Ознаки хребетних. Хорда – внутрішній осьовий скелет. Хребет – осьовий скелет, що складається з послідовності коротеньких хребців, утворених з хрящової чи кісткової тканини.
Номер слайду 4
Ознаки хребетних. Розвинений скелет голови - череп. Нервова система складається з двох частин: передня частина розширена в головний мозок і захищена черепом, а задня має вигляд видовженої трубки – спинний мозок. У глотці хордових тварин є зяброві щілини. Наскрізний кишечник відкривається назовні анальним отвором або в клоаку.
Номер слайду 5
Риби. Найкраще пристосовані до життя у воді. Плавають за допомогою плавців. Дихають киснем, розчиненим у воді. Поширені в усіх типах прісних і солоних водойм. Мешкають на різній глибині водойм і при різних температурах.
Зовнішня будова риб. Плавці забезпечують рух тварини або регулюють її положення в товщі води. Для повільного руху вперед або назад слугують грудні плавці. Парні грудні та черевні плавці слугують своєрідним «стерном глибини» - дають змогу змінювати напрямок руху. Непарні плавці (спинні та анальний) забезпечують стабільне положеннятіла риби у воді.
Номер слайду 8
Зовнішня будова риб. Тіло риби вкрите лускою, що захищає її від механічних пошкодженьі надає більшої обтічності. Шкіра має залози, які виділяють слиз.
Номер слайду 9
Якщо водойма вкрита кригою, риба збирається там, де тепліше (наприклад,у ямах на дні). Найважчий період для риб - зимовий, коли у водоймах не вистачає їжі, льодостав перешкоджає надходженню кисню з повітря до води. Навесні, коли температура води підвищується, зростає й активність риб. У цей час спостерігають сезонне явище - нерест. Це процес відкладання самками риб ікри з подальшим заплідненням її сім’яною рідиною(молочком) самців.