Презентація "Річ Посполита: шляхетна демократія

Про матеріал
В презентації дається визначення поняття фільварок, розкрито особливості шляхетської демократії в Речі Посполитій. Для успішного засвоєння матеріалу надається схема шляхетської демократії, а також права вибраного короля. Розкривається зовнішня політика речі Посполитої, підводиться узагальнюючий висновок. Презентація була використана під час пояснення нового матеріалу, як додатковий матеріал
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Річ Посполита: шляхетська демократія. Марганецький ліцей №9 Вчитель історії Дроздова Л.І.

Номер слайду 2

План уроку:1. Фільварково-панщина система.2. Ознаки шляхетської демократії.3. Утворення Речі Посполитої.4. Зовнішня політика.5. Релігійне життя.

Номер слайду 3

Фільварок – багатопрофільне господарство, у якому вся земля належить панові. Воно базується на праці залежних селян, що відробляють панщину, а вироблена продукція призначена для продажу на ринку.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Соціальна структура

Номер слайду 6

Польська шляхта

Номер слайду 7

Селяни

Номер слайду 8

Особливістю політичного розвитку Польщі в XVII ст. було те, що в ній не склалась абсолютна монархія, а утворилася «шляхетська республіка». Конституція 1505 р. позбавляла короля права видавати закони без згоди обох палат сейму — сенату й посольської ізби, яка виражала інтереси середньої шляхти. Оскільки посольська ізба була в сеймі головним законодавчим органом, король потрапив у залежність від шляхти.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Релігійне життя. У 20-х рр. XVI ст. у Польщі поширилися ідеї Реформації. Особливістю польського реформаційного руху була його строкатість і відсутність єдиного напряму, підтримуваного більшістю населення країни. Від кінця XVI ст. у Польщі посилилась і, зрештою, перемогла католицька Контрреформація. Першим став надавати активну допомогу католицькій церкві у боротьбі проти Реформації король Стефан Баторій.

Номер слайду 11

Люблінська унія 1569 р.

Номер слайду 12

ПІДПИСАННЯ ЛЮБЛІНСЬКОЇ УНІЇ

Номер слайду 13

Зовнішня політика. Після укладення унії Польща опинилась у нових зовнішньополітичних обставинах. Їй довелося вступити у боротьбу з Московією, Швецією та Туреччиною за панування на просторах Східної Європи. Наприкінці XVI — на початку XVII ст. відносини між Польщею та Османською імперією різко загострилися через козацькі походи. Кульмінацією боротьби стала Хотинська війна (1621 р.), в якій козацько-польське військо, яке чисельно поступалося туркам, у тривалій запеклій боротьбі зуміло зупинити наступ Османської імперії на Річ Посполиту.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Висновки. Польща була господарсько розвиненою державою: встановлення фільварково-панщиної системи. Формування «шляхетської демократії», де шляхті належало провідне місце у політичному житті. Через свої територіальні інтереси 1 липня 1569 р. Польща об’єдналася з Великим Князівством Литовським і було утворено єдину державу - Річ Посполиту. Після укладення унії Польща опинилась у нових зовнішньополітичних обставинах. Їй довелося вступити у боротьбу з Московією, Швецією та Туреччиною за панування на просторах Східної Європи. У середині ХVІІ ст. на долю Польщі випали великі випробування, які поляки назвали «Великим потопом». Країна, будучи однією з наймогутніших держав Європи, опинилась на межі зникнення з політичної карти світу.

pptx
До підручника
Всесвітня історія 8 клас (Сорочинська Н.М., Мартинюк О.О., Гісем О.О.)
Додано
27 жовтня
Переглядів
131
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку