30 вересня о 18:00Вебінар: Використання нестандартних завдань у навчанні природничих дисциплін

Презентація "Розв'язання типових задач з генетики"

Про матеріал

Презентація "Розв'язання типових задач з генетики" ДАНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОЖЕ БУТИ ВИКОРИСТАНА ДО ТЕМ: "Закони Г. нделя, їх статистичний характер і цитологічні основи"; "Розв'язання типових задач з генетики. Моно- та дигібридне схрещування."

Зміст слайдів
Номер слайду 1

* Електронний задачник по генетиці частина 1 ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ Навчальна дисципліна «Біологія» спеціальність:«лікувальна справа» «сестринська справа» Викладач біології Лиса О.М.

Номер слайду 2

* Зміст (Моногібридне схрещування) Задачі з відповіддю Задача 1.1 Задача 1.2 Задача 1.3 Задача 1.4 Задача 1.5 Задачі в малюнках: 1.6 ; 1.7; 1.8 1.9; 1.10; 1.11. Задачі різного змісту: 1.12; 1.13; 1.14; 1.15; 1.16; 1.17; 1.18; 1.19; 1.20.

Номер слайду 3

* Однорідний колір кавунів успадковується як рецесивна ознака. Яке потомство можна отримати від скрещування двох гетерозиготних рослин з смугастими плодами? ?- однорідний колір ?- смугастий колір Фенотип Р: Генотип Р: ? Гамети: ? Генотип F: ? Фенотип F: ? Задача 1.1 Х

Номер слайду 4

* Задача 1.2 Визначте генотипи і фенотипи потомства від шлюбу карооких батьків. Батько жінки мав голубі очі, а в родині чоловіка всі родичі по материнській і батьківській лінії були кароокими. Відомо, що карі очі є домінантною ознакою Задача 1.2

Номер слайду 5

* Задача 1.3 У людини ген полідактилії домінує над нормальною п’ятипалою рукою. В сем’ї, де у одного з батьків шестипала кість, а у другого – нормальна будова кісті, родилася дитина з нормальною будовою кісті. Визначте вірогідність народження другої дитини без аномалії. Задача 1.3

Номер слайду 6

* Задача1.4 У квасолі чорний колір шкірки домінує над білим. Визначте колір насіння, отриманих в результаті схрещування гомозиготних рослин з чорним кольором шкірки насінини з рослинами з білим кольором шкірки насінини. Задача 1.4

Номер слайду 7

* Задача 1.5 Рослина червоноплідної полуниці при схрещуванні між собою завжди дає потомство з червоними плодами, а рослина білоплідної полуниці – з білими. В результаті схрещування цих сортів між собою отримують розові плоди. Яким буде потомство, якщо схрестити гибриди з розовими плодами між собою? Задача1.5 Х

Номер слайду 8

* Задача 1.6 Гладка поверхня насіння домінує над зморшуваною. Подивіться на малюнок і визначте генотип батьків. Задача1.6 50% 50%

Номер слайду 9

* Задача 1.7 Який колір хутра у кроликів домінує? Які генотипи батьків і гібридів першого покоління? Х F: Р:

Номер слайду 10

* Задача 1.8 Яка форма плодів домінує? Які генотипи батьків і гібридів першого і другого покоління? Х Р: F 1: F 2: 75% 25% 100%

Номер слайду 11

* Задача 1.9 Визначте генотипи і фенотипи вихідних рослин, якщо у випадку (А) обидві рослини гетерозиготні по кольору, а у випадку (В) гетерозиготна тільки друга рослина. Складіть схеми схрещування і вкажіть фенотипи та генотипи потомства в обох випадках. А) Х В) Х Р: Р:

Номер слайду 12

* Задача 1.10 Визначте, який колір хутра у мишей домінує? Назовить генотипи батьківських форм і гібридів першого покоління, якщо відомо, що батьки гомозиготні. Які будуть фенотипи і генотипи гібридів другого покоління? Р: Х F 1: F 2: ?

