росту та розвитку (розмір, поява листків, поява квіток).
Номер слайду 7
Результати проекту, висновки Звіт (фотофіксація, записи в зошит). Презентація проекту: Фотоколаж з описом або опис з малюнками (лист А3). Підписати прізвище, ім’я та клас.