Ян Гус. Джон Вікліф. Богослови Середньовіччязасуджували накопичення багатств церквою і духовенством
Номер слайду 3
Курфюрсти — церковні та світські князі у Священній Римській імперії німецької нації, які мали право обирати імператора. Рейхстаг — вищий становопредставницький орган
Номер слайду 4
Реформація — церковно-релігійний і суспільно-політичний рух у країнах Західної і Центральної Європи, спрямований проти католицької церкви, який виник у XVI ст. Реформація — слово, що перекладається з латинської мови як «перебудова», стало символом цілої епохи в історії країн Європи. Це була доба, коли в суспільстві розгорнувся рух за переосмислення ролі католицької церкви.
Номер слайду 5
Католицька церквапанівне місце церкви в суспільстві перетворення церквина наймогутнішого феодала зростання церковних податків на утримання духівництва й монастирівцерковні побори зростання невдоволення панування церквимайже всіх станів суспільства церква – єдина сильна організація в Європі
Номер слайду 6
Індульгенція – спеціальна грамота на відпущення гріхів; документ про повне або часткове відпущення гріхів, який церква продає віруючим.
Номер слайду 7
Мартін Лютер(1483-1546)великий німецький реформатор, засновник німецького протестантизму
Номер слайду 8
Історичним внеском Лютера є переклад Біблії з латини на народну німецьку мову, що викликало запит на освіченість, бо кожен селянин, на його думку, мав сам, без посередництва священиків читати і трактувати Святе Письмо.
Номер слайду 9
Людина може врятуватися тільки через віруЄдиний авторитет у справах віри – Святе Письмо. Церква не є посередником між Богом і людьми. Спасіння людина отримує винятково Божою Милістю. Вчення Мартіна Лютера:
Номер слайду 10
1517 р. у Віттенберзі - «95 тез»Протестантизм (лютеранство) – особливий напрямок у християнстві
Номер слайду 11
1521 р. на засіданні рейстагу у Вормсі імператор Карл V Габсбург запропонував Лютеру зректися своїх поглядів. Лютер не погодився і його оголосили єретиком і злочинцем.
Номер слайду 12
Селянська війна 1524-1525 рр.. Причини:посилення поборів з селян, розширення «панських» прав над сільським населенням, несприятливі зміни у загальних соціальних умовах селянського побуту. Наслідки:спустошення цілих областей, розпад частин нації, що зростав, послаблення реформаційних прагнень, придушення політичного життя, взаємна недовіра народу й уряду
Номер слайду 13
Аугсбурзький релігійний мир мирна угода 25 вересня 1555 р. на рейхстазі в Аугсбурзі між протестантськими князями Німеччини таімператором Карлом V Габсбургом, що завершила череду воєн між католиками і протестантами в Німеччині.«чия влада, того і віра»