Номер слайду 13

* Задача 1.11 У нічної красуні червоний колір квітки неповністю домінує над білим. Складіть схему схрещування отримання потомства першого і другого покоління. Яке буде розщеплення по фенотипу в другому поколінні? Р: Х F 1:

Номер слайду 14

* Задача 1.12 Ген діабету рецесивний по відношенню до гена нормального стану. У здорових сім’ї родилася дитина, хвора діабетом. а) Скільки типів гамет може утворитися у батька? б) Скільки типів гамет може утворитися у матері? в) Визначте вірогідність народження здорової дитини в даній сім’ї? г) Скільки різних генотипів может бути у дітей в цій сім’ї? д) Визначте вірогідність народження другої хворої дитини.

Номер слайду 15

* Задача 1.13 У гороху нормальний ріст успадковується як домінантна ознака. Нормальну рослину гороху схрещено з карликовими. В потомстві відбулося розщеплення ознаків: 123 рослин нормальних, 112 карликових. Визначте генотипи батьків і нащадків.

Номер слайду 16

* Задача 1.14 Альбінізм у людини успадковується як рецесивна ознака. В сім’ї, де один із батьків альбінос, а другой має нормальную пігментацію, перша дитина має нормальну пігментацію, а другий альбінос. Визначте генотипи батьків і дітей. Визначте вірогідність народження третьої здорової дитини?

Номер слайду 17

* Задача 1.15 Гладіолуси з широкими листками при схрещувані між собою дають потомство також з широкими листками, а рослини з вузькими листками – тільки потомство з вузькими листками. В результаті схрещування широколистої і вузколистої особин виникають рослини з листками проміжної ширини. Яким буде потомство від схрещування двох особин з листками проміжної ширини.

Номер слайду 18

* Задача 1.16 Були взяті 6 кроликів – самок і схрещені з рецесивним гомозиготним чорним самцем. В п’яти випадках все потомство складалося із сірих кроликів. В одному випадку серед 9 кроликів було 5 сірих і 4 чорних. Напишіть генотипи батьків і потомства у всіх випадках схрещування.

Номер слайду 19

* Задача 1.17 У собак коротка шерсть домінує над довгою. Чоловік купив собаку з короткою шерстю і хоче бути впевнений, що вона не несе генів довгої шерсті. Якого партнера по фенотипу і генотипу треба підібрать для схрещування, щоб провірити генотип купленої собаки? Складіть схему схрещування. Який повинен бути результат, якщо собака чистопорідна?

Номер слайду 20

* Задача 1.18 У мишей довгі вуха успадковуються як домінантна ознака, а короткі вуха – як рецесивна. Схрестили самця з довгими вухами з самкою з короткими вухами. В першому поколінні все потомство мало довгі вуха. Визначте генотип самця.

Номер слайду 21

* Задача 1.19 Кохінурові норки (світлий колір з темним хрестом на спині) можна отримати в результаті схрещування білих норок з темними. Яке потомство можно очікуваим від схрещування кохінурових норок з білими?

Номер слайду 22

* Задача 1.20 У людини ген праворукості домінує над геном ліворукості. Дівчина – правша виходить заміж за юнака – правщу. Відомо, що батьки у обох були лівшами. Визначте вірогідність народження дитини лівші в цій сім’ї?

Номер слайду 23

* Відповіді:

Номер слайду 24

* Задача 1.1 75% смугастих і 25% гладких 75% гладких і 25% смугастих 50% гладких і 50% смугасатих

Номер слайду 25

* Задача 1.2 Все потомство буде карооким 50% карооких і 50 % голубооких

Номер слайду 26

* Задача 1.3 50% 25% Рівна 0

Номер слайду 27

* Задача 1.4 100% насіння чорного кольору 50% насіння чорних і 50% насіння білих 100% насіння білого кольору

Номер слайду 28

* Задача 1.5 50% з червоними плодами і 50% з білими 25% з білими, 50% з розовими, 25% з червоними 75% з розовими і 25% з білими

Номер слайду 29

* Задача 1.6 АА і Аа АА і аа Аа і аа

Номер слайду 30

*

Номер слайду 31

* 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6

Номер слайду 32

* 1.1 1.3 1.4 1.5 1.6

ppt
Додано
31 жовтня 2018
Переглядів
1200
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку