Презентація "Роль вірусів у природі й житті людини"

Про матеріал
В презентації висвітлені загальні стадії життєвого циклу вірусів, значення вірусів у природі та житті людини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Роль вірусів у природі й житті людини

Номер слайду 2

Стадії життєвого циклу вірусів. Адсорбція вірусів — це прикріплення віріонів до поверхневого апарату клітини-хазяїна. Проникнення в клітину:а) ендоцитоз (віропексис) з утворенням внутрішньоклітинних вакуолей;б) злиття плазматичної мембрани з оболонкою вірусу;в) шляхом впорскування (наприклад, у бактеріофагів) тощо.

Номер слайду 3

3. «Роздягання» вірусів у клітині забезпечує звільнення нуклеїнової кислоти вірусу від захисної білкової оболонки для наступної реалізації вірусного геному. 4. Відтворення компонентів вірусних частинок забезпечують три процеси: транскрипція, трансляція й реплікація.

Номер слайду 4

5. Збирання віріонів відбувається усередині клітин або шляхом відбруньковування в зовнішнє середовище.6. Вихід вірусів із клітин може супроводжуватися збереженням життєдіяльності клітини або її руйнуванням і загибеллю.

Номер слайду 5

Значення вірусів. У природі: Регулюють чисельність своїх хазяїв. Відіграють певну роль в еволюції організмів (завдяки своїй патогенності, здатності до антагоністичних і симбіотичних відносин та горизонтальному перенесенні генів)

Номер слайду 6

2. У житті людини:

Номер слайду 7

Біологічні методи боротьби — це використання вірусів, організмів або продуктів їхньої життєдіяльності для запобігання або зменшення шкоди, що її завдають шкідники. Міксоматоз кролів Поліедроз і гранульоз комах

Номер слайду 8

Бактеріофа́г ,або фаг — віруси бактерій.- Властивість бактеріофагів руйнувати бактерії використовується для попередження і лікування бактеріальних захворювань.- У молекулярній біології бактеріофаги є дуже зручним об'єктом для вивчення механізмів функціонування білків та нуклеїнових кислот у клітині.

pptx
Додано
1 серпня
Переглядів
757
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку