Презентація "Прокаріотичні організми: Археї"

Про матеріал
В презентації висвітлено особливості будови архей, їх процеси життєдіяльності, поширення та основні групи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Археї

Номер слайду 2

АРХЕЇ — прокаріотичні одноклітинні мікроорганізми з біохімічними особливостями, що відрізняють їх від бактерій та еукаріотів. Місце архей в системі органічного світу

Номер слайду 3

Особливості архей. Геном археїв представлений дволанцюговою ДНК у нуклеоїді та кільцевими плазмідами. Клітинна оболонка архей не містить муреїну, в багатьох видів утворена поверхневими білками (так званий S-шар) та псевдомуреїном. Клітинні мембрани різняться структурою й хімічним складом, що визначають їхню більшу стійкість за екстремальних умов існування.

Номер слайду 4

4. Рухи забезпечуються джгутиками, відмінними від джгутиків бактерій.5. Розмноження нестатеве (бінарний поділ, множинний поділ, фрагментація й брунькування).6. Живлення хемоавтотрофне й хемогетеротрофне з використанням найрізноманітніших джерел енергії: світла, органічних сполук, амоніаку, йонів металів, водню та ін.

Номер слайду 5

Процеси метаболізму архей. Метагенез — процес отримання енергії у безкисневих умовах з утворенням метану. CO2 + 4 H2 —> CH4 + 2 H2 O + ЕБактеріородопсиновий фотосинтез – фотосинтез солелюбних архей-галофілів з використанням фіолетового світлочутливого пігменту — бактеріородопсин.

Номер слайду 6

Групи архей. Термофіли (живуть за високих температур). Галофіли (солелюбні). Ацидофіли (живуть в кислому середовищі). Алкалофіли (живуть в лужному середовищі). Мезофіли (живуть в звичайних умовах). Симбіонти (співіснують з різними організмами).

pptx
Додано
1 серпня
Переглядів
850
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку