Презентація "Розділ: Тактична медицина.Тема: Кровотечі. Види кровотеч. Долікарська допомога при кровотечах"

Про матеріал
Презентація Розділ: Тактична медицина. Тема: Кровотечі. Види кровотеч. Долікарська допомога при кровотечах
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розділ. Тактична медицина. Тема: Кровотечі. Види кровотеч. долікарська допомога при кровотечах.

Номер слайду 2

Кровотеча – це витікання крові із кровоносних судин, через порушення їх цілісності. Кровотечі В залежності від пошкодженої судиникапілярнівенозніартеріальніКРОВОТЕЧІВ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТОГО, КУДИ ВИЛИВАЄТЬСЯ КРОВзовнішнівнутрішні

Номер слайду 3

АРТЕРІАЛЬНІ КРОВОТЕЧІНайбільш небезпечнІ. КРОВОТЕЧА виникає при ушкодженні артеріальної судини, при цьому кров має яскраво-червоний колір (через насичення її киснем) і виштовхується з рани сильним пульсуючим струменем, іноді фонтаном, висота якого змінюється з кожною пульсовою хвилею.

Номер слайду 4

Долікарська допомога при зовнішній кровотечіЗасоби спинення кровотечі Для надання першої медичної допомоги користуються тимчасовими засобами зупинення кровотечі, а остаточна зупинка виконується у медичному закладі. При будь-якій кровотечі, особа, яка надає допомогу, повинна діяти швидко, рішуче й обережно. Її завдання полягає в тому, щоб якомога швидше, простіше і надійніше зупинити кровотечу, не погіршити при цьому стан здоров'я потерпілого. При наданні допомоги потерпілого не роздягають, а тільки звільняють від одягу ділянку, що кровоточить. попередні, або тимчасовіостаточні

Номер слайду 5

Долікарська допомога при АРТЕРІАЛЬНІЙ КРОВОТЕЧІ метод пальцевого притиснення артеріального стовбура. слід негайно притиснути артерії пальцем в певних анатомічних точках. При травмах голови, обличчя, кровотечу зупиняють пальцевим притисненням загальної сонної, зовнішньої щелепної, скроневої артерій. При ушкодженні артеріальних судин верхньої та нижньої кінцівок кровотечу зупиняють пальцевим притисненням у відповідних місцях, де судини розташовані неглибоко і можуть бути притиснені до найближчої кістки. Недоліком методу пальцевого притиснення є неможливість тривалої зупинки кровотечі і можливе інфікування рани. Артеріальну кровотечу можна зупинити: пальцевим притисненням артеріального стовбура; круговим перетягуванням кінцівки джгутом; максимальним згинанням кінцівки в суглобі.

Номер слайду 6

Долікарська допомога при АРТЕРІАЛЬНІЙ КРОВОТЕЧІ метод максимального згинання кінцівок у суглобах. При кровотечі з підключичної або з плечової артерії руки заводять за спину та фіксують їх пов'язкою. При кровотечі з верхньої кінцівки використовувують тугий валик розміром з кулак потерпілого, який підкладають у під пахвову ділянку, плече щільно фіксують до тулуба до повної зупинки кровотечі. Якщо кровоточать судини передпліччя, руку згинають у ліктьовому суглобі. При кровотечі із рани гомілки або ступні ногу згинають у колінному суглобі. Обов'язковою умовою є те, що необхідно підкладати валик перед тим, як максимально згинати кінцівку у суглобі.

Номер слайду 7

Долікарська допомога при АРТЕРІАЛЬНІЙ КРОВОТЕЧІМетод Перетягування кінцівки джгутом. метод використовують тільки при артеріальній кровотечі із судин кінцівок, використовуючи кровоспинний джгут. На сьогодні випускається готовий гумовий джгут у вигляді стрічки, довжиною 1,5 м, яка має на одному кінці гачок, на другому - ланцюжок, а також тканинний джгут з механічною закруткою. В залежності від локалізації джерела крововиливу джгут накладається на верхню третину плеча або на середню частину стегна.

Номер слайду 8

Правила і техніка накладання кровоспинного джгута1. Накладають джгут на рівну підкладку без складок.2. При кровотечі з верхньої кінцівки джгут розташовується на верхній третині плеча; при кровотечі з артерій нижньої кінцівки -на середній третині стегна.3. Джгут накладають на припідняту кінцівку: підводять його під місце, де він буде накладатись, енергійно розтягують і, підклавши під нього м'яку підкладку (бинт, одяг, тощо), накручують його декілька разів (до повної зупинки кровотечі) так, щоб його тури лягали один до одного і щоб між ними не потрапили складки шкіри. Кінці джгута надійно зв'язують або щеплюють за допомогою петельки та гачка. 4. Правильність накладання джгута перевіряють по зупинці кровотечі та зникненню пульсу, кольору шкіри (при правильно накладеному джгуті шкіра бліда).5. Після накладання джгута під нього підкладають записку про час його накладання у 24-годинному обчисленні, наприклад, "джгут накладався о 13 год. 20 хвилин".6. Не можна ховати джгут під пов'язку або одяг, він повинен одразу впадати в очі.7. Джгут накладають на 1,5 години влітку (дітям на 40 хвилин), в холодну пору року - не довше як на 1 години у дорослих та 20-30 хвилин у дітей. При відсутності стандартного джгута артеріальна кровотеча може бути зупинена підручними засобами: за допомогою закрутки або поясного паска.

Номер слайду 9

Зупинка артеріальної кровотечі за допомогою підручних засобів

Номер слайду 10

венозні кровотечі При пораненні вен кров витікає з пошкодженої судини безперервним повільним струменем. Венозна кров бідна киснем і має темно-червоний колір. У венах кров тече під невисоким тиском, тому венозні кровотечі в більшості випадків легко зупинити.

Номер слайду 11

Долікарська допомога при венозній КРОВОТЕЧІ Венозну кровотечу зупиняють: 1. накладанням давлючої пов'язки нижче місця травми;2. накладанням давлючої пов'язки На рану: - НА РАНУ кладуть стерильну серветку;СЕРВЕТКУ ФІКСУЮТЬ ОБЕРТОМ БИНТА;НА МІСЦЕ РАНИ КЛАДУТЬ ДАВЛЮЧИЙ ПРЕДМЕТ;ФІКСУЮТЬ щільн. ОЮ пов'язк. ОЮ. Наклавши таку пов'язку, треба припідняти кінцівку. Невеликі кровотечі можуть зупинитися самі внаслідок закупорки тромбом, який утворився при зсіданні крові.

Номер слайду 12

КапілярнІ кровотечІ Кровотеча виникає внаслідок пошкодження судин дрібного діаметру, при неглибоких пораненнях. Капілярна кров має яскраво-червоний колір і відрізняється тим, що окремих судин, які кровоточать, немає і кров рівномірно витікає з усієї площини пошкодженої тканини.

Номер слайду 13

Долікарська допомога при внутрішній кровотечі Симптоми внутрішньому кровотечі: різка блідість, похолодання кінцівок, спрага, липкий піт, сонливість, запаморочення, погіршення самопочуття, зниження зору (відчуття пелени перед очима), брак повітря. При ненаданні першої допомоги відзначається ослаблення і почастішання пульсу, відчувається серцебиття. При великій крововтраті різко падає тиск і може наступити летальний результат. Забезпечити потерпілому спокій, для чого хворого слід покласти на рівну поверхню, в напів сидячому положенні; заборонити вживання їжі та пиття; застосувати холод (міхур з льодом на живіт).

Номер слайду 14

Долікарська допомога при носовій кровотечі При носовій кровотечі голова має бути у вертикальному положенні злегка відхилена назад, на перенісся кладуть міхур з льодом або хустинку, змочену холодною водою, забезпечують достатній приток повітря. Часто вдається зупинити носову кровотечу сильним здавлюванням ніздрів протягом 3-5 хвилин. Хворого треба заспокоїти, пояснити, що різкі рухи і спроби очистити ніс посилюють кровотечу. При безрезультатності цих засобів проводять міні-тампонаду порожнини носа, для чого в ніздрі вводять тампони з вати, змочені 3% розчином перекису водню.

Номер слайду 15

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для хлопців) 11 клас (Пашко К.О., Герасимів І.М., Щирба Ю.П., Фука М.М.)
Додано
17 березня 2022
Переглядів
3775
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку