Мінерали є природними хімічними сполуками, що входять до складу земної кори, однорідні за своєю фізичною будовою та хімічним складом.
Мінерали та гірські породи, що складають земну кору. Магматичні - ендогенні гірські породи, первинним джерелом яких є магма. Магматичні породи становлять понад 90 % маси літосфери. Утворюються з лави, що швидко застигає на поверхні Землі. Граніт. Базальт. Пемза. Вулканічний туф. Лабрадорит
Мінерали та гірські породи, що складають земну кору. Осадові - гірські породи, що утворилися на поверхні літосфери внаслідок вивітрювання і перевідкладення більш давніх порід різного походження, випадіння речовин з розчинів, нагромадження решток рослинних та тваринних організмів і продуктів їхньої життєдіяльності, вулканічного матеріалу та матеріалу, що надходить з космосу. Осадові гірські породи вкривають понад 2/3 поверхні Землі й бувають трьох основних категорій.
Ресурсозабезпеченість - це співвідношення між величиною природних ресурсів ірозмірами їхнього використання. Ресурсозабезпеченість виражається двома способами:1) через кількість років, на які має вистачити певного ресурсу;2) через запаси зрозрахунку на душу населення. Мінерали та гірські породи, що складають земну кору. ЗАПАСИРЕСУРСОЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ = ЩОРІЧНИЙ ВИДОБУТОК Р = З В ЗАПАСИ РЕСУРСОЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ = НАСЕЛЕННЯ Р = З Н
Вплив людини на літосферу. Глобальна ресурсна проблема людства. Антропогенна діяльність людини на Землі призводить до землетрусів. Важливим антропогенним результатом є те, що нині людство наблизилося до межі вичерпання більшості видів мінеральних ресурсів. Ця проблема спричинена недостатньою кількістю розвіданих запасів і нераціональним їх використанням.
Унаслідок інтенсивного видобутку починають вичерпуватися й запаси різних руд: залізних, марганцевих, мідних, нікелевих, а також алюмінієвої сировини. Це створює загрозу поглиблення кризи в галузях, які виробляють потрібні для людства конструкційні матеріали. Вплив людини на літосферу. Глобальна ресурсна проблема людства.
Вплив людини на літосферу. Глобальна ресурсна проблема людства. Тож підводячи підсумки с приводу використання природних ресурсів, ми завжди повинні пам’ятати, що більшість ресурсів, які так необхідні для нашого існування – вичерпні. Потрібне раціональне використання цих ресурсів, та природоохоронна діяльність не однієї людини чи групи людей, а всього людства!