Презентація: "Птах року - горобець хатній 2024р."

Про матеріал
В презентації подано матеріал про пташку горобця хатнього, як птаха року 2024. Основною метою є: познайомити дітей з даним птахом, її місцем проживання, основними ознаками пташки, її особливостями, харчуванням, розмноженням та збереженням, а також проаналізувати де ми зустрічаємо назву цієї пташки. Розвивати творчі здібності дітей, створювати роботи декоративно-прикладного мистецтва, плакати, малювати малюнки, писати вірші для захисту птахів. Виховувати в дітей шанобливе ставлення до пташок, вчити оберігати і захищати птахів. Привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, залучення учнів до активної природоохоронної роботи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

БРОВАРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №6 БРОВАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІВиконала учениця 5-В класу. Броварського ліцею №6 Невмержицька Ангеліна Сергіївна. Керівник: Нестерчук Сніжана Юріївна

Номер слайду 2

Мета дослідження: Дослідити наявність та чисельність горобців на території;-Провести акцію в ліцеї з метою зацікавити якомога більше учнів здійснити спостереження за птахом;-Ознайомитися з характеристикою птаха та віднайти цікаві факти про птаха.

Номер слайду 3

Загальна характеристика про птаха: Довжина тіла – 14-15 см Розмах крил – 21 см Вага – 25-40 г Тривалість життя – до 10 років. У самця верх голови і щоки сірі, зашийок коричневий, спинний бік коричнева то-бурий з темними пістрявинами, черевний бік світло-сірий, верхню частину крила перетинає одна біла смуга. Під горлом наявна велика чорна пляма, схожа на краватку. Самиця та молоді пташки однотонні, бурувато-сірі з більш темним верхом, розмитою смугою через око. На відміну від польового горобця хатній без темних плям на щоках. Дзьоб короткий та міцний, пристосований до поїдання комах та насіння різних рослин. Тоненькі лапки мають рожеве або сіре забарвлення. Три пальці на лапках звернені вперед, один – назад. Всі закінчуються гострими кігтиками.

Номер слайду 4

Систематика птаха: Вид – Горобець хатній (Passer domesticus)Рід – Горобець (Passer)Родина – Ткачикові (Ploceidae)Ряд – Горобцеподібні (Passeriformes)

Номер слайду 5

Середовище існування: На своїй батьківщині – в посушливих регіонах Азії – горобці жили на скелях і в заростях чагарників. Пізніше вони стали постійними сусідами людини і розселились майже по всій Азії. До Європи та Північної Африки горобці дістались після останнього зледеніння. У ХІХ столітті вони були завезені до Південної Америки та Австралії, де швидко пристосувались до нових умов. У наш час вони поширені також на території Північної Америки, Нової Зеландії, Південної Африки та на багатьох островах. Ці невибагливі птахи добре переносять найжорстокіші примхи погоди – від пекучого сонця на Близькому Сході і різких температурних перепадів континентального клімату до вологих морських узбереж – але скрізь незмінно селиться там, де живуть люди, тобто є синантропом. Горобець хатній поширений в Україні повсюдно.

Номер слайду 6

Спосіб життя. Хатній горобець – товариський, компанійський птах, веде денний спосіб життя. На ночівлю зграї горобців влаштовуються в густих заростях чагарників, а весь денний час присвячують пошукам їжі, жваво стрибаючи по землі та гілках. На деревах вони з апетитом поїдають ніжні бруньки та зелень, а шмигаючи по газонах, дзьобають насіння бур’янів і часто навідуються до годівничок, щоб підживитися хлібними крихтами, зерном чи шматочками овочів. Восени їх раціон доповнюється дрібними плодами.

Номер слайду 7

Розмноження. У кінці квітня самиця робить свою першу кладку із 4-6 матово-білих, блідо-жовтих або блідо-блакитних яєць з бурувато-жовтими плямами і сірувато-бурими крапинками. Розміри яєць (21-24) х (15-16) мм. Інкубація продовжується 11-13 днів. Насиджує кладку самиця, партнер змінює її лише зрідка і ненадовго. Пташенята швидко ростуть і розвиваються.

Номер слайду 8

Цікаві факти: Загалом на Землі мешкає близько мільярда горобців. Як і сороки, горобці схильні до крадіжки різних дрібних предметів. Теоретично горобці здатні жити років по десять, але насправді більшість із них не переживає й однієї зими. Під час польоту серце горобця скорочується до 1000 разів на хвилину. Поруч із людьми горобці живуть уже близько 10000 років. На відміну від багатьох інших птахів, довго перебувати в повітрі горобці не можуть – вони зазвичай втомлюються за 15-20 хвилин безперервного польоту.

Номер слайду 9

Колективні творчі роботи«Птах року –горобець хатній»

Номер слайду 10

День горобця

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Кращий малюнок горобця серед учнів початкових класів

Номер слайду 14

Пізнавальна робота для дітей. Захист робіт. Спостереження та нові знання

Номер слайду 15

Фоторепортаж зроблений учнями

Номер слайду 16

Перемога

Номер слайду 17

Номер слайду 18

pptx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 3 клас, Презентації
НУШ
Інкл
Додано
18 листопада
Переглядів
11
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку